Sólo hraní

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Oakus
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 6.8.2006 12:03
Kontaktovat uživatele:

Začínám s BG2 - opět

Příspěvek od Oakus »

Zdravím všechny příznivce Bg2!
Stalo se, že jsem po dlouhé době opět začal pronikat do tajů RPG AD&D a to tentokrát v podobě Icewind dale 2. Vzpomenul jsem si na zlaté časy Baldur's gate a vybral jsem si klasickou družinu. Začal jsem hrát, momentálně jsem někde ve třetí kapitole a řekl jsem si, že bych se mohl na internetu podívat na něco o téhle výborné hře. Prohlédl jsem si pár stránek a přečetl si všechny mágova kouzla. Abyste rozuměli jsem naprosto úchylně zaměřen na kouzelníka (ve všech hrách si vybírám kouzlící postavy apod., Sacrifice byla pro mě naprosto úžasná hra;)), přesněji zaklínače a tak mě zklamalo, když jsem v seznamu kouzel v ID2 nenašel tak skvělá kouzla z BG2 jako Spell Trigger, Spell Sequencer, Timestop, Improved Alacrity a Symboly (které mám nyní kněz)?. Plánoval jsem totiž, že až dohraju ID2 s partičkou, rozjedu to jenom za zaklínače a nehorázně si to s nim povodim. Což se asi bez těchto kouzelmoc konat nebude. A teď se dostáváme k mým dotazům. ROzhodl jsem tudíž, že se pokusím dohrát BG2 jen se zaklínačem a tak mám pár dotazů:
1) Myslíte, že to je možné? Kdysi jsem ho dohrál s kensai/mágem, i TOB, to byla fakt sranda, ale chtěl bych to zkusit čistě se zaklínačem...
2) Pamatuji si, že když jsem hrál BG2 (asi před 3-4 roky) importoval jsem si nějakého obchodníka (nebo tam byl až s TOB? teď přesně nevím, ale myslím, že bysl spíš importovaný), který měl takovou VÝBORNOU róbu, které kouzelníkovi zaručovala mimojiné o 2 nižší dobu sesílaní kouzel (myslím, že to bylo o 2 taky si tim nejsem jistej), což spolu s nějakym snad amuletem, kterej to snižoval o 1 a improved alarcity a případně timestopem tvořilo tak drsnou kombinace až se mi chtělo brečet. Tenkrát jsem ale měl zaklínače ve skupině 6 dobrodruhů a tak se nemohl tak projevit, ale když jsem ho dával na 1v1 s draky, lichy apod. tak to myslím dost šlo:). Tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo nevíte o tom obchodníkovi, kde bych mohl sehnat(nacházel se někde nahoře vevnitř na tý hlavní třídě, hned jak se vyleze
z toho prvního Irenicova dungeonu, už nevim jak se jmenovala...). Díky!
3)Myslíte, že jde dohrát ID2 jen se zaklínačem? :)
Předem se omlouvám, jestli jsou tyto témata už nekdě diskutována v hlubinách tohoto fóra.
>Great power i dealing with great responsibility<
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

O sólo hraní tady už máme téma - http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=659

1) ano, lze to dohrát sólo s každou postavou
2) pokud máš ToB a poslední patch, měl bys mít bonusové obchodníky ve hře automaticky

Kód: Vybrat vše

Róba Vecny
Tato róba nemá ani zdaleka takovou moc jako slavné artefakty Ruka a Oko Vecny. Přesto, jenom díky tomu, že ji nosil mocný lich, tato róba nasála dostatek magické energie, aby se stala silným magickým předmětem.

VLASTNOSTI:

Při použití:
 OČ: základ nastaven na 5
 Zlepšuje rychlost sesílání o 4

 +10% odolnost na magii
Váha: 3
Smí užívat jen:
 Mág (obyčejné, dvoj i multi povolání)

Kód: Vybrat vše

Amulet moci
Tento amulet nese znaky kouzel Constera Damona, arcimága, který padl v roce Dračího hněvu (1018DR). Jasnost jeho leptů mohla pohasnout ohněm a léty, ale stále odráží jeho slavná vyzývavá zvolání: "Tvá magie je ti odepřena!" "Uslyšíte mne!" "Porážka přichází rychle!" "Nic mi neberte!" Byl často používán a prošel mnoha rukama skrz krev a bitvy.

VLASTNOSTI

Při použití:
 Odolnost vůči kouzlům: +5%
 Hlas
 Snižuje dobu sesílání kouzel o 1
 Imunita vůči Vysátí úrovně

Nemůže užívat:
 Zloděj
 Bojovník
3) viz. 1)

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Oakus
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 6.8.2006 12:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakus »

Děkuji uctivě! :)
>Great power i dealing with great responsibility<
Uživatelský avatar
Sniper
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 9.2.2006 9:22

Příspěvek od Sniper »

Mno, pokud vim, tak za uplny solo, tzn nevzit vubec nikoho ani imoen tak se to IMHO neda. Totiz hned v 1. patre potrebujes otevrit par zamku a to bez zlodeje ci maga nedas.... pasti se daji ale zamky ne...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Sniper píše:Mno, pokud vim, tak za uplny solo, tzn nevzit vubec nikoho ani imoen tak se to IMHO neda. Totiz hned v 1. patre potrebujes otevrit par zamku a to bez zlodeje ci maga nedas.... pasti se daji ale zamky ne...
Ehm, mohl bys uvést, o jaké konkrétní 1. patro jde? Máš-li na mysli Winthorpův hostinec ve Svítící tvrzi z Baldur's Gate 1, tak věz, že tam nemusíš otevírat nic.
V Baldur's Gate 2 pak rovněž není třeba překonávat zámky pro únik z Irenicova žaláře. Všechny se otevírají pomocí předmětů-klíčů a nikoliv dovedností zloděje.

Ve hře se sice objeví několik situací, které se pohodlněji vyřeší díky různým schopnostem parťáků, ale i samotná postava dokáže tyto situace zvládnout, byť za cenu jistých komplikací.
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

A navíc má mág Knock. Za solo je nejlepší asi Sorcerer a Různý multi mága, v pohodě se dá dohrát za mága samotnýho, za Barda s trochou zkušeností s BG2 taky. Slyšel jsem(nebo spíš čet), že to někdo dohrál za Barbara a Swashbuckler-Clerica. Vliv maj na to samozřejmě taky Refinementy - s nima by to asi za zloděje byl velkej problém, zato se zvyšujou šance mnicha...
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Wazikasi
Sigilan
Příspěvky: 65
Registrován: 2.3.2006 7:47

Trochu se pochlubit

Příspěvek od Wazikasi »

Před časem jsi si tu pročetl Baotanův příspěvěk o tom, zda jde dohrát BG1 za solo mága. A tak jsem se zamyslel, zda jsem si to vlastně někdy já zahrál za čistého bojovníka...a náhle jsem znejistěl. A že jsem tuhle hru dohrál nejméně desetkrát. No, a tak nebylo zbytí.. V hlavě jsem si vymyslel nějaké info pro roleplaying a pustil se do toho. A ač jsem zastánce názoru, že tohle je hra pro celou partu dobroduhů, tentokráte mi z toho vylezla akce jen pro mě a Imoen (dualnutou časem na mága).
Bavil jsem se jako vždy, použil Xpcap pro zužitkování dostatečného počtu zkušeností..
No a to čím se chci pochlubit, byť je to spíš lehce zahambující je to, že přestože jsem si mylsle, že v téhle hře znám všechno a každý kout, byl jsem několikrát překvapen nově objevenými věcmi.. Poprvé jsem navštívil krčmu Keexie, poprvé jsem se dozvěděl pravou Husanovu totožnost...
A co mě opravdu zahambuje je, že se mi poprvé povedlo správně dokončit quest Sedmi sluncí...a co já se už kolikrát nahledal tajného vchodu, za kterým jsou další dopleři, protože mě štvalo, že musím Scarovi říct, že na ně nestačím...tušil jsem to.. a teprve tentokrát jsem si všiml toho vchodu :oops: Hanba mě fackuje, přesto z toho mám ale hroznou radost...a přemýšlím, co ještě objevím příště..
A co vy, jak jste na tom? ;-)
Zbynďa

Příspěvek od Zbynďa »

Sólo jde hrát úplně v pohodě za M/F nebo také za Půl-orka Barbara, z vlastní zkušenosti.
ArX
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 6.4.2007 15:53

Příspěvek od ArX »

Ahoj. Myslite ze je mozne dohrat BG2+ToB solo za paladina ? Skusal to niekto ?
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

ArX píše:Ahoj. Myslite ze je mozne dohrat BG2+ToB solo za paladina ? Skusal to niekto ?
Myslím, že hej. Už několikrát se tu řešilo za je "lepší" inkvizitor či kavalír, já zastávám kavalíra, ostatní však budou polemizovat ;-)
No a jakmile bys získal Carsomyr, tak tě imho zastaví málokdo...
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

hmm, a ked hrajem solo, dostavam viac XP? je to tak, ze sa nedelia medzi partu, alebo je to ako vo fallout tactics, ze skratka dostavam vzdy 1/6 expov a nezalezi na to kolko clenov v parte mam?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

xRage: Jak kdy - za některé questy a za nepřátele dostává parta xp hromadně a ty se pak dělí mezi její členy, ale za některé dostává každá postava přesně daný počet zkušeností. Obecně dostáváš mnohem víc než kdybys hrál s několika postavami, ale zase to není 6 krát tolik.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

aha... oukej, tak to skusim asi za divokeho maga, zaklinaca, alebo rangera :-P
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

xRage: Solo z divokým mágem by mohlo bejt zajímavý - na nízkých úrovních by teoreticky šly seslat i kouzla 9. úrovně (stačilo by je mít v knize), ale asi by se muselo dost často loadovat :D
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Za solo maga mas jedinej problem. Kdyz na tebe v Athakale vybehne ta skupinka carodejobijcu a ty tam nemuzes kouzlit. musis jim zalyzt do nejaky budovy. Oni prijdou za tebou. nejlip do nejake kde je nekdo dulezity pro postup ve hre. Ten je totiz nesmrtelny a oni do nej obcas zacnou sekat. Nebo do chramu. Tam se muzes behem boje lecit.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“