Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Ghost
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 22.1.2006 14:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Mám problém u mága (Imoen), když s ní sešlu HLA Dračí dech, tak se normálně objeví animace tý hlavy, jak chrlí oheň, nicméně efekt výbuch a zranění se už jaksi nedostaví. Nemáte někdo tušení, čím to může být a jak se toho zbavit?

EDIT: Eh, sakra, dal sem to do špatnýho topicu :-/
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Razfallow píše:Vanda: Ale nejaky predmet s adamantinu mas, ne?
aha, tak jsem přehlédla v inventáři drowský shimitar, on se sice na prach nezměnil, ale zřejmě kvůli němu se to zacyklilo, protože když jsem ho zahodila, tak bylo po problému... Vlasákovu radu jsem tedy nevyzkoušela, ale aspoň jsem si povolila tu konzoli, to se může ještě hodit. ;-) :oops:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vanda píše:... Vlasákovu radu jsem tedy nevyzkoušela, ale aspoň jsem si povolila tu konzoli, to se může ještě hodit. ;-) :oops:
Bacha na to, konzole je potvora, vím o tom svoje...;-)

Vlasák: Prozatím řeším questy a questíky všude možně, takže jsem tu cs zkoušela zatím jen 2x nebo 3x, ale pokaždý to spadne ve chvíli, kdy Irenicus říká Imoen něco v tom smyslu, že oni dva toho maj společně ještě dost před sebou (nebo že toho spolu hodně dokážou, něco v tom smyslu), přesně si tu promluvu nepamatuju. A questy a questíky začínaj docházet... (I když Windspear Hills mi ještě asi daj zabrat.)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Cesare: aha, takže nad tebou visí Damok... ehm, cutscenový meč ;-)

Ok, nuže...

http://vlasak.sigil.cz/cs.rar

Je to tentokrát trochu pestřejší. Jednak - jsou tam tři wavy. Neprve do override zkopíruj tyto tři, spusť hru a při cs pozoruj možné změny.

Pokud bude padat, v adresáři lehce je lehká úprava cutscény. Opět zkopírovat, spustit hru a podívat se na cs. Bude-li padat i tentokrát, tak v adresari vice je vetsi uprava cutsceny. No, a pokud furt padá, tak je tam adresář uplne a to mluví myslím za vše ;-)

tj. vše to podle toho, kdy se co chytí, postupně kopírovat do override.


Jinak, konzole je dobrá věc - jinak by z nastavování a kontrolování proměnných za hry bylo martirium ;-)
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 13.3.2007 8:31, celkem upraveno 1 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PinHead »

Teď si uvědomuju, že mám v partě minsca a jana, ale už je den 40 a jan minsca nepopichuje, jeste se mu ani jednou nepokusil ukrast booa a nedavaji spolu zadne ftipne hlasky :-( nevice cim by to mohlo byt? jsem kavalir a uz mam hotovy skoro vsechny questy
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

PinHead: aha, takže ti nefunguje romance mezi Janem a Minscem... ;-) Ale vážně - tyhle rozhovory mezi družiníky jsou spouštěny ve většině případů nedeterministicky - ničím není určeno, který dialog mezi kterými postavami má kdy nastat. Jiné rozhovory mezi postavami ti nastaly?
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Vlasák: "více" pomohlo, díky moc...;-)

Takže až dorazím třetí kapitolu, zas se ozvu...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Cesare: říkáš více? :think: Hmm... tak že by to padalo kvůli hlásku Imoen...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Můžu se zeptat, proč tak složitě? Mě to přijde jako poškozená instalace BG2. Takže ať si Cesare sežene nějaká vyzkoušená instalační CD a pak to snad půjde, ne?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PinHead »

Vlasák píše:PinHead: aha, takže ti nefunguje romance mezi Janem a Minscem... ;-) Ale vážně - tyhle rozhovory mezi družiníky jsou spouštěny ve většině případů nedeterministicky - ničím není určeno, který dialog mezi kterými postavami má kdy nastat. Jiné rozhovory mezi postavami ti nastaly?
no, jinak nic....pritom mam romanci s aerie a sem tam pokecams chloe....ale jinak se postavy (minsc, jan jansen, aerie, sir anomen) nebavi :-?
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

drake127: poškozená to data to zřejmě budou, ale
Cesare píše:
MCZ píše:Cesare: já *vím*, že to je pitomá rada, ale nebylo by prostě snažší si někde tu bg2 za pár korun koupit? Teda, pokud se ještě někde dá sehnat, ale myslím, že v nějakým eshopu by se to snad dalo najít. Abyste si nemysleli, nechci teď nijak moralizovat a dívám se na to z praktické stránky - je to levné, získáš k tomu navíc datadisk a (snad) plně funkční hru i s posledníma patchema; mě to prostě připadá jako výhodná nabídka, což? ;-)
IMHO je to velmi dobrá rada, dokonce i mě samotnou to už napadlo ;-) , ale momentálně mám docela dost výdajů na jiný věci a na těch pár stovkách sem nebo tam bohužel v současnosti docela sejde - tak to zkouším těmahle cestama... :-)
vede k tomu, že když už tam je patrný určitý problematický výsek, přijde mi zbytečné jen tak z plezíru říkat "vyhoď svoje cd, sežeň si jiné...". Všelijaké biffy, animace postav, zvuky a co já vím co, jsem už lidem vypreparovával ze svých cd už nesčetněkrát - a to u nich šlo vesměs o originálky a vadnou (i opakovanou) instalaci. Samozřejmě, že kromě řešení výměny cd chtěli hlavně hned hrát a ne čekat, než odněkud dostanou fungující cd pro správné nainstalování. Že už to jsou někdy, a třeba zrovna tady v případě Cesare, pálenky, to už je věc druhá.... ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jasně, já si dával pozor, abych nenapsal originální, jako spíše vyzkoušená cédéčka. Asi mám zkreslené vnímání reality, kdy já stáhnu CD během minuty, ale pokud má Cesare poškozené zvuky (nebo něco jiného, to je víceméně jedno), tak ji IMO budeš tahat ze záseků ještě mnohokrát, než se někam dohraje. A z tohoto důvodu bude možná rychlejší si opravdu sehnat nějaká normální média.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

drake127: no, zatím se tomu tak děje pouze ve dvou cutscénách, což je docela zvláštní, že zrovna v nich. Uvidíme ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
czipi
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 16.3.2007 15:35

Příspěvek od czipi »

Zdravím.
Mám takový malinký problém, chci si nainstalovat BG2 ale nejde to při spuštění instalace se mi objeví hláška: 1608: Nelze vytvořit instanci ovladače InstallDriver

Nevíte někdo co to znamená ? BG2 jsem nainstalovaný měl už na tomhle pc, cdčkem by to být nemělo protože mám doma dvě a u obou to hlasí to samé.
Pokud někdo víte byl bych rád za jakoukoliv radu :cry:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Huh, tak to tedy netuším. Kde jsi ty CD sehnal a hlavně ty další dvě co máš - jsou z různého zdroje? Je to česká/anglická verze? Co máš za systém? Ostatní programy jdou instalovat v pořádku?

Nikdy jsem se s podobonu hláškou nesetkal a v případě BG je zpráva o instalaci ovladače dost mimo, takže hádám na poškozený instalátor, CD nebo tak něco. Vyloučit nelze ani chybnou konfiguraci systému (Windows Installer).
Žralok, který štěká, nekouše.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“