Sólo hraní

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: No, zdokonalování jazyka při hraní her je přece běžná praxe, ne? :think: I když nevím, nevím, jestli je čeština v BG II v tomhle směru ta správná volba :mrgreen: (omlouvám se za rýpání do BG češtiny :oops: )

OT: Jazyková bariéra je otrava :-? Na to luštit kanji opravdu nemám a asi mít jen tak nebudu :-(
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Datur Barbatus
Sigilan
Příspěvky: 44
Registrován: 17.6.2007 13:38
Bydliště: HK

Příspěvek od Datur Barbatus »

Frco píše:No ja som za za dual thief/mage dostal do ust natha a prestalo ma to bavit, lebo som sice postupoval, ale uz som mal max kuziel co sa dalo mat. Mozno by som este jedno dve na nizsich leveloch ziskal, ale to je onicom. Ale hrat za solo je podla mna menej zabavnejsie ako za partu, aj ked solo mi pride lahsie.
Puvodně jsem skončil taky někde tam, ale pak jsem to skusil ještě co to dá a jestli jsem fakt tak nabušenej :twisted: . Ve WK se kolikrát ukuázalo, že ani tak moc ne. A nad 50 už mě to nepustilo, když jsem prošel Doupě YS tak už mi to psalo
next lvl:-1
"The only thing that stands between YOU and DEATH on the battlefield is the AXE you are wielding in your hands!"
Datur Barbatus
Uživatelský avatar
DC20
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 29.10.2007 11:05

Příspěvek od DC20 »

Zdravim.
Hram solo za Druida(shapeshifter) 14lvl a vo windspear hills(v tom dungeone kde je firkraag) mam problem zabit toho velkeho vlkodlaka co sa neustale regeneruje. Neviete co nanho plati? Bohuzial druid nema prst smrti a nemoze ani pouzivat magove svitky, tak som z toho zufaly. :-? Dik za pomoc.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, hodně štěstí. Nějaký "čistý" způsob mě zrovna nenapadá. Shapeshifter není zrovna nejsilnější postava v BG II. Moje univerzální rada (neznám tvé vybavení) je namemorovat několikrát Harm, alespoň jednou Iron Skin a pak zkoušet, dokud se Harm nepovede a pak ho rychle dorazit.

Pokud jsi ještě nedokončil Trademeet a nevyřešil tamní druidí problém, tak bych uvažoval o jeho návštěvě (to je ale IMO takové univerzální doporučení pro druida).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DC20
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 29.10.2007 11:05

Příspěvek od DC20 »

No mam vyrieseny aj umar hills aj trademeet aj de'arnis neviemcoto. No a tu som skusal aj harm niekolkokrat a bezuspesne a aj to kuzlo siedmej urovne tusm kraska sa vola (v cz). A nic. Uz som aj uvazoval nad tym, ze by som kupil lektvary neviditelnosti a preplizil sa tade, no ale nechcem sa vzdavat bez boja :D
A penazi mam zatial dost, takze keby bola nejaka zbran ciste na toho vlkodlaka tak by nemal byt problem ju kupit keby sa to dalo. Len neviem o nicom. Aj ked mam niekedy v podobe vlkodlaka kryticke zasahy ... nikdy ho nemozem zabit uplne pretoze sa velmi rychlo regeneruje.
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

S regenerujícími vlkodlaky je problém... Já měl v BG1TOTSC taky problém zabít Karouga (doteď to byl pro mě vůbec nejtěžší boj v celé sérii BG). Nejlepší řešení by podle mě bylo to, aby jsi ho prostě "přešel", protože ho podle mě se sólo Shapeshifterem jen tak na férovku nedáš...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

DC20: Možná jsi mě úplně nepochopil - namemoruj několikrát Harm a Iron Skin, zakouzli na sebe Iron Skin, vypij lektvar rychlosti (případně nějaký další na snížení thac0), savni a zaútoč na GW. Zakouzli Harm, zaútoč na něj, když mineš nebo neprojdeš přes resistenci, zakouzli další Harm, dokud se to nepovede a nesnížíš mu život na 1 hp. Pak na něj útoč a při troše štěstí ho zabiješ. Jo, a pochopitelně se NEpřeměňuj!!! Tj. zůstaň jako člověk.

O Trademeetu jsem se zmiňoval právě kvůli tomu důležitému levelu pro druida :-P Jinak dobré zbraně pro druida jsou vesměs až v ToBu... Nebo WK. Možná by ušel Blackblood +3 :-? A ano, píšu zbraně, i když hraješ za Shapeshiftera - protože Shapeshifter "saje" (papírově dobrá postava, ale v BG II je tenhle kit snad nejzabugovanější ze všech :roll:) :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DC20
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 29.10.2007 11:05

Příspěvek od DC20 »

nj to som skusal... maximalne si mozem zapamatat 2x harm (14lvl je 14lvl...) a este dalsi problem... zasiahnut ho. Druid nemoze pit tie lektvary na zvysenie sily a znizenie THAC0. Radsej ho asi obehnem a mozno sa u neho zastavim neskor na vyssom lvly. A tomuto som nepochopil :oops: "protože Shapeshifter "saje"" A ako je zabugovany?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, ty formy, do kterých se může přeměnit jsou slabé a mají problémy - bugy. Tj. celkově je to slabá postava.

Dvakrát Harm by měl stačit. Pokud ho nemůžeš zasáhnout, tak nevím, jak jsi se vůbec dostal tak daleko :think: V tom případě ti nezbývá než čekat na critical (taky už jsem něco podobného prožil, když jsem s nízkolevelovou Jaheirou zabíjel démony v Planar Sphere :-) ). Hmm, pokud máš jen 2 sloty, tak jsi ale nemohl splnit ty druidí questy, ne? :think: Tj. nejsi ještě Arch druid? Nebo jak to funguje, když je PC druid.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
DC20
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 29.10.2007 11:05

Příspěvek od DC20 »

Jako... trademeet som spravil ale niesom este archdruid. Porazil som tu zlu druidku . ale nevyzval som noveho "sefa druidu". A dostal som sa tak daleko hlavne vdaka tejk premene. Ved ked sa premenim na velkeho vlkodlaka (lvl 13+), tak mam AC-13 a THAC0 tusim 7. A ked da critical tak niekedy aj 36. A vyzvat toho vodcu mozem az na 15lvl.
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

JJ 7creature ma pravdu..Druid neni niaka dobra postava, hlavne nie na solo! :roll:
nechapem jak si sa tak daleko dostal.. Podla mna vlkodlaka budes musiet len "obist" ;-)
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

DC20: nenech se odradit... mě tady taky tvrdili, že se BG1+TotSC na insane se solo magem nedá dohrát... a já dokázal že dá ;-)

Ted mě kamarád prudí že to nejde s bardem... :shock: :lol: 8-)
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Kong Bao-tan: Já jsem netvrdil, že to nejde - naopak, že to jde. Jen to není moc zrovna nejjednodušší v tom stadiu, ve kterém je (tj. druid před přechodem na archdruida). Ale s criticaly jde s pomocí Harm vyřešit téměř každý nepřítel (pokud má člověk trpělivost :wink:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Zakis
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 17.5.2007 13:59

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Zakis »

jak se tady probíral ten kensai dualnutej na mága, tak to jsem taky zkoušel a není to zrovna nejhorší (POZOR - hrál jsem to chvíli a nedohrál).. no s těma expama to jde vyřešit přes ty svitky, na 9.lvl (jak ti začnou přibývat už jen 3HP) jsem to dualnul a pak co jsem měl schovaný + koupený svitky jsem se za chvilku přehoupnul přes 10. lvl mága... no bohužel, jak jsem říkal, jsem to nedohrál (důvod přeinstalování systému a nedostatek času)... ale nevím no, nemyslím si že jsem tak dobrej dohrát to na sólo, se svou 4 nebo 5tičlennou skupinu jsem to dal v pohodě, ale zase na sólo nebo se svou vlastní skupinou jseš ochuzenej o dialogy a romance s ostatníma NPC...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Sólo hraní

Příspěvek od Field Mouse »

Jak za druida na vlkodlaka - vyvolat max. potvor, v tomto pomůže např. hůl nevímjaksejmenuje u obchodníka v MČelence, která přidává navíc kouzlo 5. a 6. úrovně, pak se propít k dokonalosti lektvary síly atd. Se 4-5 ohnivými elementály by to neměl být až takový problém. Vlkodlaci se sice regenerují hodně rychle, ale nemají příliš mnoho životů a elementálové umí na šťastnější zásah zranit docela hodně. A pokud použiješ lepší přeměnu a zakouzlíš prstenem Gaxxe (jestli máš, hm pro druida by to možná mohl být problém) vylepšený spěch, tak bych si na milého vlkodlaka příliš nesázel.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“