Otázky k modům

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Lucates »

Je cestina NPC Project uz sucastou modu, alebo si ju treba niekde osobitne stiahnut?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Lucates píše:Je cestina NPC Project uz sucastou modu, alebo si ju treba niekde osobitne stiahnut?
Situace ohledně modů nesleduji, ale neodpověděl ti tady na tvou otázku o češtině do NPC Projectu před 10 dny Velehal, že čeština neexistuje?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Mám trochu problém s novými lokacemi v DSotSC pro BGT. Z Peldvale se do nich nedá dostat, místo toho mi naskočí jen mapa světa (bez nových lokací). Možná se mi měly objevit na mapě nové lokace při nabrání Jet'Layi?
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

PsT: Stáhni si Worldmap, jinak ti to nepůjde ;-)
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Lucates »

Ajantis píše:
Lucates píše:Je cestina NPC Project uz sucastou modu, alebo si ju treba niekde osobitne stiahnut?
Situace ohledně modů nesleduji, ale neodpověděl ti tady na tvou otázku o češtině do NPC Projectu před 10 dny Velehal, že čeština neexistuje?
aha, ja som to pochopil zle, myslel som, ze cestina existuje...skoda :-?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb: Díky. Je to trochu kontraproduktivní, stahovat 100 MB, abych si mohl užít další příšernosti, které nabízí DSotSC : )

EDIT: Stahovat 100 MB a sledovat 30 jednoduchých kroků, jak konvertovat uloženou hru. Myslím, že nové lokace DSotSC a NTotSC oželím (beztak ty datadisky stojí za houby) : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Velehal »

Hrál jste někdo mod Sword Coast Stratagems II? Mám problém v bludišti v Watcher´s Keep, v té asi hned třetí místnosti, jak jsou tam sukuby, démoni a spousta dalšího smetí. Protože ten mod provádá změny ala Tactics, co však brutálně vylepšuje, to jsou všemožní démoni. Rozhodně jsou mnohem nebezpečnější než draci, beholdři apod. A tam je jich teď pět (k tomu jednomu to přidá čtyři), navíc tam člověk vstupuje z místnosti, kde se nedá kouzlit = nemá žádné obrany a než nějaké nahodí, je půlka skupiny mrtvá, bez šance. Ty démoni sešlou za tu chvilku tolik kouzel, že mágové jsou hned mrtví, bez nahozených obran nemají šanci. Navíc těch démonů je tam tolik, že je člověk ani nestačí likvidovat... A myslím, že se tam nedá vejít než z té místnosti, která ruší magii, takže vážně nevím.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky k modům

Příspěvek od PostTrauma »

Mám za to, že ta místnost neruší magii, co už máš seslanou, jenom nemůžeš seslat nic dalšího. Takže to zkus seslat jinde a pak tou místností projít. A nebo se dá k těm démonům dostat odjinud. Máš na mysli tu místnost, kde je Slayer a další démoni?
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Velehal »

Ne, hned tu třetí. Je tam démon, 4 menší, sukuby, impové a další havěť. Jinak magii to ruší i seslanou dopředu, to nepomůže. Jen charname ji má pořád, myslím že je to tím, že má ty boty z rituálu, které ho činí odolného proti dispiel magic. Jinak v tomto modu je vůbec celé to bludiště peklo, těch démonů je tam nějak moc (ale hlavně to nejsou směšní blbečci jako v původní hře, ale zabijáci, což je asi v pořádku, tedy podle pravidel AD&D).

Tak jsem to již udělal. Nakonec to nebylo těžké. Jen Imoen si musela seslat řetězovou eventualitu (vidím nepřítele, cíl já + ochrana před magickou energii, spell shield, dvojník) + z pořadače seslat další obrany (improved invisibility, stone skin a ochrana před ohněm). Ostatní vypili lektvar rychlosti a utekli co nejdál od středu místnosti, kde zůstal charname s pláštěm zrcadlení + pfmw. No a pak Imoen dala Time stop a vyvolala Planetara a dva meče. Následně seslala improve haste na planetara a pak jsem sledoval, jak je planetar svými vorpal hity ničí jednoho po druhém. Jaheira navíc v rohu, kde jí nikdo neobtěžoval, vyvolala prince elemtálů, Minsc se statečně bil s tím kdo se k Jaheiře přiblížil a Mazzy střílela z luku. A dvojník Imoen neustále sesílal remove magic, čímž rušil ty jejich ochrany. Nikdo nezemřel, ani Jan.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Lucates »

mozem pri instalacii BG1TUTU pouzit miesto Baldur's Gate 1.1.4315 Canada and US patch aj international patch? kvoli tomu, ze datadisk k BG1 sa neda spustit na ceskej verzii windovsu bez toho patcha...
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Lucates »

Ja neviem co robim zle, ale nejde mi nainstalovat BG1TUTU...
Moj postup instalacie:
1. nainstaloval som plnu instalaciu BG1 + TotSC
2. international patch pre TotSC
3. Fixpack v1.1 pre TotSC
4. cestinu pre BG1
5. plna instalacia BG2 + ToB
6. najnovsi patch pre ToB
7. fixpack pre ToB
8. cestinu pre BG2
9. obe hry som spustil
10. BG1TUTU som rozbalil do adresara BG2
11. editoval som zlozku configuration, kde som prekopiroval toto:
~source~ [ ~C:\Program Files\Black Isle\Baldur's Gate~]
~source.variant~ [ ~BG1~ ]
~target~ [ ~C:\Program Files\Black Isle\BG II - SoA~ ]
~target.variant~ [ ~BG2~ ]
12. spustil som subor BG1Tutu exe
13. nainstaloval som BG1 Tutufix
14. spustil som hru cez BG2, ale nespustilo sa mi BG1, ale len BG2...
tak kde je problem?
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Lucates: To fakt nevím... nějaké jiné mody na TuTu máš naistalovány?
No, v nejhorším případě ti zbývá ještě Easy TuTu.
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Není někde na netu návod, jak postupovat, při vytváření např. NPC modu, potažmo jak přepsat některé nudné původní NPC nebo o vytvoření/úpravě předmětů ve hře a jakej program na to použít? Ideálně by to bylo česky, nicméně angličtině se bránit nebudu... Mám na mysli BG2.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Tarreb »

Elfoid Zkuřba: Na Spellhold Studios určitě něco bude, tam je všechno. :mrgreen: Jinak je snad i něco zde.
Jinak, pokud se do toho chceš pustit, tak ti přeji pevné nervy.
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Otázky k modům

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Dík, času budu mít dost, tak bych se na to koukl... uvidíme, co z toho vyleze.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“