Technické problémy

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
František Mrdel
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.9.2009 3:41

Problém se zvukem

Příspěvek od František Mrdel »

Hledal jsem nějaké téma kam to zařadit, leč nenašel jsem. Proto zakládám nové, které se potom případně smaže.

Po velmi, velmi dlouhé době jsem se rozhodl opět rozehrát BG2. Na mém novém PC bohužel postavy odmítají mluvit.
Hudba, kroky a zvuky zbraní jedou bez problémů, ale ani Irenicus v úvodu nemluví, postavy taktéž (at už v rozhovorech, nebo při označení)
Opravdu nevím co s tím, a bez Koragnova a Edwinova hlasu se mi to znova dávat nechce ;-)

Budu vděčný za každou pomoc lidi
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se zvukem

Příspěvek od drake127 »

Zkontroluj si, zdali máš vypnutý EAX (v nastavení zvuku v BG2 a možná i na zvukovce) a samozřejmě hlasitost mluvy. NPC s tebou mluví? Mohla by to být i poškozená instalace (ať už neoriginálním CD nebo nějakým modem).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zvukem

Příspěvek od 90210 »

4f.mrdel - to je celkem klasickej problem, pres prikaz dxdiag ve woknech stahni dolu, nebo uplne vypni hw akceleraci zvuku.
František Mrdel
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.9.2009 3:41

Re: Problém se zvukem

Příspěvek od František Mrdel »

Bylo to EAXem, děkuju vám oboum za pomoc :dancing:
Kodo
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 17.11.2009 19:25

Wyvern Cave

Příspěvek od Kodo »

mam jeden velky problem v BG1...hram to prvy krat - ked pozabijam jasterov a zostane uz len posledny tak mi hra spadne a vyhodima do windowsu s nejakym hlasenim...stalo sa vam to uz niekomu?viete niekto v com by mohla byt chyba?
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Technické problémy

Příspěvek od Hupr »

Ja mam tez mensi problem. Kdyz chcu dat multiplayer hru a dam protokol TCP/IP, abych si mohl rozjet novou hru s komplet svoji skupinou, tak me to hodi na plochu s tim, ze to ma problem a bud neodesilat nebo vyhledat reseni online. Tenhle problem mi to dela jen na notebooku, ponevadz na kompu si takhle rozjedu klidne i 10 multiplayerovych her. Notebook ma vistu, komp ma XPcka, program sem dal odblokovat (zla vista blokovala :evil: ), baldurs gate mam originalku, ale jelikoz mam 3. CD nejake poskrabane tak sem ho musel stahnout z netu (to na to asi nema vliv predtim sem mel originalni 3. CD a delalo to furt to same :-? ).

Ma nekdo nejake reseni nebo sugesci? Jakykoliv napad je lepsi nez zadny :-) .
Naposledy upravil(a) Hupr dne 31.10.2010 12:18, celkem upraveno 1 x.
ttomass1
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 11.6.2007 16:48
Bydliště: Královy Vinohrady

Problém s INFINITY CD (BG1)

Příspěvek od ttomass1 »

Ahoj, ikdyž použiji iso infinity cd, tak mám problém v nějakých lokacích to přesto chce vložit cd, jinde šlape bez problémů. Tak nevím. Předem díky za radu.
Uživatelský avatar
hank
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 30.1.2009 19:40
Bydliště: U Křivého Jeřába
Kontaktovat uživatele:

BG2:Blbnutí zvuků

Příspěvek od hank »

Po čase jsem si nainstaloval znova BG II nicméně mě začali blbnout zvuky způsobem jako jsou: ozvěna(skoro to zní jako zvuk v prostoru),místy nejsou vůbec slyšet zvuky a při animačkách vůbec žádný hlas a co je zvláštní tak muzika funguje naprosto v pohodě

Modifikace mám tyto: TDD,Teleport,Saerileth,UB,The Longer Road

PS: Nekřižujte mě hned jestli jsem (nevhodně) vytvořil nové téma, funguji na několik fórech současně a každé ma jiné pravidla a trochu se mi to motá :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od Mecker »

Máš vypnutý EAX ve hře?
Uživatelský avatar
hank
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 30.1.2009 19:40
Bydliště: U Křivého Jeřába
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od hank »

Mecker:Ano děkuji, výrazně mi to pomohlo ;-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

Technické problémy :(

Příspěvek od Neither »

Potřeboval bych pomoct, jako první mi BGII padalo když sem se kouknul na podrobne info šavle v inventáři.. Tak sem googlil a našel ňákej patch kerej to měl odstranit ale nepomhl a akorat mi to nak zkur***** že se mi za itemama a ruznejma obraka obevi černá plocha http://img36.imageshack.us/img36/7224/nasrate.png pozdeji sem se docetl ze na to padani staci když si snizim rozliseni na800x600 a po reinstalaci mi ale furt to cerny posadi za itemama nezmizelo nevite cim to je?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Technické problémy

Příspěvek od PostTrauma »

Nezapomněl jsi po odinstalaci smazat konfigurační a další zbylé soubory?
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

Re: Technické problémy

Příspěvek od Neither »

cely sem to odinstaloval jen savy sem si zalohoval a po instalaci sem to musel konfiguraci nastavovat znova zas tu obtiznost atd.. :( jo a taky sem to pak instaloval do jiny slozky
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Technické problémy

Příspěvek od PostTrauma »

Tak je to možná těmi savy. Zkusils rozjet novou hru, jestli to tam dělá taky? Jinak by to muselo být něčím mimo hru (rozhašená grafika?).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Neither
Sigilan
Příspěvky: 11
Registrován: 9.1.2010 22:23

Re: Technické problémy

Příspěvek od Neither »

skusil sem novou hru a to sami ale pred tim patchem mi tonedelalo tak ja nevim co s tim je :( EDIT: ted sem tma zaskrt software standart btv nebo tka nak a uz je to dobry jen se mi ted ta hra seka jak svin tka snad kdyz si pohraju s tim nastavenim tak to najdu :?D
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“