Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Bard a jeho družina

Příspěvek od Monco »

Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti hraní barda jako hlavní postavy v BG2... už dlouho jsem BG nehrál a mám chuť to znovu projet, a bard mě vždycky přišel jako dost "cool" postava ;-)
jaký vybavení používat? jakou partu vytvořit? nějaký tipy a tripy? jaký kit používat? prostě mě zajímají názory na tohle povolání...
Uživatelský avatar
Raizen
Sigilan
Příspěvky: 29
Registrován: 1.2.2006 19:35

Příspěvek od Raizen »

Bard je celkem dobrej, lore, SS… já mám nejradši kit sekáče ty jeho otočky se hoděj; taky záleží na partě, důležitej je nějakej tank vpředu a pak samo nějaký podpůrný kouzla jde o to jestli seš hodnej nebo zlej; to si už pak doplníš podle přesvědčení, ale jinak sem se s ním do bitvy moc nehrnul, spíš sem pozoroval a dorážel kouzlama….později teda se SS je to už v pohodě
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Z bardů je opravdu nejlepší sekáč - sice máš jenom poloviční hodnotu vědění a kapsářství, ale není to nic, co by nešlo vylepšit. Možnost mít 3 body v boji dvěma zbraněmi z něj dělá i docela schopného bojovníka, kouzla mága může mít jenom do 6. úrovně, ale celkem to stačí.
Takže minimálně u mě to bylo tak, že pokud barda, tak jedině sekáče ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Syf
Sigilan
Příspěvky: 237
Registrován: 3.10.2005 15:42
Bydliště: Trademeet Crypt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syf »

Sekáč je asi nej, pokud máš BG Refinements(asi ne co??), tak Skald.
Sekáč - díky 3 bodům v boji se 2 zbraněma se bude trefovat i tou v offhandu :-D . Jeho otočky jsou hodně dobrý schopnosti, jen škoda že útočnou nelze kombit s Imp. hastem.
Obecně o bardech - rychle se leveluje, takže má rychle vyskoou účinostní úroveň kouzel, takže je dobré používat věci jako odstraň magii a poškozující Pasi lebky, ohnivé šípy apod., dále pak hodně defenzivních kouzel - Mirror Image, Stoneskin, PfMW - v podstatě bardové fungují celkem podobně jako F/M - řežou a jsou chráněni kouzly.
Volby kouzel:
1. lvl: Hodí se štít, ze začátku Zbroj, zbytek Mag. střely
2. lvl: Hodí se rozmazání, možná nějakej A?? žár, zbytek Mirror Image
3. lvl: Všechno co kouše, odstraň magii(rozptyl taky lze), MMM(melfovy drobné meteority)
4. lvl: Lze zkusit Fireshieldy a malou kouli, ale klidně všechno Stoneskin
5. lvl: Odolnost proti kouzlu(klidně víc), zbytek Zlomy/Zeslabení odolnosti
6. lvl: PfMW(klidně víckrát), Imp. haste, Tansanerovka, Spleť(taky klidně víc)
HLA:UAI je základ...se nám trochu změní výbava :-D , vylepšená píseň se dost hodí, Pasti můžou pomoct se zbavit bosse, úniky taky fajn.
Výbava:
na hlavu - nejdřív Iounskej kámen(+10% Hp, +1 THAC0), s UAI Vhailorovu helmu
na krk - hodí se Amulet moci, když ho nemá někdo jinej...
ručky - dokud není nějaká zbroj, tak chrániče AC 3, s UAI asi nej jsou Ruk. pozoruhodné spec., pokud je má někdo jiný, tak ty rukavice pro Baardy nebo Posvěcený chrániče
Tělo - Melodická kroužková zbroj, jinak pak Zpív. čepele(vylepšená), pokud by nebyl lepší mág(což asi bude), tak robu Vecny - skrz UAI
nohy - boty rychlosti
plášť - co je k mání(nej je plášť zrdcadlení, aleten je nej pro každýho)
prsteny - jako u všech
zbraně - nej je pro něj do offhandu Belm/Kundane/s UAI určitě Šarlatový Ninja to, do Main handu dle libosti(fajn je čistič, ale to by musela bejt charname LG)
Tipy: Budeš mít míň útoků - hodí se kombinace Imp. haste a MMM(jen si sundej offhandovou zbraň) - měl by jsi mít 10 apr
Spleť - iluze ze spletě můžou zpívat - vem vylepšenou píseň, hoď několika spletí, se všema začni zpívat a můžeš jít krájet...holt powergaming(5 zpěváků a jseš celkem zavodou, když ti je nikdo nezruší)
Which is worse - the sleep which never ends or that which never comes?
Uživatelský avatar
Monco
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 3.2.2006 11:27
Bydliště: ...divoká step

Příspěvek od Monco »

fajn... a co parta? napadla mě s Chaoticky neutrálním bardem sestava
Korgan, Anomen, Edwin, Jan, Imoen... s případnou záměnou jednoho z nich za Sarevoka
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Je vôbec možné dohrať barda v BG I či BG II v sólo zostave???
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Nemám to odzkoušené, ale v BG2 by to asi šlo...
A v BG1? Když to zatím jde za solo mága, tak proč by nešel Bard?
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Arronax píše:Je vôbec možné dohrať barda v BG I či BG II v sólo zostave???
Já jsem dohrál za mága BG II sólo, takže za barda by to mělo jít taky.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Kong Bao-tan píše:Nemám to odzkoušené, ale v BG2 by to asi šlo...
A v BG1? Když to zatím jde za solo mága, tak proč by nešel Bard?
Řekla bych, že bard by to měl asi složitější - není to plnohodnotný mág ani bojovník, píseň nejspíš taky není úplně senza.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Neferit píše:Řekla bych, že bard by to měl asi složitější - není to plnohodnotný mág ani bojovník, píseň nejspíš taky není úplně senza.
Píseň je na prd - toje jasný. Ale právě to, že není ani bojovník, ani mág a zároveň je od každýho kousek, by nemuselo být špatné... až dohraju mága, tak to zkusím ... (vlastně né, ještě mě čeká IWD1, 2 a Panescape - tak teda pak... :lol: )
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Kong Bao-tan píše:Píseň je na prd - toje jasný. Ale právě to, že není ani bojovník, ani mág a zároveň je od každýho kousek, by nemuselo být špatné... až dohraju mága, tak to zkusím ... (vlastně né, ještě mě čeká IWD1, 2 a Panescape - tak teda pak... :lol: )
Myslím, že by u toho rozhodovalo i to, jestli by se hrálo s módama. :think:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Neferit píše:
Kong Bao-tan píše:Nemám to odzkoušené, ale v BG2 by to asi šlo...
A v BG1? Když to zatím jde za solo mága, tak proč by nešel Bard?
Řekla bych, že bard by to měl asi složitější - není to plnohodnotný mág ani bojovník, píseň nejspíš taky není úplně senza.
Asi by musel dělat všechny možný i nemožný questy, aby se dostal na vysokou úroveň a pak by to bylo asi ještě jednoduší než za mága.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kong Bao-tan
Sigilan
Příspěvky: 483
Registrován: 11.10.2005 13:11
Bydliště: Svět Ideí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kong Bao-tan »

Assassin píše:Asi by musel dělat všechny možný i nemožný questy, aby se dostal na vysokou úroveň a pak by to bylo asi ještě jednoduší než za mága.
a páč levluje rychle, tak by to možná problém nebyl. Priblém by však nastal v BG v otázce brnění? Kdyby měl brnění, tak nemůže kouzlit a když ho mít nebude... :roll:
Dost již bylo ostrých uší, na čase tasit nosy!
Něco málo o Svirfneblinech: http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=125332#125332
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Kong Bao-tan píše:
Assassin píše:Asi by musel dělat všechny možný i nemožný questy, aby se dostal na vysokou úroveň a pak by to bylo asi ještě jednoduší než za mága.
a páč levluje rychle, tak by to možná problém nebyl. Priblém by však nastal v BG v otázce brnění? Kdyby měl brnění, tak nemůže kouzlit a když ho mít nebude... :roll:
...Tak si ho vykouzlí :-D
Má přece kouzla jako Zbroj , Přízračná zbroj, Štít...
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Assassin píše:...Tak si ho vykouzlí :-D
Má přece kouzla jako Zbroj , Přízračná zbroj, Štít...
No, jelikož v BG1 není možnost mít schránku na svitky a sloty na kouzla bych zaplnila magickýma střelama, no, myslím, že bych velice brzy trpěla nedostatkem místa ;-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“