Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Edvin »

Měl jsi pravdu, když jsem to vypnul tak už byly zvuky v pohodě.

Ale štvou mě ty předměty, vypadá to opravdu nepříjemně.
Když například postava drží hůl tak je u té hole takové černé čtverečkové
pozadí. Stejně tak je tu i u předmětů co leží v invetáří, dokonce i u obrazku
baťohu v invetáří jsou otravné černé čtverečky.

Netušíš čím to může být ? Není možné že ty nejnovější grafické karty už
nepodporují starší hry ?
Uživatelský avatar
fuzzi
Sigilan
Příspěvky: 104
Registrován: 8.9.2006 22:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od fuzzi »

Spíš bych to viděl na nějake nastavení v ovladačích. Co máš za grafiku? Zkus hodit ovladače na default. Povypínej AA a dalši věci. Jedna z nich to třeba bude dělat.

EDIT: napiš alespoň základní konfiguraci pc
EDIT 2: měnil jsi jinač něco v cfg BG ?
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Edvin »

V základním nastavením jsem nic neměnil, ale už jsem problém vyřešil.

Porstě jsem u 90 % věcí zaškrkal ano a už to jede v pohodě :dancing:
.M.M.
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.8.2008 10:46

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od .M.M. »

Existuje nějaký mod typu CharGen? Když jsem BG2 rozehrál, tak jsem ještě jednotlivé vlastnosti moc nechápal, a to se na postavě poměrně podepsalo... Znovu se mi to rozehrávat nechce, protože už jsemdávno ve 3. kapitole... :-(
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

ShadowKeeper ti umožní upravovat uloženou hru.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
.M.M.
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 19.8.2008 10:46

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od .M.M. »

dík, vyzkouším :!:
joeawful
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 7.10.2008 13:30

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od joeawful »

mám easytutu a když sejmu sarevoka a exportuju postavu, tváří se to, jakože se exportovala. když ale pak v adresáři se hrou hledám složku save, tak ji nevidím a ve složce characters ta postava taky není.

nevíte, čím to je? kámoš co tu s ním bydlím to má taky a jede mu to bez problému (ve složce save má savy, v characters exportované postavy)
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Zatracená Chyba!!!!!!!!!!!!!

Příspěvek od Turgeis »

Zdravim,tak sem zase jednou nostalgicky rozjel BG a o to víc jak jsem si to zase po dlouhe dobe uzival,o to víc mně naštvalo když po prvním útoku wiwernů mi hra spadla do windows s klasickou hlaskou o tom jestli chci nekam poslat zprávu o chybách a tak dále a kdyz jsem to zkousel uz poněkolikaty,zjistil sem ze to pada pokazdy když zabiju vetsiho wiwerna,jak padne on ,spadne i hra... a to jsem jeste pote hru preinstaloval z dvd kompletu bg kterej sem si ted koupil a po nahrani savu v preinstalovany hre to dělá to stejny...bych to rozkopal,nevite nekdo co s tim???
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Kevin Lynch píše:WYVERN DEATH CRASH

I thought I'd toss this one in here so it's easier for people to find. If you have your game crashing just as you kill a wyvern, do one of the following:
1) set the game to a different resolution (and set it back afterwards) or...
2) scroll away from the battle just before the wyvern dies so that the death animation is off-screen (i.e. isn't showing). Since the animation is no longer there, there will be no lockup/crash.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Assassin »

Zdravím...
Po několika letech jsem si znovu sednul k BG se záměrem zahrát si multiplayer a hned na začátku BG1 se mi nezdá jedna věc.
BG1 jsem nikdy nehrál, takže možná je to normální.
Koupil jsem si Baldurs Gate Compilation.
Mám nainstalované nejnovější oficiální patche, Adamovy češtiny, BG1Tutu a Tutu fixpack(vše).

Mno, a teď k tomu problému.
Postavy mají nějaký divný počet HP.
Schválně jsem všem postavám nastavil max CON abych mohl porovnat jak je divný...

Halfelf F/D (main char) - 18 CON
Dostane na 1.lvl 13 HP
10/2(F) +8/2(D) +4(CON) =13 - normální

Elf T - 17 CON
Dostane na 1. lvl 6 HP
6(T) +2(CON) = 8 - chybí životy za CON

Halfelf C - 18 CON
Dostane na 1.lvl 8 HP
8(C) +2(CON) = 10 - chybí životy za CON

Čímž mě logicky napadá, že vedlejší postavy nedostanou bonus za CON. Zárověň je i divné, že když hru pustím, tak se HP asi 10 vteřin mění než se ustálí.
Pro jistotu upřesním, že hru mám puštěnou na normal, ikdyž by na tom nemělo závyset.

Normálně by mi to nevadilo, ale hrajeme multiplayer stylem RP a vyskytla se situace, kdy takové znevýhodnění charů oproti main charu je dost nežádoucí. Vím, že bugy jsou, ale když už bugy, tak pro všechny...
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zehavi
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 6.2.2009 16:12

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Zehavi »

zdravím. mám takový nepříjemný problém - porazil jsem bodhi, vzal jsem jí lampičku a prostě jsem udělal všechny tyhle věci a teď když chci jít za tím elfem, kterému ji mám dát, tak mi hra spadne. nejdřív mi spadla vždycky, když jsem chtěl jít někam, kde jsem ještě předtím nebyl - takové ty lesní oblasti pod trademeetem a tak... rozhodl jsem se to celé přeinstalovat a výsledek byl ten, že to padalo vždycky, když jsem chtěl načíst hru (dokonce i při "načítání" nové hry), tak jsem to úplně odinstaloval, všechny složky vyhodil (jenom sejvy jsem si zálohoval) a nainstaloval znovu... všechno šlo moc pěkně, dokonce jsem se bez problémů dostal do těch lesních lokací, ale vždycky, když chci jít k východu z podtemna, kde na mě čekají, tak to spadne... fakt nevím, co s tím. odinstalovávání apod. zřejmě nepomáhá... :wall:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Assassin - zkoušel si, jestli jim ten bonus bude chybět i na dalších levelech?

Zehavi - jakou máš verzi hry? Poslední patch máš?

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Assassin »

Zkusil jsem nastavit všem charům 4000 expů (chtěl jsem je hodit na druhou úroveň a trochu jsem to přestřelil)

Halfelf F/D se dostal na 2/2 lvl a získal 26 HP - dobře

Elf T se dostal na 3 lvl a získal 22 HP - 6 původních + 8 + 8 - další úrovně dobře

Halfelf C se dostal na 3 lvl a získal 28 HP - 8 původních + 10 + 10 - další úrovně dobře

Z toho vyplívá, že další úrovně se počítají dobře.
Každopádně budu muset přidat ty 2 životy přes Shadow Keeper :(
Jinak celkově jsem z Tutu zoufalý, nainstaloval jsem jej u kámoše s kterým chci hrát multi. Nainstaloval jsem jej naprosto stejně jako u mě (i z mích DVD/CD (nekamenujte mě)) a když si spustí singleplayer, tak na začátku dostane Bhaalovi schopnosti (nevím jak jinak to nazvat, prostě ty kouzla podle reputace/přesvědčení co jsou ve speciálních schopnostech). Já je tam nemám.

Všechno to jsou drobnosti a dají se odstranit přes Shadow Keeper, ale nechápu, proč je to u každé postavy a dokonce i na každém PC jinak.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zehavi
Sigilan
Příspěvky: 14
Registrován: 6.2.2009 16:12

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Zehavi »

Razfallow - jojo... dokonce jsem to udělal tak, že jsem si nejdřív nainstaloval soad, pak poslední patch k soad, následně tob a k tomu ještě patch k tob... nepoužívám žádný mody ani češtinu...
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Řekl bych, že pouhé přeinstalování ti nepomůže, většina dat zůstavá uchována v uložené hře.

Můžeš zkusit následující, otevři konzoli a zadej: CLUAConsole:CreateCreature("c6elhan")
To vytvoří Elhana, promluv s ním, pokud není on příčínou problému, měl bys ses dostat dále ve hře.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“