Jaké lektvary používáte?

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Jaké lektvary používáte?

Příspěvek od Syf »

Jaké lektvary používáte??(inspirován plněním potion questu, u kterého jsem hledal všelijaké lektvary)
Já osobně moc typů lektvarů nepoužívám:
Léčivé - když klerik nestíhá
Zlepšení zlodějiny - nejen mistrovské zlod./vnímavosti, ale i ten jak zvýší o 3 moudost a obratnost
Zvýšení inteligence - abych si u mágů nabušil knížečku
Zrychlení/Neviditelnosti
Teď jsem si uvědomil, že užívám dost málo lektvarů, třeba na zvyš. síly jsem snad použil jedinkrát. A takové lektvary nezranitelnosti, pohlcení a další... Trpím takovým šetřivým syndromem, ono ani ty nejsilnější lektvary nevyužívám, když jsou třeba jen 3 ve hře(blokování magie, kouzelného štítu, odolnosti na magii, ledových úlomků), tak si je furt šetřim a šetřim, přitom jsem už na konci...
Ani poškozující lektvary nepoužívám...
A co vy??(snad nejsem jedinej, kterej, využije 4 typy lektvarů za hru)
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Já jsem na tom podobně, ale ty poškozující lektvary používám. Naučil jsem se to v BG1, kde jeden takovej flakónek s olejem udělal větší brajgl než fireball. Ale jinak používám jen léčení, zlodějny a zbytek prodávám za docela slušné částky.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Hmm, léčící lektvary (hp, jed, nákazy), hrdinský a pár dalších. Nápoje tipu "lektvar síly xyz obra" skoro nepoužívám, nedokáži je využít, ale přesto je sebou obvykle tahám celou hru s heslem "co by, kdyby" ;-) .
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jsem na tom podobně jako MCZ. Občas ovšem použiji i ty obřích sil, hlavně v TotSC.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Podobne - šetrím a šetrím a naraz som na konci - jediné čo používam sú heal potiony a potom so zlodejom invisibility potion - inak sa väčšinou ani neoplatia, keďže majú malé trvanie. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Ja som na to podobne.... Skreckujem lektvary ako idiot, a aj tak pouzivam len zaklad (heal, obcas zlodejina a inteligencia)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

V podstatě jen léčivé a zvyšjící inteligenci pro mágy na naučení maxima kouzel. Jinak nic... možná kdybych hrál s vícero mody (Taktik a podobně), tak by se moje používání jich zvýšilo...
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Johny
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 1.11.2005 11:40

Příspěvek od Johny »

já používám jen healtovací a sem tam proti otravě, jinak jen ty útočné. a ještě sebou nosím na sílu, ale to taky moc nepoužívám...
jinak jsem takový sběratel, sbírám sbírám, s tím, že se budou hodit a až jich mám tolik, že nevím co s nima a už nemůžu brát jiné věci, tak je prodávám i když nevím naco, protože mám už peněz jak šlupek... :lol:
a to samé šípy. skladoval jsem skladoval, až mi 3 lidi nosili jenom šípy, tak teď používám je a najednou padají nepřátelé hodně rychle... :lol: a co více, lidi už zase mají úložní prostor, takže toho i více poberou... :twisted:
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

V BG 1 jsem používal útočné, šetřilo to nervy. Ve dvojce je nepoužívám vůbec, není to potřeba, i když sebou vždycky nějaké ty léčivé nosím.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

A lektvary jsem používal spíše v BG1, taky hlavně rúzné healthy a antipoisony, pak ty výbušné, ohnivé dechy a občas ty hrdinské či zvyšující sílu, vyjímečně pro zlodějě.
Ale to jsem se učil až časem, dřív jsem také pořád jen šetřil a šetřil... :-)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

No - taky šetřím a taky pak na konci hry zjistím, že mám hafo lektvarů na nic :-D
Z těch co používám: protijed, neviditelnost, léčení (na nemoci), léčení (na životy:).... it's all... Vlastně jen na konci BG jsem použil nějaké ty lektvary na ochranu před magií, sílu, odolnost atp. A jednou taky u Melisan, když jsem neměl kouzlo přání ani svitky a namemorovaná kouzla už došla - to jsem potom vypil na co jsem přišel :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Normálně používám jenom léčivý a protijedy,ale teď hraju Tactics a tam používám všechny,opravdu se to ulehčí.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Svoje postavy napájím hlavně léčivýma lektvarama (healing+antidote), neviditelností, inteligenčními a zlodějnu vylepšujícími lektvary. Občas používám lektvary na rychlost
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis píše:Já ty výmysly BG2 a obzvláště ToB jako brašny na lektvary svitky nebo dokonce zbraně, o různé nekonečné munici atp nemám vůbec rád. Kazí mi toho původního ducha rpg ve stylu BG1- mít plnej inventář věcí, který člověk musí donést do nejbližšího města k prodeji, rozmýšlení, co ještě vzít smí a co už ne...
Nevím jak ty, avšak já mám přeplněný inventář i s nádobami :-D Ale ju, vím, co máš na mysli.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Většinou léčivý, občas inteligence, jinak vše prodám a netahám je s sebou
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“