Co se vám na sérii BG nelíbí?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katie
Sigilan
Příspěvky: 56
Registrován: 18.6.2006 13:40
Bydliště: Close to you... lurking in the shadows... watching your every move
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Katie »

To v originalnim BG neni, to je jedna z casti Tactics..
Obrázek
UNIX is user friendly, it's just picky about who it's friends are.

Kousátko
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Hlavně to, že už skončila (minimálně s Infinity Enginem). Ty dnešní výtvory se na starý dobrý renderovaný 2D prostě nehrabou.

Pak by to samozřejmě chtělo odstranit bugy.

Hodně mi v BG chybí větší výběr při tvorbě postavy. Jsem rozmazlený z IWDII, kde můžete hrát za čtyři druhy každé rasy : ) Na druhou stranu v BGII jsou kity povolání. Chtělo by to nějak skloubit dohromady. On i celý systém postav je v IWDII dost dobře řešený, takže by vlastně stačilo ho přenést do BG a obohatit o kity povolání.

V některých chvílích mi taky opravdu dost chybí svoboda volby. Kdyby to bylo na mě, tak Melissan kuchnu hned při prvním setkání, páč se chová podezřele a silně nesympaticky : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od 90210 »

4posttrauma - ja to mam s tim ad&d naopak. pred tim nez vyslo BG jsem hral jeste eye of the beholder a mam rad jednoduchy ad&d pravidla, se zakladnim vyberem ras, povolani a bez kitu. nova povolani ze dvojky me prijdou zbytecna a v ten hybridni system z IWD2 me prisel natolik matouci, ze jsem tu hru nedostal dal, nez za prologue (za coz ovsem mohla i otresna ceska lokalizace).:0)

s melissan mas pravdu, taky me prisla uz od zacatku nejak podezdrela, ale bacit ji hned na zacatku asi nebylo z hlediska delky datadisku z vypraveni pribehu mozny.:0)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Bohužel se mi pravidla IWDII líbí víc než BGII. Mág konečně může nosit zbroj (i když si asi moc nezakouzlí), helmu a šípy. Zdravý rozum vyhrál nad pravidly AD&D : )

Což o to, nejradši mám PS:T, kde si člověk nevybere nic, ale když už mám možnost si vybrat, tak ať si mám z čeho vybírat : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Saverok
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 6.7.2009 18:57

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Saverok »

Nelíbí se mi, že Sarevok v TOB nemá původní podobu z prvního dílu. V Irenicově vězení je jeho meč Chaosu. A proč není ve hře i jeho brnění a helma. Vždyť Sarevok je nej maník s obouručákem. Hele a proč v prvním dílu má Saverok svůj obouručák v pravé ruce když je to dvouruční zbraň. Sakra zrovna u tohodle maníka mě to tak štve.....
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Mecker »

Má takovou sílu, že ho v klidu udrží i v jedné ruce. ;-)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Nelíbí se mi ochrana před magickými zbraněmi - AI nepřátel je na takové kouzlo až zoufale nepřipravená a toto kouzlo je příliš mocné. PfMW by mělo být určitě kouzlo 9. levelu! Ostatní ochrany by se mohly patřičně posunout - absolutní odolnost na 8. level, lepší plášť na 7. level a plášť na 6. level. Nebylo by od věci zrušit i SS, nebo jí alespoň prodloužit dobu sesílání na 1 kolo - možnost seslat ji s rychlostí 1 je velmi mocná a celkem to omezuje potřebu dalších obranných kouzel - třeba různé kouzla typu zbroj, ohnivý štít, rozmazání atd. jsou díky SS jen ztrátou bitevního času.

Taky se mi nelíbí určování předmětů - lore je v BG úplně na pytel, což mimo jiné hodně degraduje barda. Mělo by se zrušit kouzlo určení a brýle určení. Lore by také mohlo mít vliv na některé dialogy.

No a nakonec by mohlo být pro single power gamery udělané čtyřpovolání zaklínač - kensai - zabiják - Lathanderův kněz :)
Ale vážně - bojovník mág zloděj klerik by mohl být opravdu celkem vtipný :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Nejvíc mě štve že nelze udělat pro člověka, aby mohl pokračovat když dokončí dvoj-povolání pak v třetím a čtvrtém povolání, mít nakonci postavu se 4mi povoláními by byl masakr.

Ale s těmi kouzly nesouhlasím, samotný mág musí mít nějakou efektivní obranu, zvlášt když hraje solo, a aby čekal do 20 lvl aby si mohl dát ochranu před mag. zbraněmi mi přijde dost ujeté. Kouzla jsou v bg2 podle mě dostatečně vyladěná.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Na co ale mág potřebuje jednu efektivní ochranu? Aby byl super silný?
Efektivita obranných kouzel roste řadou plášť - lepší plášť - absolutní odolnost - PfMW. Tak proč z nich dávat PfMW jako kouzlo nejnižšího levelu? Nechrání sice před normálními zbraněmi, ale soupeři s normální zbraní jsou jednak všeobecně slabí a jednak na ně stačí SS.
A díky PfMW jsem snad nikdy nezakouzlil žádnou jinou z těch zmíněných ochran!
Btw mág není bojové povolání, takže by nějaké super ochrany ani mít neměl - měli by ho krýt ostatní členové družiny :) Obzvlášť hloupá je pak díky těmto ochranám síla bojovníka-mága - takové postavě bych pláště and PfMW vůbec nepovolil. Docela dobře vyvážené ochrany byly v BG1, kdy se musel mág spoléhat víceméně na zrcadlový obraz a kdy mělo do koupení arcimágovy róby smysl zakouzlit i nějakou tu zbroj.
A argument, že to mág potřebuje do singlu neberu - jednak by měl ty pláště atd. (stejně na 80% nepřátel stačí obyč plášť), jednak v singlu udělá 3M expů za chvilku. A mimoto mág není povolání, které je pro single designované, takže ať si ho klidně nezvládne :)

Jediné, co by dělalo trochu problémy, by bylo to, že by se docela snížila síla nepřátelských mágů, když by na sebe nemohli házet PfMW, ale jen pláště, které jsou proti charnameho družině velmi brzy zbytečné. Muselo by se to vyřešit třeba tak, že by se jim zvýšila AI a mágoví bossové by u sebě mívali nějaké meelee potvory, třeba lich by zavolal upíry, lavok pár golemů atd.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

Že máš svoje ideje světa BG2 ti neberu, ale nikomu nemůžeš tvrdit které povolání je a není designované pro solo hraní. Právě díky tomuhle se dá hrát i mág solo, a když si vezmeš že mág je i Irenicus, a je silny ako piča, proč by nemohla být tak silná tvá postava, pokud je navíc nástupcem boha zabíjení? Tvoje logika je tak nějak nahnutá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Carlos »

Nahnutá nebo ne, souhlasím, že ochrany jsou nadnesené a to vcelku neslušně a nevkusně. IMO celá dvojka BG je šíleně předimenzovaná, jednička byla parádní, poněvadž jsem tomu věřil, musel jsem hodně taktizovat i s bouchači (odehrál jsem třeba polovinu hry s bojovníkem a Imoen; buffing tanků pro mě není taktika, protože tank tak či onak jede hrrrr stylem), navíc v jedničce byly magické zbraně vyrovnané a do jisté míry vzácné a celkově se mi jednička líbila mnohem víc (škoda absentujících rozhovorů s NPC atd.).

Ale to už jsem tady někde psal...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

ЇЯMA píše:Že máš svoje ideje světa BG2 ti neberu, ale nikomu nemůžeš tvrdit které povolání je a není designované pro solo hraní. Právě díky tomuhle se dá hrát i mág solo, a když si vezmeš že mág je i Irenicus, a je silny ako piča, proč by nemohla být tak silná tvá postava, pokud je navíc nástupcem boha zabíjení? Tvoje logika je tak nějak nahnutá.
Podle mojí nahnuté logiky by měla být nejlepší ochrana kouzlem nejvyššího levelu a je to můj názor. Co má Irenicus ve spoďárech mi do toho nepleť.

No a co se týče designu, tam je to myslím jasné na první pohled - single mág musí hrát docela ne-RPG způsobem (velmi často spát, házet firebally z dálky a jiné podvody), takže prostě není singler, na rozdíl třeba od tripla, který toho zvládne na jeden zátah hodně. Ber to jako můj názor - stejně jako já beru tvůj, že mág je naprosto single postava.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
ЇЯMA

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od ЇЯMA »

No někdo hraje 'virtuální' světy pro realistiku, někdo aby si zažil superhrdinu, co zbije kupu nepřátel na hromadu nejsilnějšími kouzly aniž by se hnul z místa. Hrát hry tak že musíš vypít litry léčivých lektvarů (víme že optimální jsou 2 litry denně) po každé bitce a spát co tři hodiny (pokud necestujeme mezi lokacemi) mi nepřijde moc parádní, právěže dvojka byla podlě mě o tom vychutnat si postavu syna boha zabíjení (Boha Zabíjení, uvědomte si tu sílu slova).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Pokud jsi takhle pochlastával a pospával dokola, pak by bylo dobré zamyslet se nad úrovní a stylem svého hraní a ne nad hrou.

Myslím si (a to píšu asi potisící), že je důležité mít napaměti, že RPG je zkratka z Role Playing game a já si jen těžko mohu představit Roleplaying s takovou postavou (někdo to zřejmě svede). Mimochodem, pokud Bhaal zemřel, tak to asi nebyl takový frajer a dokud nemá charname celou esenci je poměrně logicky mnohonásobně větší sračka.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Navíc plný potenciál své "porce" esence dokážete využít až někdy ke konci ToB....
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“