Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od Tarreb »

Tashia! A´t žije! Mé nejoblíbenější NPCéčko!!

CoM encourters vyhrávají moji velkou cenu o powergameřinu roku!!
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od Ave »

Longer Road - opravdu dobře napsaný mód, rakce Irenica naprosto odpovídající jeho charakteru, horší však je jistá úroveň zabugovanosti a menších chybek v módu. Sama jsem pár bugů měla a některé už nešly vyřešit, buď byly moc ke konci, nebo v nevhodných místech, ale jinak je to velice dobrý mod.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Nithus
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 4.3.2011 18:27

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od Nithus »

Najlepšie tri sú podľa mňa.

BGT

BG1NPC Project

Rouge Rebalancing
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od PostTrauma »

Tak základní mody pro mě jsou:

Fixpack - odstraňuje nějaké chyby, některé další mody ho potřebují
UB - základní rozšíření questů, perfektně zapadá do původního BG2 (resp. BG1)
Ding0 Quest Pack - další questy, nic moc složitého, člověka to ale zabaví
One Pixel Productions - upravuje BG2 do koukatelnější podoby
G3 BG2 Tweaks - nějaké grafické úpravy, nějaké herní úpravy, hlavně item stacking, učení kouzel, max HP a podobné věci
aTweaks - další grafické úpravy a různá vylepšení, aby hra více odpovídala papírovým pravidlům

a teď jsem objevil ještě pár dalších ale o nic horších:
ToB Extender (ToBEx) - geniální mod, který odstraňuje některé limitace enginu BG2, např. posuvník ke kitům a kouzlům
The Bigg Tweaks - další Tweak mod, který přidává různá vylepšení, zejména správný počet útoků, má-li postava 2 hvězdy ve zbrani (to se týká hlavně Vejtahy)
Ding0 Tweak Pack - pár dalších vylepšení, zejména viditelné Iounské kameny
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od AlieN »

Solaufein mě těžce zklamal, z masivního množství pochvalných reakcí jsem čekal propracované a chytře napsané NPC, v podstatě mužský protějšek Viconie... a přitom Soulafein je otravný a nesympatický chudáček co si neúspěšně hraje na filosofa kladením primitivních otázek, citováním autorů z reálného světa (včetně odkazování se k nim, což je ve fantasy světě značně pitomý nápad) a vlezlým mentorováním. Navíc ve spoustě pozdějších dialogů se nedá ani nijak rozumně umlčet... a to ani nemluvím o tom jak drasticky nevybalancovaný z hlediska zasazení do hry. V boji je sám díky nízkému levelu vcelku lemra, takže aby nezaostával dostane jen tak ze srandy příšerně overpowered meč který by udělal poloboha i z mrtvého Lemura. A stejně jako meč je do hry nesedících i těch pár přidaných soubojů - pavouci (jeden dokázal u Bodhi sám ukousat Drizzta), ženská která si jich dokáže přivolat nekonečné množství a hlavně humorná Eclipse Party (humorná díky dialogu před bojem, i díky nepřekonatelné obtížnosti).
Nemám problém s drastickým ztěžování soubojů, ale když jsou udělané schválně tak aby nešly projít bez desítek loadů, nedalo se na ně připravit a vybafly na hráče klidně uprostřed nějakého dungeonu, to je zkrátka mizérie.


Unfinished Bussines Je naopak výborná záležitost sedící do hry dokonale.
Teleport spell mi kvůli bugu v půlce hry přestal fungovat, ale jinak je také dobrý.
Easy Core Rules se hodí, tohle zjednodušení hry není vůbec na škodu.
ElVen_Lore
Sigilan
Příspěvky: 23
Registrován: 14.5.2012 0:17

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od ElVen_Lore »

Je jich mnoho, já už hraju pouze s Big World Picture, což je vlastně návod, jak nainstalovat obrovské množství modů ve správném pořadí, aby hra fungovala. Občas sice počítač nestíhá, ale ne moc často.
Konkrétně nejlepší či nejužitečnější jsou mj:
Baldur's Gate Trilogy - jednička pak lze hrát v enginu dvojky a je zajištěna lepší kontinuita
BG1 NPC Projekt - bomba, s tímhle s Vámi budou postavy v jedničce komunikovat stejně jako ve dvojce, dokonce obsahuje 6 romancí pro první díl.
Ascension - klasika
Big Picture - různé vychytávky pro lepší průběh hraní, silnější a chytřejší monstra atd.
Sword Coast Stratagems (jako Big Picture)
a všechny další povinné fixpacky, tweaky, level 1 npcs, refinements, rogue rebalancing atd, bez nichž by to prostě nešlo.
Moc pěkné je i Romantic Encounters, které celý děj činí realističtější.

Z questů je vynikající Grey Clan, jen škoda, že byla vydaná pouze první část zamýšlené trilogie, protože to mohla být bomba.

No a mezi NPCs vede jednoznačně Xan, což je bezkonkurenčně nejlépe napsaný NPC mod. Romance vlastně začíná už v prvním dílu (výše zmíněný BG1 NPC Projekt) s možností pokračovat v dílu druhém. Nebo můžete začít nanovo ve dvojce, nebo se prostě jen přátelit. Všechny tři cesty nabízejí tunu dialogů, flirty (v Underdark se změní, což nabízí zajímavé možnosti) a vůbec. Perfektní práce.
Dále se mi líbili Kivan a Deheriana, Saerileth, Auren a Tashia. Zajímavý bude asi i Angelo, ale zatím jsem nedohrál.


K Solaufeinovi - člověk si musí uvědomit, že je to těžce zkoušená postava, což je důvod k jejímu filosofování, kdy hledá svoje místo ve světě. A v boji lemra? Heh, fighter/mage je jedna z nejsilnějších postav ve hře. Tenhle má navíc i magic resitence. Naopak je těžce overpowered.
Uživatelský avatar
Dani
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 26.7.2009 20:36

Re: Nejlepší mody (ne diskuse o nich)

Příspěvek od Dani »

Od minulého roka hrám Baldur's Gate s módmi takže tu dám popis najmódov čo som skúšala:

BG Easy Tutu mod: musím povedať, že sa mi dobre hrala jednotka v štýle dvojky a stále ju hrám už 8x za inú/tú istú postavu. Keď som hrala nemódovanú jednotku tak mi tam chýbalo, že som nedostala skúsenosti za pasce, naučenie kúziel a odomykanie, ale tak teraz sa mi to viacej páči, keď to hrám v štýle dvojky. :-)
Divine Remix: umožňuje mať nové kity pre rangerov, clericov a druidov. Zatiaľ som skúsila z clericského kitu Silverstar of Selûne pre moju pol-elfskú kňažkú.
Potom len mód do Tutu, kde čo môže inštalovať, ale tak niektoré sú aj pre EE verzie módy napr. racial restriction a iné....
Nejaké hlasy NPC som skúsila ako Blood Rayne a Annah.:-)

Teraz niečo k romantickým módom, ktoré som hrala:
No najlepší romantické módy sa mi zdali: Haer'Dalisov a Kivanov. :-)
Kivanov román som hrala pred 7 rokmi, ale nedohrala som to kvôli tomu, že sa PC preinštaloval a nemala som už CD k hre, ale minulý rok som to dohrala a musím povedať jedno stále ten mód mám rada a stále je môj naj NPC v hre. :-)
Haer'Dalisov mód som len tak natrafila pred 1 rok a pol, keď som si na deviantarte pozerala obrázky a zdalo sa mi najprv divné, pretože vieme, že ženská postava má iba vzťah s tým "pakom" Anomenon a s nikým. :sick:
Takže som do google napísala romancu a našla som na shs stránke, stiahla a odskúšala som. Musím len povedať: Žeriem ten mód!!!! :-D
Nielenže je dobré napísaný, ale konečne môže každá fanúšička randiť s Haer'Dalis of course ak máte radi trochu erotiky ja už som si zvykla čítam anglické smut mangy. :oops:
Potom som skúsila Adrianov román čo je alternatívny Xan, kde môže mať romancu iba so ľudskou ženou a s pol-elfskou ženou a nie s elfkou, ale ako romanca zo zlým mužom bola dobrá, aj keď on nebol a ž taký zlý. ;-)
Skúsila som ešte Darianov romancu páčil sa mi viac v SOA, ale v TOBe to bolo už trochu slabé a a od autora z toho módu som čítala z fóra, prečo nie je Darian romantický v TOBe.:/
V jednotke som odskúšala v NPC Projektu iba pre ženskú postavu Ajantisa a Xana. Boli zatiaľ dobrý uvidím v dvojke ak sa dokopem niekedy so dvojky, pretože momentálne prácujem a mám málo času na hranie BG.:/
Právem skúšam Dynaheir romancu s mojím Lovcom Nemŕtvych zatiaľ hrám 3. kapitolu veľmi dlho takže uvidím...:-)
Moje výtvory si pozrite na http://danitheangeldevil.deviantart.com/
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“