Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

To už půjde asi jen přes Shadow Keeper. Myslím, že si při importu nelze vybrat kit, ale to bych kecal.
Vlastnosti máš hodně dobré, jen bych se obával té odolnosti 12, ale pokud mě neklame, tak v jedničce jsou dvě knihy na zvýšení :think: Tu postavu jsi asi házel dlouho, ne?
Jinak pro začátek ti radím, sežeň si nějakého trpaslíka coby tanka a dávej si hodně velký pozor, abys náhodou nemusel bojovat na krátkou vzdálenost. Tak do páté úrovně by to byla asi sebevražda. S kuší v kombinaci s čarováním budeš celkem king.
Mimochodem, šéfové asi nebudou rádi, že máš další profil...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

k profilu - velmi radi neboli, ja som nevedel, ze je mozne poziadat o zmenu nicku :salut:

mne sa az taka hrozna nezda ta odolnost. Radil si mi 14, ale odolnost uz pod 15 ovplyvnuje len nejake Res. Surv. , neviem co to znamena celkom presne, v tabulke som to nasielm, a pri 14 je ta hodnota 92 a pri 12 85, tak neviem ci je to az taky strasny rozdiel. A taky Haer Dalis sekac ma odolnost len 9...skor ma tie bonusove zivoty budu mrziet, co som mohol ziskat pri odolnosti 15,16...tak neviem, ale tak kde by som mohol ubrat miesto tej odolnosti? okrem charizmy, tu chcem mat 18.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Charisma 18 je v jedničce dokonale zbytečný luxus, existuje několik knížek na zvýšení. Takhle na počátku to zas až tak moc vlastností neovlivní. Ta čísla podle odolnosti jsou buď nějaké rezistence, nebo spíš záchranné hody - Haer Dalis je také celkem chcípáček, jeden z nejslabších charakterů, kdyby neměl některé elfí speciální vlastnosti, tak je taková mrtvola v prášku (ještě ne úplně mrtvola, ale skoro).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Carlos píše:Charisma 18 je v jedničce dokonale zbytečný luxus, existuje několik knížek na zvýšení. Takhle na počátku to zas až tak moc vlastností neovlivní. Ta čísla podle odolnosti jsou buď nějaké rezistence, nebo spíš záchranné hody - Haer Dalis je také celkem chcípáček, jeden z nejslabších charakterů, kdyby neměl některé elfí speciální vlastnosti, tak je taková mrtvola v prášku (ještě ne úplně mrtvola, ale skoro).
tak teraz fakt neviem...a uz som sa radoval, ze som si konecne vytvoril postavu po dvojtyzdnovej dileme, co som riesil... :think:
charizmu chcem uz len s principu a ked si ju este zvysim knizkou, tak v dvojke je budem mat 19, co je +8 na reakcie, cize kazda reakcia bude pozitivna na mna, lebo tam je to cislo od 8 do 12 co padne nahodou a k tomu sa pripocita +reakcia, a od 15 nahor su uz len kladne reakcie, tak aj ked padne najnizsia 8, tak mam 16 vysledne...
...ale hlavne je to bard poloelf, on proste musi mat vysoku charizmu. Tak neviem, mam si tu postavu vytvorit znova? Ale mas pocit, ze odolnost 14 je o moc lepsia ako 12? Aj ked ako sa to vezme, v BG1 je kniha, co ju zvysuje o 1, tak by som mal 15 a tam uz mam aj +1HP/uroven...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Pokud bych řešil volbu mezi charizma 18 a odolností 14, pak volím daleko raději odolnost. I kdyby jen z principu RP. Podle mého reakce určují tak či tak pouze ceny v obchodech. Charizma 16 je v jedničce dost, protože si ji zvýšíš až na 18, což je více než kdy budeš potřebovat. Naproti tomu v jedničce se každý život navíc hodí. Ale tohle jsou jen mé pocity, záleží na tobě, hraj a uvidíš, jestli postava vyhovuje nebo ne. Každopádně si to vyzkoušíš a kdyby to náhodou neklapalo, budeš vědět, co zlepšit. ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Carlos píše:Pokud bych řešil volbu mezi charizma 18 a odolností 14, pak volím daleko raději odolnost. I kdyby jen z principu RP. Podle mého reakce určují tak či tak pouze ceny v obchodech. Charizma 16 je v jedničce dost, protože si ji zvýšíš až na 18, což je více než kdy budeš potřebovat. Naproti tomu v jedničce se každý život navíc hodí. Ale tohle jsou jen mé pocity, záleží na tobě, hraj a uvidíš, jestli postava vyhovuje nebo ne. Každopádně si to vyzkoušíš a kdyby to náhodou neklapalo, budeš vědět, co zlepšit. ;-)
ja som mal pocit, ze je iba jedna kniha na zvysenie CH, ale neviem, to som len cital, este som BG1 nehral. A ta charizma nejak nepomaha aj pri rieseni nejakych uloh? Ale aj tak, ked uz mam zvysovat odolnost, tak nech ju mam rovno 16 aby mi pridaval tie 2 zivoty navyse za uroven...nejak nemam pocit, ze by bol velky rozdiel medzi odolnostou 12 a 14, ked sam neviem, ako ta odolnost vplyva na hru a co ovplyvnuje :salut:
Ale aj tak to asi necham viac, mam pocit, ze pri tomto hrani mi dost zalezi na RP...este je moznost snazit sa nahadzat 97 miesto 95 a je to vyriesene, mam potom ododlnost 14, ale to mi uz pride skoro ako PG :salut:
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Tak ono i tak už to trochu hraničí s PG, ale u barda to jinak nejde. V každém případě charisma může ovlivnit maximálně velikost odměny, možná i něco menšího, na co jsem ještě nenarazil (vím třeba, že čarodějka Silke ti za povraždění mužů nabídne asi o padesát nebo sto zlatek více, když máš charizma 18). Rozdíl v odolnosti 14-16 je dost veliký, u barda určitě. Jak jsem už řekl, každý hit point navíc se hodí o záchranných hodech nemluvě.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

tak ja to este zvazim, ale pravdepodobne budem do rana nahadzovat vlastnosti...tak tu odolnost si dat 14, ci 16? Tebe sa ako hralo so 14? Hral si s tym aj BG1? A odolnost teda ovplyvnuje aj zachranne hody?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Ovlivňuje jen některé hody - jed, výdrž apod.
BG1 jsem se svým bardem hrál, ale první polovina byla víceméně utrpení - slabý mág v kombinaci se silně podprůměrným kušostřelcem. Druhá polovina byla o dost lepší. Odolnost 14 byla pro mě dostačující (hrál jsem na obtížnost ,podle pravidel' kvůli většímu nárůstu zkušeností). Velkou část hry jsem dělal sám nebo jen ve dvou (kvůli dělení zkušeností), postavy, které jsem později najmul byly na stejné úrovni jako já a hrálo se pak daleko pohodlněji - jestli si chceš ušetřit frustraci, hraj také tak. Neobejdeš se zpočátku bez frajeřinek jako běhání kolem stromů a stolů, ale stojí to za to.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

tak ja skusim teda nahadzat este o dva body viac, aby som mal pokoj v dusi kvoli charizme a odolnost 14, ale bude to asi dost tazke nahadzat...aj ked moje hodnoty som nehadzal viac ako polhodku...a ked si este odolnost zvacsim na 15 pomocou knihy (dufam, ze ju najdem), tak to bude v pohode...
a snad to ani nebude PG, hoci tie staty budu az 97, ale s bardom dieru do sveta neurobim aj tak, co sa tyka sily postavy, a mnohe vlastnosti budem mat len kvoli dobremu pocitu, namiesto realneho vyuzitia v hre...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

No, ona spousta vlastností pro barda jiné využití než dobrý pocit nemá. Ale vykašli se na to, zkus ho rozehrát tak, jak je a uvidíš. Na chybu narazíš poměrně záhy, bude-li nějaká. Jen pořád nechápu, proč trváš na tak vysokém charizmatu, když 16 by bylo naprosto optimální - 18 tak pro paladina , když budu mít bodík navíc ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Carlos píše:No, ona spousta vlastností pro barda jiné využití než dobrý pocit nemá. Ale vykašli se na to, zkus ho rozehrát tak, jak je a uvidíš. Na chybu narazíš poměrně záhy, bude-li nějaká. Jen pořád nechápu, proč trváš na tak vysokém charizmatu, když 16 by bylo naprosto optimální - 18 tak pro paladina , když budu mít bodík navíc ;-)
na tom charizma trvam cisto pre svoj dobry pocit a zhladiska RP...proste by ma to stvalo, keby mal mensie charizma, lebo v prvom rade to bude charizmaticky hudobnik, a az v druhom rade bojovnik...
inac, spravim to takto - odolnost dam 15 a silu 13. Ked si to knihamy zvysim, tak odolnost bude 16 (+2HP/uroven) a sila 14 (nosnost 120). Ked pojdem do boja tvarou v tvar, tak pouzijem kuzlo sila, ktore mi ju nastavi na 18/50...a v BG1 toho aj tak nebudem moc nosit, lebo nemusim nosit zbroj a v BG2 budem tak ci tak pouzivat opasky sily, takze ta sila bude uplne stacit...a k tomu vsetkemu to bude co najviac RP a ja sa budem pri tej hre aspon dobre bavit.
a pripadne aby som usetril kuzlo sila, tak este su v hre lektvary sily, cize ta sila je zo vsetkych vlastnosti najlepsie nahraditelna...
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od dodo »

inac ked sme pri bardoch, ako sa pocitaju efekty ich kuziel (spell damage, trvanie kuzla a pod.), vzhladom na to ze kuzlit vie az od istej urovne, (povecme ze je na 7 urovni a moze vykuzlit magicku strelu, otazka je: Vykuzlil by tolko isto magickych striel kolko mag na tej istej urovni?, alebo je tam nejaka "urovnova pokuta"?)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

a ja by som rad vedel ako je to v ToB s jeho schopnostami vysokych urovni. Taka vrazda napriklad, ked tam sa pouziva nasobitel prebodnutia, ale bard ziadny nema, tak co? Lebo v popise je, ze to moze pouzivat aj bard. A pasce kladie normalne? Co su tam tie casove, a take...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Vzhledem k tomu, že nemá dovednosti jako skrývání ve stínu a pokládání pastí, tak je nesmysl aby je měl ve výběru. Neříkám, že je nemá, ToB ze zásady nehraju - už je to nesmyslně PG.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“