Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od sevencreature »

Velehal píše:Smysl takového podniku mi uniká.
Tomu se říká "business" :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Idaho »

DelMann2 píše:Má cenu to hrát?

BG jedničku jsem nikdy nehrál, byl by tohle decentní úvodník?

Prej je to takový divný, až špatný. Nevím, jestli to má cenu.
Pokud jsi BG1 nehrál a máš rád pořádný RPG, tak je to určitě dobrá volba. Baldurs Gate jako takový je uplně užasná hra a Enhanced Edition je zase oživuje a zpřístupňuje pro nové hráče.
Ti protřelejší, co už to mají několikrát dohrané dávají přednost původní verzi, protože na tu novou ještě není tolik vlastních modifikací (ale prý by měli být brzy, jelikož je práce s ee snažší, nevím)
Uživatelský avatar
P0dbi
Sigilan
Příspěvky: 25
Registrován: 27.7.2012 10:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od P0dbi »

Pár dní zpátky Overhaul Games oznámili vydání "Baldur's Gate II - Enhanced Edition. viz http://www.baldursgateii.com/. Vyjít by měla 15. listopadu. Slibují 4 nová NPC, 30 nových lokací a vylepšení UI atp. Celkem by to mohlo být zajímavá, na druhou stranu BGII má za ta léta tolik dobrých módu, rozšíření a vychytávek, že je otázka, bude-li to stát za to. Co myslíte?
Every hamster has his day.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Mecker »

Podle mne to bude slepenina několika módů, které budou akorát dopře provázané. Autoři udělají akorát plynulé přechody a nějaké drobné bonusy.
A 25$ co za to plánovali chtít, si mohou ode mne jen nechat zdát.
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Mirorich »

Pokud to bude stejný fail jako v případě BG1: EE, tak si to můžou strčit víte kam....
Udělat kosmetické změny a přidat pár úplných volovin a zároveň ty největší nedostatky nechat, z toho by se jednomu chtělo brečet. Promarněný potenciál.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Mecker »

No, úplně nejhůře bych BG:EE nehodnotil. Byly tam i plusy a pokud vynechám NPC, arénu a lokace, tak napříkald: Zvýšení kapacity toulců, a skladování lektvarů a pod. (už nemusím tahat zbytečné NPC jako nosiče). Ale tohle jsou ty malé výhody, které řeší módy. Pak pár "nových" kouzel, malinko užitných předmětů a zcela zbytečných zbraní, kterých je pomalu více jak v IWD2 :shock: a které se volně válí v lokacích na zemi nebo jsou u druhořadých obchodníků.
A bohužel mě už vlastně nic plusového nenapadá. Záporů jsem viděl hodně, ale musím povzpomínat.

Je to vlastně stejné jak BG tutu s pár módy a dodělávkami.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Edvin »

No, noví hráči můžou ocenit asi 1000x rozsáhlejší deník, než byl v původním BG. ( S tím 1000x si vážně nedělám srandu :D )
Navíc EE znovu probudila zájem o BG v celém světě, takže znovu vznikají docela zajímavé módy + se v BG:EE oběvují neplacená DLC ve formě patchů ( nové postavy, nové povolání, nové předměty atd. )

Za zmínku taky stojí MNOHEM propracovanější čeština, která konečně sjednotila celý systém předmětů a obsahuje nyní všechy informace a někdy dokonce i víc informací než je v originálu.
( Pokud jste nikdy nehráli BG v angličtině, nevěřili by jste, jak OBROVSKÉ množství informací tam chybělo a jak byla čeština nekvalitní )
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Mecker »

Byla už čeština dokončena celá? V poslední verzi kterou jsem měl chyběly překlady u některých NPC, celé arény a popisy některých předmětů.
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Edvin »

Právě je hotovo nějakých 94 %.
Těch zápisků v deníku je gigantické množství takže zbývají hlavně ony.
Všechny předměty, dialogy a nové postavy v základní hře jsou už přeložené.
Z Black pits ještě trochu věcí zbývá.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Mecker »

Už jste se někdo dosta k BG 2 EE?
irendie
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 20.1.2014 19:01

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od irendie »

Mecker píše:Už jste se někdo dosta k BG 2 EE?
Jo, jo. Nejdřív sem sice uvažoval že si ho ani nekoupim dokud nebude ve slevě ale jelikož teď z jara asi znova najdu čas na překládání (popř. korekturu) tak se mi zdálo blbý mit do slevy cracklou verzi.

Funguje relativně bezproblémově a dá se v pohodě dohrát. Jen když už člověk ví přesný rozmístění pastí tak to už neni ono ;-)
Dokonce i některý mody jsou zpětně kompatibilní, některý i přímo upravený takže doporučuju.
Uživatelský avatar
Hans Gruber
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 18.4.2010 17:18
Bydliště: Všude možně, kde neprší
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Hans Gruber »

Není to špatný, ale je to pořád dost zabugovaný. Úkol s Hexxat mi například třikrát natvrdo spadl, a teď jsem se zasekl znova, protože bych s ní měl kohosi potkat a pořád nemůžu a nemůžu na nikoho trefit. Frustrace...
Fight the power, mon!
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od Kalach »

Zdravim,

Mna by zaujimalo ci existuju k BG: EE nejake mody alebo upravy vylepsenia? Prebiehaju tam aj dialogy vzajomne medzi NPC v druzine? Dakujem za info :)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PostTrauma »

Nějaký mody jsou přímo na EE, jinak jdou rozchodit některý mody na klasický BG. Je to na fórech EE celkem zdokumentovaný.

Jinak v EE1 probíhají dialogy snad jen mezi novými NPC a hlavní postavou. NPC navzájem nijak nekomunikují a stará NPC jsou netknutá.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate - Enchanced Edition (BG:EE)

Příspěvek od PinHead »

v bg2 EE se mi neukázal mág s golemem, který má probourat modré dveře v upírské hrobce. bez toho se jaksi nepohnu dál :-? nevíte, co s tím?
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“