Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Pokud nemáš TotSC opatchované, učiň tak nyní.
http://www.sigil.cz/download-patche/bal ... ast-patch/
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Dík,jsem v tomhle nějak pozadu.Už to funguje.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Hoj
Ještě jedna prosba,už totiž cítím menší frustraci,po dlouhé době si chci totsc zapařit ale pořád nějaké klacky pod nohy...Když se chci dostat do Uglothova vousu,požádá mne hra o cd6 ale když vložím datadiskové cd,hra ho prostě nenačte...Mam Bg complet na čtyřech cd nebo dvd? To cd je jak nové takže poškozením to není,navíc při spuštění hry mě to taky požádalo o cd6 a tam s načtením není problém.
Dík moc
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Jab »

Hele... To si možná aplikoval špatné patche. Neva. Reinstaluj hru a dej plnou instalaci. Tím se to vše vyřeší.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Mno,já stáhnul mod international a ten pomohl k tomu aby šla hra alespoň spustit takže jsem myslel že je ten správnej...Teď jsem hru přeinstaloval a nevim jakej patch teda stahnout když tamten byl nejspíš špatnej.Vlastně vůbec nechápu proč hra,kterou si koupim v obchodě nejde bez nakejch zasratejch patchů sama o sobě.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Tak jsem to přeinstaloval,instaloval patch na jedničku,následně na datadisk(opět international) a hra pro změnu nejde zase ani spustit(zase jiná hláška).A už mě to hoooodně sere.Pamatuju se že jsem s tim datadiskem měl vždycky nějakej problém a tak jsem si postavu importoval rovnou do dvojky a vidím že jsem si ušetřil hodně nervů.Přesto že totsc mám z celé hry asi nejméně prozkoumán,udělám to s lítostí asi znovu.Ale děkuji za snahu poradit.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Turgeis: Když instaluješ i datadisk, není třeba patchovat původní hru. Pokud to chceš ještě zkusit, nainstaluj:

- BG1 (plnou instalaci)
- TotSC (plnou instalaci)
- patch 1.3.5512 International (pro TotSC)
- DirectX 8+ Patch International (pro TotSC)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
vallkanar
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 16.7.2012 14:20

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od vallkanar »

Zdravím,
hraju BG2 za zaklínače a vyskytl se mi poměrně milý bug: pokaždé když získám kouzlo 9. úrovně nebo HLA, tak se mi v možnostech sesílání objeví, že ho můžu zakouzlit 258x. Což je sice úžasné, ovšem s 258 Zastav časy, 258 Dračími dechy a 258 Meteorickými roji je hra poněkud " podiablená" :-D Nevíte někdo, jak to opravit (a jinak než komplet reinstalem)?

Technická: mám Platinovou edici BG2 + mody Unfinished business, Tower of deception, Staff of the magi, Solafuein. Chtěl jsem i Refinements, ale instal skončil nějakým obskurním errorem, tak že by možná to způsobilo ten problém...?

Za všechny rady&návrhy předem díky.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Razfallow »

Ahoj,

Náš několik možností:

1) Každý mod si při instalaci vytváří zálohu souborů, které upravuje. Pokud se ti Refinementsi i přes ten error nainstaloval, jdi do složky Refinements/backup (aspoň tuším, že by to tak mohlo být, nemám to teď nainstalované) a zkus tam najít soubor MxSplsrc.2da. Když tam bude, překopíruj ho do složky override.

2) Nainstaluj si mod, který upravuje počet kouzel, které lze seslat. Například BG2 Tweaks - Un-Nerfed Sorcerer Spell Progression Table.

3) Najít soubor MxSplsrc.2da ve složce override a smazat ho.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
vallkanar
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 16.7.2012 14:20

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od vallkanar »

Refinements, resp. hlavní součást Revised High Level Abilities, se nenainstaloval, jelikož při opětovném spuštění to nenabídne reinstal ani odstranění. Když jsem to zkusil nainstalovat znova, tak se to nejprve rozjelo jakože normálně, ale na konci to vyhodilo, že Refinements jsou nekompatibilní s nějakým kitem povolání Archer of Sylvanus (ani nevim, kde jsem to vzal a jak to smazat) a pak "Revised High Level Abilities failure, incompatible mode detected".

btw.: soubor MxSplsrc.2da nemám nikde, BG2 Tweaks - Un-Nerfed Sorcerer Spell Progression Table možná zkusim, jestli nebudu línej zjišťovat, co to všechno dělá, abych si nenainstaloval i něco, co nechci :-) Každopádně díky za tip.
vallkanar
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 16.7.2012 14:20

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od vallkanar »

Takže. Problém, kvůli kterému nešel Refinements nainstalovat, byl v kitech z modu Sorcerer's Place Collection, které stačí odnistalovat a funguje to. Nicméně pořád přetrvává problém s nadměrným přidělováním kouzel, včetně nových HLA. Btw. hodně lidí na forech vzdychá blahem, jak jsou ty Revised high level abilities úžasné; mně přijdou všechny o ničem a k ničemu. Ale nemůžu je bohužel odinstalovat, protože když pak nahraju hru, tak hlavní postava (zaklínač) nemůže používat žádné kouzelné předměty (zčervenají a objeví se u nich klasická hláška Předmět nelze použít) :-/

20.7. edit: hm, problém s počtem kouzel se přesunul do jiné dimenze - místo 258 Zastav časů etc. jich mám teď sedm a po každém seslání se neodečte jednou, ale dvakrát nebo třikrát :doh:
Naposledy upravil(a) vallkanar dne 20.7.2012 9:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně se něco podobného stalo při posledním hraní jedničky + TotSC - najednou jsem měla jedno kouzlo první úrovně skoro 300x (nadto kouzlo, které ani nebylo memorované). Smazala jsem ho přes Sword Coast Keeper, naštěstí se to už neopakovalo.
A to byla ještě ke všemu čistá hra bez jakýchkoliv modů.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

Zdravím všechny,
taky mám problém ohledně kouzel, ale opačný.Při postupu tuším na desátou nebo jedenáctou úroveň s Edwinem,jsem nedostal kouzlo ani jedno...Navíc čtyři životy a minus dva thaco,není to divné?
Mám dojem že už se mi to někdy stalo ale nejsem si jistej jestli to byla nějaká hloupost,nebo se to opakovalo i další úrovně a byl to nějakej bug takže zatím se mi nechce hrát dál.
Díky moc
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Nemáš vysáté úrovně?
Turgeis
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 17.11.2006 20:01

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Turgeis »

To nemám....
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“