Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Když zaútočíš na gildu mimo úkol pro Bodhi, tak tě to automaticky zabije - kdybys byl před odjezdem do léčebny, hrál za zloděje a zabil Arana, tak by ses neměl jak se do té léčebny dostat a dohrát hru (pokud už sis znepřátelil Bodhi). To, že zloději nejdou vyvraždit ani později je trochu divný (ale možný, nikdy se mi nechtělo to zkoušet), tedy buď to tak tvůrci chtěli, nebo tu věc s nezabitelným Aranem zapoměli odstranit. Exisistuje ale mód (tuším že QuestPack), který přímo přidává úkol vyvraždit stínové zloděje po návratu z Podtemna, který ti zadají paladinové. Pokud je zabití zlodějů tvým záměrem, sáhni po něm.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
poutnik
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.4.2011 6:48

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od poutnik »

Zdravím,
prosím o pomoc s grafickými problémy mých oblíbených her. Po letech jsem vytáhl BG, Ice Wind a NWN a mám tyto ptoblémy:
(win 32 visty)

BG 1 - i přes nastavení grafiky podle návodu na webu Bioware se špatně zobrazují u popisků v inventáři obrázky itemů, kolem všem věci je grafické ohraničení, např. letí kolem ptáček a ptáček letí v černém čtverci.

Ice wind dale 1 - věci v inventáři mají černý čtverec kolem sebe, když procházím mapou znovu se mi zakrývá prostor kudy jsem prošel. Lze toto odstranit skokem na mapu a zpět do hry, ovšem např. po rychlém uložení se chyba vyskytne znovu, tedy po každém uložení jsem nucen prokliknout mapu a zpátky. U kliknutí na otazník u itemu, nebo pokud NPC mluví ve hře (různé výhružky) vyskočí popis v obrovském čtverci cca 6x6 cm)

NWN 1 - nezobrazují se předělové videa mezi kapitolami.

(pokud se toto již řešilo omlouvám se, ale topic má 65 stran... )
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Pri BG1 a IWD1 pomôže, ak vo svojom operačnom systéme zakážeš hardwarovú akceleráciu rozhrania DirectDraw. (Nastavenia sú prístupné cez nástroj DxDiag.)
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od HiHi789 »

A je to možné ve Win7? Nějak to nastavení nemůžu najít. :-|
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

..neviem, HiHi. Používam WinXP, ale podľa MS supportu by to malo fungovať i pod novšími OS:
http://support.microsoft.com/kb/191660
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od HiHi789 »

Hm... Teď mám jiný problém. Kamera v BG mi automaticky zahučí na spodní okraj obrazovky. Kdysi jsem znal řešení, ale teď ho nemůžu nikde najít. Dělá to jen ve 2D hrách.
poutnik
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.4.2011 6:48

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od poutnik »

valcik píše:Pri BG1 a IWD1 pomôže, ak vo svojom operačnom systéme zakážeš hardwarovú akceleráciu rozhrania DirectDraw. (Nastavenia sú prístupné cez nástroj DxDiag.)
Díky za radu, empiricky odzkoušeno a funguje vše jak před lety :-)

Ted již jen NWN. Skusím se poptat v příslušném TOPicu.
liaak
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 9.4.2011 14:41

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od liaak »

Ahoj.
Prosím, poraďte mi.
Když kohokoliv vezmu do party, tak proti ostatním chodí pomalu a to není ani přetížený, ani unavený. Specifičtěji: hraju BG1 přes easytutu a měním Imoen za Corana. Už jsem ho zkoušela vyhodit a vzít zpět, i hodně dlouho odpočívat,ale nepomohlo. Co s tím?

Jestli se toto už někde řešilo a nebo to je nějaká známá věc,tak se omlouvám,ale nic se mi nepodařilo najít.
díky.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PostTrauma »

Je to častý bug. Postavy jsou zpomalené na úroveň BG1. Dá se to vyřešit asi jedině přes Shadowkeeper.

Otevřeš si save, najdeš si postižené postavy, záložku Affects a odstraníš tam položky 0x00B0 s parametry -3 a 0. Měly by tam být dvě. U nepostižených postav tyhle položky nenajdeš. Uložíš a mělo by to být hotovo.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
liaak
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 9.4.2011 14:41

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od liaak »

Díky moc za rychlou odpověď a super radu. Už se neloudá. :-)
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ave »

Chtěla jsem se zeptat, čím se nastartuje úkol u Jana Jansena? :think:
Je to náhodné nebo vázáno na nějakou událost?
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Spustí se za nějaký čas potom, co ho nabereš do družiny, konkrétního spouštěče jsem si nikdy nevšiml.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ave »

Tak já jej mám v družině jen chvilku, takže to bude v klidu.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Lope
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 25.4.2011 17:15

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Lope »

Zdravím, hraji BG prvně (orig. DVD od Score, BG1+datadisk, v čj, bez módů), chci hrát quest z Balduranovou lodí, ale po té co Mendasovi v Ulgotově donesu mapy veme si je, zaplatí a slíbí počkat v docích.. Tam jej ale už nenajdu.. Zkusil jsem 2 dny starý save a u toho na mě Mendas v docích čeká a pošle mě na plavbu, ale na novém ostrově se mi ta poloanimace o plavbě spouští co 15 sekund a hra se dál nevyvíjí, tj. všichni mě pořád posílají za starostkou vesnice i když jsem s ní už mluvil a slíbil vylidnit druhou stranu ostrova.. Když zkusím ještě starší save tak vše běží bez problému a ostatní postavy mi přejou ve výpravě proti monstrům štěstí, ale to mám své postavy na 3tí úrovni a takhle daleko v ději se vracet naprosto nehodlám..

Edit: sprovoznil jsem konzoli. CreateCreature MENDAS nepomůže, konverzace vždy začíná od začátku a končí na tom, že sebere mapy a zmizí (i několikrát, vytvořil jsem si zásobu map přes CreateItems MISC1C). MoveToArea AR2000 taky nepomáhá, skočím na ostrov ale příběh nepokračuje.. HELP..!

Edit2: Zkoušel jsem hledat rozdíly v těch různých savech... U toho funkčního ale prehistorického saveu přibudou po konverzaci z Mendasem v souboru BALDUR.GAM slova MENDASSPAWN a READYTOSAIL, ale u toho aktuálního ale nefunkčního nepřibudou.. :-/ Zkoušel jsem ten soubor ručně editovat ale asi to neumím nebo editace nestačí, takový save shodí hru.. PLS HELP..!
Uživatelský avatar
Thorleif
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 27.4.2011 11:28

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Thorleif »

Ahoj, mám takovej nepříjemnej problém. Hraju TuTu (BG1+ToSC, BG2+ToB) a když sbírám předměty od padlých nepřátel a kliknu do míst, kde žádnej není, tak mi celá hra spadne do windows. Další chybou (i když ta mi nijak nepřekáží) je přítomnost angličtiny v popisu zbraní (většina kouzelnejch zbraní je v češtině, jen ty "základní").
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“