Co se vám na sérii BG nelíbí?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Welwet »

vadí již někde zmňované multi a dual povolání a to hlavně u hlavní postavy :roll:
Obrázek
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Mě se to taky nelíbí, ale když chceš hrát jako powergamer, tak tam ta možnost je...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

3. edice tohle řeší celkem dobře, řekl bych.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Myslíš 3 edici DaD? :?:
A jak to řeší?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Že nedostává level povolání, ale postava a ty ho můžeš investovat do nějakého povolání - systém IWDII. Takže můžeš být třeba Bojovník 1/Mág 6/ Zloděj 14.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Jo takhle :doh: . To odnekud znam.... :-D

Doporucil bys mi icewind dale? Ja slysel, ze je to spis jak diablo...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Je to trochu víc akční, ale Diablo to není. Má to určitě lepší pravidla než BG. A na jedno dohrání je to určitě dobrá hra.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Podle mě je jediný opravdu dobrý systém pouze single povolání. Multi dělá postavu příliš silnou a ani poloviční dělení zkušenosti s tím nic neudělá - jakýkoli multi zloděje bude vždy stokrát lepší než obyč zloděj. Jediný, kdo trpí, je druid, který se při multi jen tak nedostane přes svojuch kritických 6M :)
Jelikož se tenhle problém overpoweringu nepovedlo vyřešit XCapem (věřím, že to byl jeho nejlogičtější účel), jelikož ho každý inteligentní hráč odstraní, byl bych pro to, aby multi postavy dostávaly alespoň 20% postih k získávaným XP. Pak by měli powergameři zase trochu těžší rozhodování :-D
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Nikdy jsem za druida nehrál... proč je pro něj 6M kritických??
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše:Nikdy jsem za druida nehrál... proč je pro něj 6M kritických??
Druid má obrovskou xp díru mezi 14. levelem (1,5M) a 15. levelem (3M xp). Finta je přitom v kouzlech nejvyšší sedmé úrovně - na 14. levelu dostane druid jedno toto kouzlo, na 15. úrovni jich může najednou seslat šest (plus dostane imunitu na jedy, takže už nemusí nosit Gaxx ring) - skok je tudíž obrovský. No a multi druid potřebuje těchto xp pro 15. level dvojnásobek - tudíž od 3M expů může seslat jedno kouzlo sedmé úrovně a šest jich může seslat od 6M expů, což už je bez modů skoro konec ToB.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Mirorich
Sigilan
Příspěvky: 92
Registrován: 7.8.2011 11:58

Re: Co se vám na sérii BG nelíbí?

Příspěvek od Mirorich »

Field Mouse píše:Druid má obrovskou xp díru mezi 14. levelem (1,5M) a 15. levelem (3M xp). Finta je přitom v kouzlech nejvyšší sedmé úrovně - na 14. levelu dostane druid jedno toto kouzlo, na 15. úrovni jich může najednou seslat šest (plus dostane imunitu na jedy, takže už nemusí nosit Gaxx ring) - skok je tudíž obrovský. No a multi druid potřebuje těchto xp pro 15. level dvojnásobek - tudíž od 3M expů může seslat jedno kouzlo sedmé úrovně a šest jich může seslat od 6M expů, což už je bez modů skoro konec ToB.
Naštěstí je tu ještě možnost mít dualclass druida a tam tento problém odpadá. Sice s tím nemám osobní zkušenost, ale "papírově" mi přijde dualclass pro druida asi jako ta nejlepší možnost.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“