BG2 - Yoshimov alter. portrét: zmena k lepšiemu alebo nie?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Ktorý portrét sa Vám páči viac?

Early verzia
2
50%
Finálna verzia
2
50%
 
Celkem hlasů: 4

Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

BG2 - Yoshimov alter. portrét: zmena k lepšiemu alebo nie?

Příspěvek od Ferdish »

Každý z nás sa krátko po začiatku BG2 nevyhnutne stretol s Yoshimom, trochu záhadným a súčasne zaujímavým NPC. Všetci si ho z hry pamätáme takto:

Obrázek


Čo však málokto vie, pôvodne mal Yoshimov portrét vyzerať inak. Portrét ukázaný vyššie je portrét, ktorý bol implementovaný vo finálnej verzii hry, určenej na distribúciu. Pred zmenou vyzeral Yoshimo takto:

Obrázek

Tento portrét bol zrejme implementovaný aj v early verzii, ktorá bola distribuovaná redakciám herných časopisov, za účelom ohratia a napísania recenzie (napr. Score č.82/2001 - keďže som si vtedy to číslo kúpil, vybavujem si zo screenov Yoshimov alternatívny portrét). Bohužiaľ, nepodarilo sa mi vypátrať aký bol dôvod nahradenia pôvodného portrétu.

Čo podľa vás mohlo spôsobiť, že sa rozhodli pre jeho zmenu? A vôbec, keď vidíte oba portréty vedľa seba, ktorý sa vám zdá lepší?

P.S.: Len dúfam že som tým neobjavil Ameriku :-) .
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: BG2 - Yoshimov alter. portrét: zmena k lepšiemu alebo ni

Příspěvek od Mecker »

Zajímavé, tohle neznám.

Na tom "novém" vypadá jako osoba lépe a více charizmaticky. V původním podání se jeví jako opak eugena (ale s pěkným oblečením) takže asi proto ta změna.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG2 - Yoshimov alter. portrét: zmena k lepšiemu alebo ni

Příspěvek od PostTrauma »

Yoshimův a Anomenův alternativní portrét je už dlouho součástí Unfinished Business modu, takže kdo ho někdy hrál, asi o tom ví. Důvody jejich změny ale neznám. Osobně jsem je ale nikdy nepoužíval, protože mi přijdou mnohem horší než ty, které nakonec do hry dali (hlavně Anomenův). Jednou z možností, proč nakonec Yoshimův portrét změnili, může být, že tam chtěli mít nějakého asiata (když už tam byl i Valygar - černoch), nebo to bylo gesto k někomu z týmu tvůrců.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Dani
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 26.7.2009 20:36

Re: BG2 - Yoshimov alter. portrét: zmena k lepšiemu alebo ni

Příspěvek od Dani »

Yoshimov starý portrét si tiež pamätám v Score bol medzi návodmi, kde boli obrázky screenshotmi z hry. Ale páči sa mi viac ten jeho súčasný než jeho prvý.:-)
Moje výtvory si pozrite na http://danitheangeldevil.deviantart.com/
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“