Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
vasekg
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.5.2011 11:33

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od vasekg »

Ahoj, mám prosbu - začal jsem po letech opět hrát BG1 a nevím, co jsem provedl, ale nemohu do party vzít Minsca - přitom tu jeho babu jsem zachránil. Klepnu na něj a nic se neděje. Je to bug, nebo jsem něco provedl? Jak to napravím? Děkuji Vašek (omlouvám se, jestli jste to zde již probírali, já to nenašel)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Když ti nejde začít rozhovor s postavou (po kliknutí se vůbec nic neděje), tak zkus uložit hru a znovu ji načíst.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
vasekg
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 1.5.2011 11:33

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od vasekg »

nene, nepomohlo, nějaký další nápad? Díkes předem.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Pri rozhovoroch s Minscom prebehne tuším hod na karmu (reputáciu) a na charizmu. Ak máš nízku reputáciu, skús ešte pred rozhovorom vykonať nejaké dobré skutky alebo zaplať nejaké tie milodary v chráme. Ak máš nízku charizmu, vyskúšaj začarovať kúzlo Friends/Přátelé a potom ho oslov znova.
Uživatelský avatar
Feanrir
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 16.4.2011 21:08

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Feanrir »

Potřebuju poradit. Hraju BG s nejnovějším patchem a češtinou. Když sem zabíjel sirény, jedna mi zmámila hl. postavu a tak sem si jí pomocí Jaheiřinýho kouzla omámil zpátky ke mě. Problém je, že když obě kouzla vyprchala, moje postava zůstala bejt zlá(a já jí nemůžu ovládat) a přitom na portétu neni žádný znamení, že by byla charmed. Můžu si jí omámit Alegronovým pláštěm, ale nechce se mi to dělat po každým vyspaní, když kouzlo zmizí. Co s tím?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od CrowX »

There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Feanrir
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 16.4.2011 21:08

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Feanrir »

No, takže není žádný řešení? Protože svojí postavu z družiny vyhodit nemůžu a zabít se taky nechat nemůžu. Takže jediná pomoc = starej sejf? :-(
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Feanrir: Kouzlo Rozptyl magii jsi zkoušel?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Feanrir
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 16.4.2011 21:08

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Feanrir »

Zkoušel. Právě ono už se nikde nepíše, že sem charmed, ale postva pořád zůstává v červeným kolečku a nejde ovládat. No, už je to vlastně jedno, loadnul sem starší save a sem zhruba stejně daleko jako předtim.
HooK
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 30.6.2011 17:34

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od HooK »

Potřeboval bych poradit hraju bg2 za kněze a pokažde když kouzlim nějake kouzlo na dalku bo snim chci utočit zbraní na dálku tak pokaždé chodí až k cíli. Trochu to ztrpčuje hru pls poraďte.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Field Mouse »

Nedals knězovi nějaký script? Máš ve zbrani náboje? Kouzlíš opravdu kouzlo na dálku?
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
HooK
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 30.6.2011 17:34

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od HooK »

nene žádnej script u něj nastavenej nemam, jako zbraň na dalku pouzivam prak a kdyz dam zautocit na nejaky vzdaleny cil tak nejdriv jde k nemu a pak zacne utocit jako se zbrani na blizko to same i u kouzel např magický kámen ohnivý kužel atd. ,v praku jsem kameny měl :)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

HooK: Není tvůj kněz oslepený?

Zkus ho vyléčit - Remove disease nebo Heal.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
HooK
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 30.6.2011 17:34

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od HooK »

nene žadne prokleti ani jine postihy na něm nemam, nemam tušení co snim je
Vlk
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 12.7.2011 20:14

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Vlk »

Ahoj, tak jsem si řekl, že si po letech zapařím BG2 a mám problém ve formě velmi nepřijemného bugu. Když sešlu mágovo kouzlo Tenserova přeměna s jakoukoliv postavou (bojovník/mág, zloděj ze svitku s použitím každého přdmětu...), tak mi to znemožní sesílat zvláštní schopnosti (výřivý útok, pokládání pastí...). Přitom by to kouzlo mělo znemožnit jen sesílání mágových kouzel. Že je to bug a není to tak udělané úmyslně si myslím k vůli tomu, že:
1) když s knězem sešlu Hrdinskou sílu, což znemožnuje sesílání kněžských kouzel, tak pokládat pasti apod. můžu (kněz/zloděj)
2) když je nějakým způsobem zabráněno sesílání kouzel, tak ta kouzla jsou šedivá a nejde na ně kliknout což v případě např. toho výřivého útoku při Tenserově přeměně není pravda. Já na tu schopnost můžu normálně kliknout, jenom ji ta postava nesešle
Není na to nějaký patch nebo něco? Díky
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“