Dhaeraow

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět

Mám rád drowy kvůli:

Tomu že to jsou drowové
23
27%
Kvůli Driztovi
10
12%
Nevadí mi - rasa jako každá jiná
21
25%
Nemám je rád
17
20%
Jsem drow
13
15%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

KOFi píše:A co říkáte na drowské zbraně :?:
Jj jsou fajn. Jen přijde krapet nepraktický, jejich rozklad na slunci. No představ si to. Povedu útok na osadu na povrchu a boj se protáhne a ejhle - najdnou východ slunce... a moje jednotka nestihla utéct zpět do Temnoty. Prů*er! Budu sice oslněn, ale co se dá dělat... začnu kolem sebe máchat zběsile zbraně abych odradil nepřátele od útoku na mě .... ehm ... jakýma zbraněma? - vždyť se mi přece ROZPADLY!!!
Proto je moje osobní zbraň karachová a jako záložní je mitrilová a ne adamantitová ...
Naposledy upravil(a) Kong Bao-tan dne 16.1.2006 8:15, celkem upraveno 1 x.
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

krom jiného jsou...krásné ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Anreil
Šifrovač
Příspěvky: 244
Registrován: 14.1.2006 23:48
Bydliště: Antor

Příspěvek od Anreil »

Rozpadne se i adamantitový golem? :think:
Nenávidím vás. Nenávidím sebe. Nenávidím cokoli co stvořil člověk, a proto vás všechny zabiju.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

dle všeho by měl (pokud jsem si tedy nespletl kov). Je do něj vetkána podstata temnoty stejně jako do zbraní. Je vykován za stejných podmínek v naprosté temnotě a za absence slunečního světla jako drowí braně. Měl by se tedy rozpadnout, stejně jako vše z tohoto kovu zhotovené...
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Co je vlastbě zač takový adamantinový golem? Samozřejmě vím jak vypadá, ale co je to z hlediska biologie či fyziky? Stroj s nějakými čidly, či má nějaké množství "mozkové autonomie"...? Pokud poslední možnost, mohlo by to nějak souviset s tím, že se v BG nerozpadne na světle...?
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Tak jsem to zvojtil. Je to takto:
Adamantin:
Adamantin je neuvěřitelně tvrdý kov popsaný v DMG. Někteří lidé ve Faerunu věří, že je vyráběn kombinováním správných poměrů adamantinové rudy, stříbra a elektra. Jiní dokonce tvrdí, že to je slitina oceli a mithrilu, ale trpaslíci a jiní zasvěcení se takovým povídačkám smějí.
Předměty vyrobené z adamantinu mají přirozený (nemagický) bonus na zásah a zranění, nebo třídu zbroje (viz níže). Tento bonus se neslučuje s jinými bonusy za okouzlení. Adamantinový dlouhý meč (+2) s okouzlením +5 má tedy výsledný bonus na zásah a zranění +5. Adamantin váží tolik co ocel a má tvrdost 20 a 40 hitpointů na palec tloušťky.


Ten se nikde nerozpadá. Na světle se rozpadá adamantit - což je drowská slitina adamantinu. A ta už je připravována za zvláštních podmínek a proto má ještě víc bonusů než adamantin, ale jako daň za tyto výhody se rozpadá na světle.

Jak je to ale s anatomií golemů to fakt nevím...
Naposledy upravil(a) Kong Bao-tan dne 15.1.2006 21:08, celkem upraveno 1 x.
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Anreil
Šifrovač
Příspěvky: 244
Registrován: 14.1.2006 23:48
Bydliště: Antor

Příspěvek od Anreil »

Ave píše:Mě to přijde spíš jako když jsou ti golemové více z oceli naž nějakého andamantitu
Hmm nic proti ale mám pocit, že na rozpad čehokolik stačí aby to v sobě mělo jen pár vláken adamantitu.(jestli se pletu tak pardon a opravte mě)
Nenávidím vás. Nenávidím sebe. Nenávidím cokoli co stvořil člověk, a proto vás všechny zabiju.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Ave: nerozpadá se adamantiN - drowská slitina se nazývá adamantiT
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

Tak tedy zdravím a do problému bych měl vnést trochu světla. Adamantit jak už Kong Bao psal se sice rozpadá na světle, ale jeho rozpad trvá až měsíce a na povrch si povětšinou drowové berou jinou výzbroj, než kterou běžně nosí v podtemnu. Takže jsou připraveni i na boj na slunci, a i kdyby byli v adamantitu, tak stejně na slunci minimálně několik dní s tou zbrojí budou moc bojovat. Samozřejmě ta zbroj bude postupně ztrácet své kvality a bonusy. Toť vše.

Tafif: Ty ďáble... :twisted:
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Ano, bylo to myšleno tak, že zabíjet své příbuzné a dělat z kůží obětovaných dětí pouzdra na párátka je přirozenost drowů. Tak mě zajímá, jestli se tak chováte, když hlasujete pro Jsem drow. Ale to je spíše řečnická otázka... Pochybuju o tom, že je toho někdo z vás schopen, nebo to dokonce praktikuje.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Swashbuckler
Sigilan
Příspěvky: 181
Registrován: 29.9.2005 12:14

Příspěvek od Swashbuckler »

JJ, taky by mi nevadilo být drow, obvzlášť kvůli jejich přirozené obratnosti. Njn, vidim to jedině tak, že se nechám celej potetovat na tmavě modrou a celej se oholím a ještě si nechám zbrousit uši. :twisted: Joke

PS: Especially to Kong - s tou akademií je to tak, že po několikaletém tréninku nastoupí drow do akademie - když do bojové, pak výcvik trvá 9 let a poté je zakončen půlročním studiem magie. Obráceně to přesně nevím, bohužel.

Especially to ALL: Na netu je ke stažení (resp. přes torrenty) komiks The Dark Elf Trilogy - tedy jmenuje se to The Legend of Drizzt, takže vesele stahujte, protože je to fakt extra dobrý, ultra dobrý. A ještě doporučuji komiks Dragonlance Chronicles.
http://www.walla.com (log: Findecano / pas: Tasartir)
Inbox/Comics
Aktuality: Omrkněte to 18.
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Swashbuckler píše:JJ, taky by mi nevadilo být drow, obvzlášť kvůli jejich přirozené obratnosti. Njn, vidim to jedině tak, že se nechám celej potetovat na tmavě modrou a celej se oholím a ještě si nechám zbrousit uši. :twisted: Joke

PS: Especially to Kong - s tou akademií je to tak, že po několikaletém tréninku nastoupí drow do akademie - když do bojové, pak výcvik trvá 9 let a poté je zakončen půlročním studiem magie. Obráceně to přesně nevím, bohužel.

Especially to ALL: Na netu je ke stažení (resp. přes torrenty) komiks The Dark Elf Trilogy - tedy jmenuje se to The Legend of Drizzt, takže vesele stahujte, protože je to fakt extra dobrý, ultra dobrý. A ještě doporučuji komiks Dragonlance Chronicles.
Odkdy sou drowové úplně holí?
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Trandul píše:Odkdy sou drowové úplně holí?
Od té doby co jsou to elfové.Elfové krom vlasů a obočí nemají žádné tělesné ochlupení ;-)
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Drowy nemám rád. Ani nevím proč, ale ani Drizzt nebo Solaufein mě nedonutí k tomu abych je měl rád.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

Assassin píše:Drowy nemám rád. Ani nevím proč, ale ani Drizzt nebo Solaufein mě nedonutí k tomu abych je měl rád.
preco , cece videl si portret drowa v IWD2 ??? vizera fakt paradne do kelu , a ta zenska drowka , no tak ta je proste na zozranie tak je chutna:):)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“