Bard a jeho družina

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Carlos píše:Vzhledem k tomu, že nemá dovednosti jako skrývání ve stínu a pokládání pastí, tak je nesmysl aby je měl ve výběru. Neříkám, že je nemá, ToB ze zásady nehraju - už je to nesmyslně PG.
hmm...lebo je to v popise schopnosti vysokych urovni...pasce si viem predstavit, lebo tie co su pre vysoke urovne, tak su zrejme automaticke, bez toho aby som mal na to dovednost, ale ta vrazda sa mi nezda. Ja kvoli pribehu musim ToB hrat...aby som potom mohol prijat svoju bozsku podstatu :boohoo:
zaujimava je vylepsena bardova piesen...pre barda -10 AC, pre jeho druzinu -4, + nejake este ine dobre bonusy...
za toho barda je fajn hrat, lebo sa mi velmi podoba, ale ked v kuse ma laka ten divoky mag :salut: ...ale asi aj tak ostanem pri bardovi, ale co sa tyka vyuzitia v boji, tak mi pride skor na smiech, ale RP je fajn.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Divoký mág se co do stylu hraní od obyčejného moc neliší - daleko zajímavější by byl, pokud by šance na neúspěch byla 10-15%.
Příběh ToB je naprosto perfektní, uchvátilo mě to podobným způsobem jako P:T (starat se hlavně o svou postavu, protože ta je středem příběhu), ale provedení je prostě IMO na ho*no.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Carlos píše:Divoký mág se co do stylu hraní od obyčejného moc neliší - daleko zajímavější by byl, pokud by šance na neúspěch byla 10-15%.
Příběh ToB je naprosto perfektní, uchvátilo mě to podobným způsobem jako P:T (starat se hlavně o svou postavu, protože ta je středem příběhu), ale provedení je prostě IMO na ho*no.
nejde ani tak o to, ze divoky mag, ale mag vobec...a ked, tak len divoky...rozohral som hru za barda, ktoreho som si po dlhych uvahach konecne vytvoril, a hned v tom hostinci natrafim na maga, tak som tak zacal nad tym rozmyslat, ze by som aj ja chcel byt mozno mag...je to tak pol na pol, ci bard alebo mag, len sa bojim, ze vpolke hry si zmyslim, ze idem hrat za maga, ako sa poznam, preco musim byt tak nerozhodny... :doh:

A neviem aku druzinu v BG1 pre barda. Imoen, Jaheira, Khalid, Edwin, ale neviem sa rozhodnut, ci Kivan alebo Viconia... :salut:
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Geralt »

Lucates: Bral bych Kivana... máš akorát Khalida, takže do současné party se ti hodí spíš další válečník.
O léčení se ti postará Jaheira, nač mít tedy dva kleriky/druidy?
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Geralt píše:Lucates: Bral bych Kivana... máš akorát Khalida, takže do současné party se ti hodí spíš další válečník.
O léčení se ti postará Jaheira, nač mít tedy dva kleriky/druidy?
ok, tak vezmem Kivana, tiez som sa skor k nemu priklanal, ale nebol som si isty, ci Jaheira bude na liecenie stacit...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Mecker »

Khalida bych vyhodil, je to nejslabší bojovník co jen může být (síla 15 u bojovníka je dost "shit"), naber místo něj raději Kagaina v jednom domě v Beregostu (má regeneraci díky vysoké odolnosti, ale je zlé přesvědčení pokud nevadí).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Nebo je celkem dobrá volba ten trpaslík klerik/bojovník v druhém ,příběhovém' podzemí (doly v Cloakwoodu, tuším). Celkem zdařile sekunduje. Khalid je opravdu hodně shit. Nevzpomínám si, ale možná se v BG vyskytuje něco na zvýšení síly, pak by byl celkem obstojný, ale pořád by to byla s*ačka, byť konkurenceschopná.
Trpaslík vpředu je nenahraditelný obecně, když je navíc klerik, tak už si můžeš pískat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

no hej, ale ja chcem aj Jaheiru, a ona bez Khalida nepojde so mnou...a podvodom to robit nechcem, bo mi ide o RP. Tak to by som ani Jaheiru nemohol zobrat...
inac hral niekto za Barda v ToB? Lebo sa bojim, ze ked ToB je uz viac o bojovani, tak ci nebudem mat s bardom problem, aby som ho nemal len na okrasu...kvoli tomu stale rozmyslam nad tiez velmi lakavym magom...a tym padom by som nemusel Edwina so sebou tahat. A tiez ide o to, ze som predsa Bhaalov potomok, a tyk mag mi na to pride prirodzenejsi, ako nejaky looser akym je bard, ktory mi je vsak mimoriadne sympaticky... :salut:
...a bojim sa toho, ze teraz je to fajn, celkom dobre sa triafam s kusou, ale bude mi to k niecomu dobre v ToB? Bojim sa, ze tam mi uz ten moj jeden bodik v dovednosti kuse bude k nicomu, aj kuziel budem mat malo a iba do 6tej urovne...a jedine co mi ostane je brnkanie na lutnu... :boohoo:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Razfallow »

Zatroleně, hraješ to ty nebo my? Rozhodni se taky někdy sám. Dohrát to lze s každým povoláním, zvlášť když se naučíš využívat jeho přednosti.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

Razfallow píše:Zatroleně, hraješ to ty nebo my? Rozhodni se taky někdy sám. Dohrát to lze s každým povoláním, zvlášť když se naučíš využívat jeho přednosti.
ja som rozhodnuty v tom, ze chcem hrat bud barda alebo maga, to viem na isto, chcel som len nejake rady, ktore by mi pomohli sa priklonit k tomu ktoremu povolaniu...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Moje doporučení máš. Co se ToB týká, tak (teoreticky) právě bard by měl být horkým kandidátem na super-slayera. ToB se odehrává v high level prostředí, takže většina postav už svých vrcholů dosáhla v tom oboru, na nějž se soustředí. Bard však dosáhne na více vrcholů - díky silným zbraním bude obstojně bojovat, díky velkému počtu kouzel (hlavně podpůrných a obraných) toho celkem dost vydrží.
Osobně se domnívám, že v ToB by bard měl být vůbec nejlepší z povolání - soudě dle SoA, kde ke konci už dával dost solidně.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

vdaka, to som potreboval pocut...tak nebolo problem na konci SoA s traifanim sa, co sa zbrani tyka? Lebo jeho thaco asi nebude neviem ake extra a toho sa obavam, ze v ToB uz budu mat vsetci velmi vysoke OČ, tak aby tam nebol problem...lebo by ma mrzelo zistit, ze po takom dlhom hrani s bardom by mi bol uz na nic neskor...ak je to OK, tak nemam co riesit a budem hrat kludne za barda, ide mi len o to, aby som si s tou postavou zahral aj v ToB, co by s inymi povolaniami problem nemal byt...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Carlos »

Bard určitě nebude mít problémy. Kdyby to hrál nějaký začátečník, tak by to byl celkem problém, ale když jsi to už hrál předtím, tak se nebudeš bát využívat kouzla, speciální dovednosti, lektvary apod., jako jsem to viděl u lidí, kteří s BG začínali. Pokud všechno využiješ naplno, máš ultimátní postavu. Hm, ale to asi platí pro všechny postavy :think:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od Lucates »

tak ja som uz BG2 hral niekolkokrat, ale vzdy bud za bojovnika alebo maga, raz za zlodeja, ale to som nedohral cele, ale slo to celkom v pohode...
za barda som este nehral, preto mam troska strach aby bol hratelny, ale snad to bude v pohode a aspon nebudem znova hrat za postavu, s ktorou som hral uz predtym...na maga som asi najviac zvyknuty, preto ma to mozno k nemu taha, lebo tam som si isty ako dobre hrat, co nemozem povedat o bardovi...ale zas na druhu stranu, urcite by v hre nebola postava, s ktorou by bolo uplne zbytocne hrat, predsa musi byt kazde z tych povolani vyuzitelne, tak asi su moje obavy zbytocne. A koniec koncov, budem mat kuzlo Tenserova premena, ktore by zo mna malo spravit akeho - takeho bojovnika, keby bolo najhorsie...
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Bard a jeho družina

Příspěvek od 90210 »

bard je uplne v pohode (uz jsem tady asi nekde napsal, ze je to moje nejoblibenejsi povolani). zadnej strach, v jednicce to asi nebude MVP tvoji druziny, ale v dvojce (s kitem blade), boots of speed, zbroji se kterou muzes kouzlit, 2 katanama a dalsimi hrackami nema vubec zadny problem a sunda vsechny, nez se k mistu potycky dostane ostatni druzina. to je asi to, co chces slyset, zejo...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“