Romance v BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Která romance se vám zdála nejlepší?

s Viconii
84
44%
s Aerií
60
31%
s Jaheirou
41
21%
s Anomenem
7
4%
 
Celkem hlasů: 192

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Welwet: Klidně se ti na to podívám, ale až zítra. Navíc neručím za výsledek (mně se stejný problém nepovedlo vyřešit, ale já měl tunu modů).

Zatím můžeš zkusit do konzole napsat CLUAConsole:SetGlobal("AerieMatch","GLOBAL",1) přesně v tomhle znění - to by mělo nastavit, že můžeš mít romanci s Aerií. Až to zadáš, měl by hned začít první rozhovor (pokud ji máš v družině dost dlouho).

Při posledním hraní jsem totiž zjistil, že když postava nemůže mít romanci (kvůli nevhodné rase např.) a zadáš do konzole CLUAConsole:GetGlobal("AerieMatch","GLOBAL") - to je příkaz, kterým zjistíš, jestli je hodnota nastavená na 0 (nemůžeš mít romanci) nebo 1 (můžeš) - , tak ti to napíše error (ve smyslu "doesn't exist"), což byl možná ten tvůj případ.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Romance v BG

Příspěvek od Welwet »

nahodou me to napsalo to co jsi ted napsal...ten error..jen ja mam mam Vici ne Aerii :lol:
no kazdopadne mod nemam zadnej a za kazdou pomoc budu vdecnej ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Při tom příkazu SetGlobal by to nemělo psát error, ale to je jedno. Prostě mi to šoupni na mail a zítra se na to mrknu, až budu doma : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Welwet: No, tak to vidím čistě a jasně : ) Tvoje hlavní postava je půl-ork a půl-orci nemůžou mít romanci s nikým, takže to není chyba ve hře : )

Každopádně je několik způsobů, jak to obejít - jeden větší cheat než druhý, ale řekl bych, že v tomhle případě to ničemu neškodí (chudáci půl-orci taky mohou cítit lásku).

1) Do konzole napsat: CLUAConsole:SetGlobal("ViconiaMatch","GLOBAL",1) a stisknout enter. Začne se odpočítávat čas do prvního rozhovoru.

2) Otevřít save v SK a editovat v Global variables položku ViconiaMatch na 1. (V podstatě je to totéž jako první způsob, akorát složitěji provedený.)

3) Hrát za romancovatelnou rasu (tj. rasu, která může mít romanci) a dát ji bonusy, které odpovídají půl-orkovi. (Je to sice největší cheat, ale aspoň se člověk nemusí dívat na toho ošklivého půl-orčího avatara : ))

Poslal jsem ti zpátky upravený save, ale mám nainstalováno hodně modů a nejsem si jist, jestli to ty savy neovlivní.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Romance v BG

Příspěvek od Welwet »

Uz jsem ti psal na email ze romance s Vici jde...to mam odskouseno, pul ork ma romanci..=o) =oP
navic jsem drive BG hral a romance s Vici BYLA... :lol:


no uvidim, nejak to jeste sesteluju =o)
kazdopadne dik za pomoc..

jinak me se pul ork libi, hold svet neni a nemuze byt plnej citlivek elfu nebo obycejnych lidi.. :lol:
navic nekdo toho ptaka velkeho mit musi...=oD :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

No, nevím, jak se ti povedlo mít s půl-orkem romanci, ale v Romancing guide se píše, že trpaslíci a půl-orci nemají romanci a gnómové můžou jen s Aerií (a elfové nemůžou s Viconií). A mně se taky nikdy nestalo, že by můj půl-ork měl romanci (pokud jsem nepoužil jeden z těch tří triků zmíněných výše).

Jinak půl-ork je v BGII určitě nejlepší rasa, jelikož má bonus na sílu a odolnost a inteligenci potřebují jen kouzelníci (a zloděj potřebuje obratnost a lepší rasové bonusy ke schopnostem). Tak to aspoň odskákal tím, že ho nikdo nechce : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Romance v BG

Příspěvek od Welwet »

PostTrauma píše:No, nevím, jak se ti povedlo mít s půl-orkem romanci, ale v Romancing guide se píše, že trpaslíci a půl-orci nemají romanci a gnómové můžou jen s Aerií (a elfové nemůžou s Viconií). A mně se taky nikdy nestalo, že by můj půl-ork měl romanci (pokud jsem nepoužil jeden z těch tří triků zmíněných výše).

Jinak půl-ork je v BGII určitě nejlepší rasa, jelikož má bonus na sílu a odolnost a inteligenci potřebují jen kouzelníci (a zloděj potřebuje obratnost a lepší rasové bonusy ke schopnostem). Tak to aspoň odskákal tím, že ho nikdo nechce : )
Viconia zevluje u mučednického kůlu ve Vládní čtvrti. Můžete se kouknout, jak ji upálí. A můžete ji samozřejmě též zachránit. Disponuje (jakožto drowka) velmi slušnou odolností vůči magii. Romance pokud je hlavní postavou půlelf, člověk, půlork či půlčík.

to je napsano zde na strankach ...a mam to potvrzene i ve hre..=o)
jinak nemusim nutne hrat pul orka protoze je to nejlepsi postava..a stejne tak jako se neminim zas hadat kdo je nej, nemyslim ze je nej..sila se da nahodit kazdym blbym lektvarem... ;-) ale nejde o to jestli je nej hlavne kdyz me bavi ne ? coz ale bez romance teda moc nejde =o(
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

No, tvůj současný save hovoří proti, ale já jsem za půl-orka s Viconií nehrál, takže jen vím, že s Aerií a Jaheirou romance nefungovala.

EDIT: Welwet: Máš pravdu, rozehrál jsem za půl-orka a koukal v SK na proměnnou ViconiaMatch a romance by vskutku měla být možná. Buď to tedy opravdu byl bug nebo tvá postava nesplňovala nějaký skrytý požadavek (ač nemám ponětí jaký). A je tedy chyba v Romancing Guide.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Romance v BG

Příspěvek od Tarreb »

Nechápu proč to tady řešit před SK. Navíc, Welwetovi jde očidně stejně jen o trofej :lol: , tak si stáhni tweak.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Romance v BG

Příspěvek od Welwet »

PST: mno diky tobe a tomu prikazu se hned po 5 sekundach zacla rozkecavat u dojemne hudby..=o) takze uz "zrejme" vse funguje jak ma..diky tobe ;-)


Tarreb: ja tu romanci nikdy nedokoncil....takze se rad podivam jak to bude, jen doufam ze to nesprasim.. :lol:
Obrázek
Asarak
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 9.2.2010 18:16

Re: Romance v BG

Příspěvek od Asarak »

Cau, hele mam tu jeden problem, a nevim jestli pujde vyresit...
mam, spis sem mnel rozjetou romanci s Jaheirou... potom jsem sel pro toho ptacka k Harfenikum, dal ho Xanovi, ten byl zabit a pak nic (v navode bylo napsano ze by tam mel vejt vedlejsi ukol pro jaheiru) ale nic se nestalo a ona prestala mluvit, zalozni sejv mam az po te udalosti... ani po 8mi dnech nic nerekla.
ps: harfenici maj uz zavreno

takze otazka 1: Jde nejak ziskat ten ukol nebo ne?
2: Romance se tim ukonci nebo ne?

davam spis na obe dvě "ne" nejspis to je bug o kterym se nekdo zminoval na zacatku topicu (ze sem cet jen 3 strany, mozna to tu bude nvim, to sorry)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Není to bug. Pokračování začne, až přijde vyslanec a předvolá tě k Harfeníkům. Dobu neznám, ale mám dojem, že se stejně jako lovetalky odvíjejí od doby, kterou strávíš přímo ve hře, ne od herního času.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Romance v BG

Příspěvek od PostTrauma »

Asarak: Zkus se vyspat někde v divočině : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Romance v BG

Příspěvek od Tarreb »

Přesněji někde ve větrných vršcích nebo u strážcovi tvrze, myslím:)
Asarak
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 9.2.2010 18:16

Re: Romance v BG

Příspěvek od Asarak »

Jo vetrne vršky :)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“