Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Borg
Sigilan
Příspěvky: 107
Registrován: 26.2.2009 15:28

Re: Technické problémy

Příspěvek od Borg »

Tohle se stalo přesně bratrovy, tvoje řešení je správné, i když jen napůl. Vím, že si něco zaškrtl, zmizela čer. plocha a je to ok. Ale pokud se zaškrtne ještě něco, vím, že hra jede bez sekání, ale vůbec nevím co :-D Tak si to užij
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

Re: Technické problémy

Příspěvek od Neither »

No už mi to funguje mam to v rozlišení 1240x786 a eště tam něco zaškrtal (v nastavení ve hře) ale furt mi to v určitejch částí map seká ale je to lepší jak to černý pozadí potože to jakmile sem někoho rozprskl tak sem neviděl nic :mrgreen: tak se dyžtak k bratrovi podíveje sli budeš honej :oops:
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Technické problémy

Příspěvek od valcik »

Neither,
problém s čiernym pozadím pri ikonkách a mape sa dá odstrániť dvomi spôsobmi, ktoré môžeš vyskúšať samostatne, alebo i skombinovať:

1.) ak máš v konfigurácii hry nastavené 2D zobrazenie, stačí ak znížiš úroveň hardwarovej akcelerácie priamo vo windows. (návod je tu.)

2.) ak ale v konfigurácii hry povolíš 3D akceleráciu, potom treba v ovládacom paneli grafickej karty vypnúť funkciu "Vertical Sync" (alebo "VSync"), ktorá s BG2 pri niektorých typoch ovládača nespolupracuje.

Tieto riešenia mám otestované, fungujú spoľahlivo pri grafických kartách rady 8xxx od NVidie a netreba pri nich zapínať softwarový rendering v hre. BG2 potom beží plynulo a bez sekania, ktoré spomínaš.
Jesus
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 3.2.2010 17:33

Re: Technické problémy

Příspěvek od Jesus »

Zdravim.
V BG 2 mi teraz nejaku zahadou zmizli predmety s inventára. Konkretne luk Hledač srdcí (zistil som to tak ze mi Valygar zacal utocit holou rukou ?????), taktiez mi zmizla cepel, ktoru mi dal Saemon na lodi pri odchode z Brynnlaw a Sekolahuv zub ktory som vzal po zabiti beholdera, bo ukecat sa mi ho nepodarilo? Vsetko mi to zmizlo u Sahuaginov. Najviac ma zaraza ze Sekolahuv zub som vzal , a kym som sa dostal ku dveram tak som ho proste nemal. A urcite som nevyhadzoval ziadne veci. ?????? Ani vo vackoch ich nemam. Nestretli ste sa s tym niekto? tak som sa koli tomu musel vratit zabit Irenica a fakt nemam chut to prechadzat znova a zistit ze mi to zase zmizne . Mal som to blbo rozodene do saveov. Mam CZ verziu BG2 Complete.

Este ma napadla jedna vec. Niekde v 2.kapitole mi zmizlo lave menu (Save, sleep,map .....). Nezobrazuje sa. Pritom spodna strana a prava su v poho a viditelne (obr. postav a pokec okno ) Cez H sa mi nezobrazuje. Proste tam nie je. Neviem ci sa da samostatne vypnut alebo nie ale nie je tam. Nie je to vazne , dostanem sa do neho cez postavy alebo cez klavesy ale asi by som ho tam radsej mal :)

Dik Jez

[Příspěvky sloučeny do jednoho. //- yenn]
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Technické problémy

Příspěvek od valcik »

Jesus,
to miznutie predmetov je záhada, ale poradím ti aspoň s ovládaním panelov. GUI sa ovláda cez klávesnicu:
Y - zap/vyp ľavý panel (na slovenskej klávesnici Z)
U - zap/vyp pravý panel
H - zap/vyp celé GUI
Jesus
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 3.2.2010 17:33

Re: Technické problémy

Příspěvek od Jesus »

Diky. :) panel je spät. Presiel som to znova a vsetky veci mam. Zahada. Ze by som ich prehliadol alebo niekde odhodil sa mi fakt nezda. Hmm ... tak mi to zobralo kus casu ked som to znovu prechadzal. co uz.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Technické problémy

Příspěvek od PostTrauma »

Nevíte někdo náhodou, jak v BGII nastavit označování postav pomocí kláves (1 označí postavu na první pozici, 2 na druhé...)? V BGI to šlo normálně v Configu, ale v BGII to v Configu není a ve hře se nic nezměnilo, ani když jsem si hrál s keymap.ini (tam to je). Dokonce jsem zkusil importovat keymap.ini z BGI, ale taky se vůbec nic nezměnilo. (Možná se nic nezměnilo, protože mám nainstalováno tunu modů, v čele s BGT. Každopádně dvě klávesy jsou špatně přiřazeny. - má označit družiníky 4, 5 a 6, místo toho označí všechny a + má označit všechny, místo toho nedělá nic.)

Jde mi hlavně o to označení celé družiny - pro mě by bylo ideální mít to na středníku, abych nemusel přehmatávat (je to pohodlnější než je označovat myší).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Technické problémy

Příspěvek od valcik »

..to je divné, mne klávesy v BG2 fungujú správne, tak isto ako v BG1. Skús ešte pred spustením hry prepnúť klávesnicu na anglickú, nepoužívaš náhodou české rozloženie kláves?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Technické problémy

Příspěvek od valcik »

Jesus píše:.. Najviac ma zaraza ze Sekolahuv zub som vzal , a kym som sa dostal ku dveram tak som ho proste nemal. A urcite som nevyhadzoval ziadne veci.
..v súvislosti s týmto som si uvedomil, že predmety sa z inventára naozaj strácajú - a to v prípade, ak máte plný inventár. Po splnení úlohy dostane niekedy postava od NPC aj pár predmetov a v prípade, ak je počas dialógu váš inventár plný, vaša postava "položí" na zem toľko predmetov, koľko dostane od NPC. (všimol som si to napríklad pri Aranovi, tam mi vypadlo pár vecí presne týmto spôsobom a tiež som chvíľu špekuloval, než som zistil kde sú)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Technické problémy

Příspěvek od PostTrauma »

Ano, postavy zahodí věci na prvních místech v inventáři. V jiných hrách je to uděláno tak, že na zem spadnou věci, které člověk dostane (líp to odpovídá té hlášce "I can't carry any more, the item is on the ground").
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Jesus
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 3.2.2010 17:33

Re: Technické problémy

Příspěvek od Jesus »

..v súvislosti s týmto som si uvedomil, že predmety sa z inventára naozaj strácajú - a to v prípade, ak máte plný inventár.
jj, to som si vsimol. hlasky o odhodeni predmetu na zem sledujem. Este ma napdlo, ze som sa mozno v nejakopm dialogu preklikol a dal "zlu" odpoved a cepel som im vratil. Ci sa s tym zviezol aj Sekolahov zub neviem. Kedze je to questovy predmet tak by mi ho nemali takto zhabat, nie? Hm, neviam ci mam od tial este nejaky save, ze by som to vyskusal. Tak ci tak som zakvasil na Kangaxxovi, tak sa nemam kam ponahlat ;)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Technické problémy

Příspěvek od Vallun »

mám dotaz k DLT CEPP, nedaří se mi ukládat věci tak, aby se to projevilo ve hře, píše to cosi o chybě při ukládání dialog.tlk.old
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Mecker »

Špatně nastavený setup.
Plech
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 5.7.2008 14:42

Re: Technické problémy

Příspěvek od Plech »

Cau. Mám nejmín 2 problémy, jeden je takovej dunivej hlas a ten druhej horší je zamrzávání, At uz jsem hrál BG2 nebo hrál 1 přes Trilogy, tak se to vdycky seklo a nešlo udělat nic jinýho než restartovat kompa, mám originální kolekci 4 DVD a tenhle problém už od začátku, dá se to spravit?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Technické problémy

Příspěvek od valcik »

Dunivý hlas, vravíš? Skús mrknúť do nastavenia zvuku, či nemáš zapnuté priestorové ozvučenie. Ak áno, vypni ho. (nájdeš to priamo v hre)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“