Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Fanosek píše:Ahoj, mam takoví problém. Mám nový PC a když na něj nainstaluji BG2, tak po vypnutí PC (např na druhý den), to chce instalovat znovu tj. místo obrazovky pro spuštění hry se objeví autoran instalace. Nevíte někdo co stím a čím to může být....dík moc.
Přes Start -> Programy... nebo přímo z adresáře ji také nelze spustit?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Fanosek píše:Ahoj, mam takoví problém. Mám nový PC a když na něj nainstaluji BG2, tak po vypnutí PC (např na druhý den), to chce instalovat znovu tj. místo obrazovky pro spuštění hry se objeví autoran instalace. Nevíte někdo co stím a čím to může být....dík moc.
Ve vistách mi blbly programy instalované do program filesů na disku c, vyřešilo se to instalací na jiný disk.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Fanosek
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 22.2.2009 14:47

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Fanosek »

Při spuštění přes start nebo exe z adresáře souborem to právě dělá taky úplně stejně jako nabídka pro začátek instalace, nainstalované to mám samostaně mimo adresář praogrami files. OS mám WinXP. Jen jsem zapomněl ještě napsat že na starém PC to fungovalo v pohodě, ale ted jsem to dal na nový PC a tam to právě dělá takovou paseku. Jestli se to nemá rádo s novím hardwerem??
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Carlos »

To nebude vina hardwaru. Určitě bych zkusil jiný disk. Popř. se pustil do editace registrů, ale s tím ti určitě poradí odbornější individua na tomto webu.

Nicméně na CD s BG by někde mělo BG.reg (nebo tak nějak - bude mít ikonku papírové listu s modrou krychlí), spusť ji, zeptá se, jestli chceš přidat informace do registru a potvrď. Možná to tvůj problém vyřeší.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Fanosek
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 22.2.2009 14:47

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Fanosek »

Dik za radu, ten reg soubor jsem sice nanašel ale nainstalvoal jsem to znovu a proklikal vše co šlo nějak spustit. A zatim to po vypnutí PC nabehlo aby se to dalo spustit tak jsem zvědav jak dlouho to vydrží. Dik všem za rady...
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

Mám dost trapný dotaz.Po dlouhé době jsem rozehrál BG2.Ovšem stalo se něco co bych po několikakerém dohrání nečekal.
Nejsem schopný překonat první patro Irenicova vězení.Nechce mě to pustit do portálu s tím že "nemám správný klíč".Kde ho mám sehnat?Nějak si nemůžu vzpomenout :doh: Vždycky najdu jen Hůlku blesků v truhličce u postele v Irenivocýh komnatách....
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PostTrauma »

Klíč k portálu je v místnosti s alarmem. Buď je v truhle nebo v nočním stolku u postele. Je tam i drahokam a rukavice. Pokud tam není, zkus začít novou hru.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

PostTrauma píše:Klíč k portálu je v místnosti s alarmem. Buď je v truhle nebo v nočním stolku u postele. Je tam i drahokam a rukavice. Pokud tam není, zkus začít novou hru.
Nová hra začnuta a stále stejný problém.I když mám klíč odmítá mě to puustit do portálu.Reinstale nastává tvá chvíle....
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Tarreb »

Přeji pevné nervy.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Schleitr píše:.. I když mám klíč odmítá mě to puustit do portálu.
Schleitr,
skús urobiť screenshot, keď táto situácia nastane. Prípadne sem napíš presnú hlášku, ktorá sa objavuje, keď sa snažíš vstúpiť do portála.

Pamätám si, že ak postava stojí niekoľko krokov od portála a snaží sa ho aktivovať, objaví sa oznam že "portál je neprístupný", alebo niečo v tomto zmysle. Vtedy stačí, ak sa členovia družiny postavia tesne k portálu. (S kľúčom v inventári, samozrejme.)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Ten portál může aktivovat jakákoli postava, pokud má někdo v družině klíč - nikoli jen ta s klíčem - třeba u speedrunu toho lze využít tak, že necháš jednu postavu u portálu ve vězení a ve chvíli, kdy vezmeš klíč z té truhly u postele, s postavou schovanou u portálu klikneš na portál a rovnou se uskuteční teleportace bez toho, aby se musela shromažďovat družina, nebo aby musela postava s klíčem někam chodit - nemusí se tak ani zabíjet ani potkávat ti hlídací golemové.

Jinak ten správný klíč se vyznačuje tím, že v nemodované verzi poté, co si jej někdo nabere do inventáře, už nejde vyhodit. Pokud tam nikde není, tak bych jej zkusil přidat přes SK.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Jab »

Nebo si instaluj mod Dungeon-be-gone, jenž ti umožní vykašlat se na první dungeon. :-P
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

"Tento portál vyžaduje určitý klíč bez něhož se skrz portál nedostaneš."
A to mám oba dva vyskytnuvší se klíče-Hůlku mrazi i Hůlku blesku...
Naštěstí mám Bg instalovaný na ještě jednom počítači.Takže deinstal,zkopírování hry na C druhého počítače a vložení na disk počítače prvního...
A nebo ten mod.Jak řeší vybavení nasbírané ve vězení?

PS.
Je ten mod ke stažení někde na sigilu?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PostTrauma »

Hůlky jsou ti na nic. Potřebuješ žlutý klíč k portálu (kód "misc4g", pokud si ho chceš cheatnout). Pokud se nějakým podivným způsobem nevyskytuje v místnosti se zapastěnými truhlami, kde se spustí alarm při vstupu, a nepomohl ani reinstall (čemuž bych se dost divil), můžeš si ho zkusit přidat přes konzoli nebo ShadowKeeper. Pokud nic z toho nefunguje, asi ti nezbyde, než použít zmíněný mod.

Nezměnilo se něco v systému od poslední instalace? (předpokládám, že dřív ti to šlo normálně)

Dungeon-Be-Gone ti dá 100 000 XP, 1 200 zlatých, magické předměty, lektvary léčení a může ti dát i žaludy od dryád. Nedostaneš ale magické svitky a ostatní lektvary.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Klíč je v místnosti s truhlami na jih od té, kde sebereš Balduranovu helmu (nikoli v místnosti s helmou). Z místnosti s helmou jdeš na jih přes zahradu a okolo dryád a úplně na jihu zahrady je vchod do té správné místnosti.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“