Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Jab »

Musíš se k ní přidat tuším hned první noc po nabídce Valen. Alespoň co si vzpomínám (říká tu hlášku přece "The door is closing soon.").
Bellian
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 3.6.2010 6:59

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Bellian »

A safra, tak to jsem prosvihnul :-(. No skoda, takze se musim pridat ke zlodejum :wall: .

Diky za info :-)
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Keď sa objaví Valen, upozorní ťa, že s Bodhi si musíš pohovoriť ešte pred tým, než si vypočuješ novú ponuku zlodejov. Ak si teda navštívil Galeana v Chudinskej štvrti a až potom si sa vybral na cintorín, tiež to môže byť jeden z dôvodov, prečo sa už neukázala.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Jab »

valcik píše:Keď sa objaví Valen, upozorní ťa, že s Bodhi si musíš pohovoriť ešte pred tým, než si vypočuješ novú ponuku zlodejov. Ak si teda navštívil Galeana v Chudinskej štvrti a až potom si sa vybral na cintorín, tiež to môže byť jeden z dôvodov, prečo sa už neukázala.
Novou nabídku od zlodějů si klidně můžeš vyslechnout. Ale nesmíš ji přijmout. Tohle mám odzkoušeno :)
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Jab píše:Novou nabídku od zlodějů si klidně můžeš vyslechnout. Ale nesmíš ji přijmout. Tohle mám odzkoušeno :)
Aha! Vďaka za upresnenie. Priznávam, že ja to vyskúšané nemám, zapamätal som si len ten dialógový riadok. Vždy som mastil rovno na cintorín a až potom ku Galeanovi.
Dorion Strack
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 9.11.2009 16:59

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Dorion Strack »

Zdravim, mam takovej problem a nevim si rady... kdyz sem prave prochazel watchers' keepem muj assassin oslepnul... nevim kdy presne se to stalo nevim ani jak. Nepusobi na nej zadne kouzlo, skousel sem vsechny druhy lecby, restorace, dispelovani ale nic nepomohlo. SPani nepomaha taky. Vysel sem z watcher's keepu a sem uz na uplne jine lokaci o nekolik dni pozdejc a muj zlodej je stale slepy... THAC0 se mu vyrazne zhorsilo (base mam 18 a predtym sem mel 9) a taky odekryva fog of war jedine tak na jedno policko kolem sebe...
Nevite pomoct cim to je?
Dorion Strack
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 9.11.2009 16:59

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Dorion Strack »

hm divne opravil to prechod na dalsi lvl..
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ferdish »

Prosím, mám problém. Ako oklamať Malchora Harpella, aby mi po východe z Bodhinho brlohu nezobral výbavu od Drizzta?
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

Problém s Planární koulí.Nejsem schopný zabít dvojici Zahalených čarodějů.Je mi záhadou jak jsem je mohl kdysi několikrát zabít.
Dřív než se jim dostanu na tělo tak si nakouzlí ochrany,následně mocným slovem Zabij sejmou někoho družiny a vyvolají mrak smrti či nějaké podobné svinstvo.Uvítám různé tipy,triky,ozkoušenou taktiku.Družina na cca 10.lvl ve složení válečník/zloděj,Minsc,Korgan,Valgyar,Viconie,Edwin...
Girtmen
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 5.3.2009 16:17

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Girtmen »

Já ho dal bez problému a s aeri nalii minscem já jako bojovník jaheirou a s janem hodil jsem mu sejmi houzlo zlom a už to do nich rubali ale jete jedna vec já si nejdřív přilákal jednoho a ty dava nebo co jsem urubal takle možná mi chcípnul mincs ale mel jsem mozna stesti ze jsem mel ozivovaci kouzlo coz jsem mel jo a to jak jsem je mohl dřiv zabít to si někdy pokládam taky třeba u neverwinter nights 2 maska zrádce na konci jinak souboje jsou tam lehký akorát ty lichové jsou přehnaně těžký třeba demi lich taková letéjící lebka jedinej kdo jeji kouzla může ustát je minsc s nahozenym berserkrem spátky k planární kouly mě dělalo akorát problém zabít trola kousek od čarodějů jak řikam hodit na sebe před bojem melfovi meteority na každýho (ten kdo to umí samozřejmě) no a hodit s někym zlom nebo sejmi kouzlo a máš po problému todle je na mágy jak dělaný pravda byly doby kdy jsem naklik všechny z družiny a rubal i s magama ale pak jsem zjistil ze tadle taktika je na dvě věci tým myslím hodně sprosté dvě slova jenom nechápu jednu věc máš podle hodnocení nejlepší družinu tak v čem je problém že by se naši honoceníci velce hodně sekli :-D já podle hodnocení mam nejhorší družinu a dala celej soa bez problému nojo není všechno zlato co se třpytí jestli daly edvina na deset jen kvůli dvoum místům v knize kouzel tak to je dost ubohí navíc nalii mam kvůli kouzlům ne kvůli zlodějně hodně jenom tak na okraj hodne vostry by bylo kdybi nalia zabila nekoho myšlenkou třeba charname to by byl mazec.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Schleitr: Podle složení družiny co máš, by měli být náchylní na Mocné slovo zabij snad jen Edwin a Viconie (méně jak 60 HP). Takže stačí jen postavám zvýšit HP nad 60, např: Lektvar zpevnění, Posílení svatou mocí, Posílení, Upíří dotyk nebo použít nějakou ochranu např. Odraz smrt, Odolnost proti kouzlu: Necromancie. A jak píše Girtmen, seslat na mágy Tajné slovo a Zlom.
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Schleitr »

Mecker.Dík.Družina dosekaná na cca 15HP bude asi tím problémem.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od alibaba »

Zdravím, moje postava elf FMT se dostala na lvl s HLA a v nabídce chybí schopnosti mága, tj. extra kouzla 6.-8. úrovně a kouzla 10. úrovně. Je to bug nebo udělali tvůrci záměrně? Mam českou platinovou verzi (SoA+ToB) a nainstalovaný tactics, ascension a item upgrade.

A ještě jeden zajímavý bug, po použití předmětu s nabitím (např. Vhailarova helma) se schopnost obnoví po zandání do měšce.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

alibaba,
akú úroveň mága má tvoja postava? V povolaní zlodeja sa postupuje rýchlejšie, je teda možné, že hoci už máš prístupné zlodejské alebo bojovnícke HLA, na mágovské schopnosti si ešte musíš počkať. (okrem toho mi napadá, že vyššie úrovne kúziel sú obmedzené úrovňou inteligencie; akú máš hodnotu INT?)

Znovunabíjanie predmetov cez mešec mi pripadá ako bug, ale problém s HLA schopnosťami považujem za nejaké nedorozumenie.
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od alibaba »

valcik:

F-12,M-13,T-15. Při postupu na další úroveň se mi ukazují jen HLA za bojovníka a zloděje. Jinak body mam (síla-charisma) 9, 19, 17, 16, 9, 18. Takže 16 bodů v inteligenci by mělo být dost. Za povolání FM se mi HLA mága ukázaly, tak nevím :( .
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“