Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Yachiko : Klasické pôvodné, nie od CD projektu. Ten môj setup ti vypísal niečo iné ? Ten horeuvedený error at IKerlel driver ?

EDIT : http://www.nuke.czweb.org/rar.rar - sem som uploadlol všetky súbory z pôvodného cd 1 ktoré sú v hlavnom adresáry. Okrem NWN_1.mpg a promo.exe, čo je video k NWN. Ďalej data1.cab a data2.cab - inštalačné archívy... skús si všetky súbory v tom rare prehodiť za tie tvoje a uvidíme. Nič iné ma nenapadá.
Naposledy upravil(a) nuke dne 1.5.2006 20:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Ikernel se nachází tady: "C:\Program files\Common files\InstallShield\engine\6\Intell32"

můžeš zkusit: ho ukončit z uloh, jestl je spuštěný, nebo zkusit tohle: http://support.microsoft.com/default.as ... s%3B810608 , případně updatovat verzi installshieldu ( http://support.installshield.com/kb/vie ... id=Q105097 )

a zkusit to instalovat znovu..
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Landor: Skúsim... thnx...

nuke: Ak máš klasickú verziu, tak mi tieto súbory nepomôžu... ale ďakujem... ;-)

EDIT: Prípadne, ak by to nefungovalo, tak mám zajtra prisľúbené BG2 napálené z mojich vlastných originál CD. Ale nebol by som nadšený keby mi moje vlastné nefungovali... :-?

EDIT2: Landor: Nie je ten link na download IKErnel enginu náhodou len pre WinXP?

--------------------------------------------------------------------------------------
Landor cez PM píše:...promiň, ale to važně nemam tucha. :doh:
Hmm... tak to radšej zatiaľ inštalovať nejdem a počkám si zajtra na tie CD... :-?

EDIT: Teraz som skúsil to CD nakopírovať na HDDa spustiť s vlastným setupom. Inštalácia sa spustila, ale znova to vyhlásilo error -1610. Takže chyba v IKerneli nebude. Je buď v tých CD ( čo by bola lepšia varianta ) alebo v niečom inom v mojom PC ( čo už bude dosť blbé, lebo ma nenapadá postup ako to ďalej riešiť )...
Dnes mám dostať tie CD a podľa toho uvidím, čo ´dalej... potom dám samozrejme vedieť...
Naposledy upravil(a) Yachiko dne 3.5.2006 20:02, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

:-( :evil: Tak to nefunguje ani s požičanými CD, z čoho vyplýva, že chyba je v mojom PC. Má niekto ešte čírou náhodou nejakú radu okrem reinstall OS/zmeny OS? :-?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Neviem ako je to vo W98 ale vo WXP by si mohol ísť do ?:\windows\installer - a tam pohľadať inštalačný setup k BG - ak tam je; - mne kedysi spadla inštalácia avšak keď som chcel začať znovu inštalovať tak sa to tvárilo, ako keby všetko bolo v pohode nainštalované - pomohlo až zmazanie toho installera v už zmieňovanom adresári.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

CrowX: Thnx... daný adresár som našiel, inštalačné súbory od produktov, ktoré by mohli byť BG premazal a skúsil spustiť install znova... aj tak to nefunguje... :-( :-?
Máte ešte niekto náhodou radu?
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

A našiel si ten správny - teraz myslím tie súbory s príponou .msi ale aj adresáre? - skús ich iba dočasne všetky premiestniť do nejakého záložného adresára a ak to nebude fungovať tak ich nakopíruj späť - inak dúfam, že máš dosť miesta na disku - blbá otázka, ale predsa...
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Bolo ich tam asi 20 - každý, ktorý som spustil a nevedel od čoho to je, vedel od čoho to je a nepotreboval alebo bol chybný som zmazal... ;-)
Uživatelský avatar
@DI$
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 28.4.2006 16:32
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od @DI$ »

Stala se mi takova zvlastni chyba:
V BG2 s modama Tactics, Asc. + item upg. se mi v bezednym pytlu nahodne klonujou veci. Takze mam tedka asi 4 prebytecny hlavice do Cepu veku, 2 Hindovy zkazy, 5 Vhalirovych helem.....
nicemu to nevadi, ale je to divny :-D
... Ale člověk se doslova skládá z věcí, které nemají místo v prostoru a čase. (...) Odstraňte je - a zbyde vám opice, která neustále padá ze stromu. ...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Mám problém v SoA. Mám v partě Jaheiru a zhruba po druhém LT, kdy jsem se uklikl a zjistil až po dni hraní, že romance je na 3, tak jsem si to načetl a pokračoval bez problémů dál.. Proběhlo + - dalších 8 LT ale pak zase dlouho nic... Pořád jsem čekal, kdy mě přepadne ta skupinka, která ohrožuje Jaheiru na životě, ale taktéž nic. Dokonce ani konflikt s Harfeníky se nekonal. Teď už je nemožné se vrátit a tak se chci zeptat jestli někdo nevíte co s tím.. V SK je u JAHEIRAROMANCEACTIVE stále 1 :-?

EDIT: všechno zpět :-D Uvědomil jsem si, že jsem vlastně již VELMI dlouho nespal nikde venku, tak jsem vyrazil na vandr k tvrzi, tam se vypsal a ... přepadení se uskutečnilo a Jaheira odešla do pevnosti harfeníků hnedle potom 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Kritix
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 31.5.2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

nemuzu z planarni koule!

Příspěvek od Kritix »

mam sakra velkej problem, vlezl sem do planarni koule a zabil sem Lavoka, tim mylsim uplne zabil, takze ted s nim nemuzu (jak sem se pozdej podle anvodu dovedel ze am udelat) pokecat a dostat demonsky srdce abych se dostal ven...no a nemam samozrejme zadnej drivejsi sejf..da se to ted nak vychytat?
kdybyste nekdo vedeli co s tim... O:-)
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Zkus CLUAConsole:CreateCreature("LAVOK02")

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Kritix
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 31.5.2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kritix »

ehm, asi ted budu vypadat jako totalni blbec, ale neco podrobnejsiho by nebylo? :oops:
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Edituj baldur.ini v adresáři hry (otevři v Poznámkovém bloku) a pod [Program Options] přidej řádek Debug Mode=1

Ve hře stiskni ALT + mezerník. Dole se ti objeví místo na psaní, tam napiš CLUAConsole:CreateCreature("LAVOK02")

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Kritix
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 31.5.2006 13:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kritix »

dik moc..uz sem na tom pracoval, nasel sem si to na jedny strance jak na to, ale nefungovalo to pac tam bylo ze mam dat debugmode
a pav ve hre ctrl+mezernik :))
dik
du hned zkusit jesi to bude fungovat
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“