Chyby, problémy a jejich řešení

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od alibaba »

Ahoj, potřeboval bych poradit, problém je následující. Pokaždé, když jdu do lokace "severní les" nebo "průsmyk malých zubů" hra spadne. Mám českou verzi SoA ToB plus některé mody: tweaks (jen některé komponenty), tactics, ascension, item upgrade, improved volcano, Sola, Valen. Může tu chybu dělat tweaks, mám naisntalovaný odkrytí lokací před odchodem do čarotvrze?

Dá se nějak odstranit tweaks aniž by se musela celá hra přeinstalovávat?

Jo a ještě jeden dotaz: jak řešíte české a anglické mody? Mít některé věci v Čj a jiné v Aj není úplně super. Kde se dá kdyžtak sehnat Aj pro Bg2 (SoA ToB), aniž by to pak dělalo nějakou paseku?

Díky za odpověď :)
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od PinHead »

Zdravím,
můžu se zeptat, jestli někdo z hlavy nevíte, jaké vybavení zůstane po tuhé partě, ke které se dostanete nepojmenovaným vchodem z lokace Most, pokud máte v inv. darebákův kámen. Mě tam zůstala jen hůl mágů a to mi přijde nějak málo. Ne že by to nebyl dobrej předmět, ale jedinej..? Postav tam bylo víc...Díky :-)
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Mecker »

Opravdu zůstane jen Hůl mágů, nepočítam-li oko Beholdera, které je potřebné pro odchod.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Tiež sa mi vždy zdalo, že po takomto tuhom súboji by mohla na víťaza čakať trocha rozmanitejšia odmena. Zvlášť ak máte v parte iba mága, ktorý nepoužíva palice, že áno. :-)
Na druhej strane, medzi protivníkmi sú postavy, ktoré sa spoliehajú skôr na svoje prirodzené magické schopnosti, než na magické predmety; od upírov alebo beholderov väčšinou žiadnu magickú výzbroj nezískate.
Uživatelský avatar
Fandangho
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 31.7.2011 23:24

CD problém

Příspěvek od Fandangho »

Zdravím,mám velice jednoduchý a neřešitelný problém.

Hraju SoA a datadisk mám nainstalovaný. Když se snažím jít do Watcher's Keep,klasicky to po mě chce cd s datadiskem,když ale cd ToB vložím,tak se nic neděje. Zkoušel jsem to i pomocí Daemon tools apod.,žádná možnost nefunguje. Cd ToB je zcela čisté,úplně nové.

Máte něaký nápad na řešení? Díky
Uživatelský avatar
Fandangho
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 31.7.2011 23:24

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Fandangho »

Ok,vyřešeno. Všechno odinstalovat,založit nového uživatele na počítači,všechno na nový účet nainstalovat zpět a nahrát savy. Jednoduché a prosté.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ave »

Ahoj, mám spíše otázku než cokoliv jiného. Chtěla bych se zeptat, jak by se dalo nainstalovat Baldur's Gate II do netbooku. Mám originální cdčka, ale tady není mechanika. Jasně, jedna z možností je koupit si mechaniku externí, ale na to zatím jako studentka nemám. Nabízí se nějaká jiná možnost? Jsem počitačový analfabet z větší části :oops:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Ave, jedno riešenie mi napadá, ale úplne jednoduché nie je. Upresni ešte toto:
Aký operačný systém máš v netbooku? Máš tam aspoň 4GB voľného miesta na pevnom disku? Je tam konektor na pripojenie USB kľúča (fleška)?
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ave »

valcik píše:Ave, jedno riešenie mi napadá, ale úplne jednoduché nie je. Upresni ešte toto:
Aký operačný systém máš v netbooku? Máš tam aspoň 4GB voľného miesta na pevnom disku? Je tam konektor na pripojenie USB kľúča (fleška)?
Systém Windows XP home Edition (myslím že na stolním mám to samé ale nejsem si jistá) , volného místa mám nejméně stovku giga ještě a konektory na usb jsou tam dva. Jeden používám občas na myšku.
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

..potom by to malo fungovať. Ak máš náladu na malý pokus s neistým výsledkom, skús toto:

1.) Do netbooku si stiahni a nainštaluj emulátor optickej mechaniky. Ten vytvorí v počítači virtuálnu CD/DVD romku, ktorá poslúži namiesto bežnej mechaniky. Emulátorov je niekoľko, doporučujem Daemon Tools; verzia lite je k dispozícii zadarmo, obsahuje všetky potrebné funkcie a v inštalačnom balíku je i čeština:
http://www.daemon-tools.cc/eng/products/dtLite
2.) Z každého herného CD teraz treba vytvoriť obraz, image súbor, ktorý sa potom bude pripájať k virtuálnej mechanike. Použi na to svoj stolný počítač, obrazy CD sa dajú vytvárať vo väčšine napaľovacích programov (Nero ap.), prípadne si tam nainštaluj spomenutý Daemon Tools, kde sa dajú obrazy vytvoriť veľmi pohodlne a jednoducho. (Pri vytváraní image súborov zvoľ formát ISO, z každého CD tak vytvoríš jeden veľký súbor s príponou *.iso)
3.) Hotové image súbory musíš postupne nakopírovať do netbooku, toto bude peká otrava. Potrebuješ flešku s kapacitou aspoň 700MB, ak máš ale k dispozícii väčšiu, tým lepšie.
4.) Teraz už stačí hru iba nainštalovať. Do virtuálnej mechaniky v netbooku vlož obraz prvého CD (súbory si pri vytváraní obrazov očísluj, kvôli prehľadu); program sa ovláda cez ikonku v system tray (vpravo dole), stačí na ňu poklepať pravým myšítkom. Potom si normálne otvor zoznam mechaník a okrem pevných diskov uvidíš i novú virtuálnu CD romku, v ktorej bude vložený prvý herný disk. Poklepaním ju otvor, spusti setup.exe a inštaluj. (Až si inštalátor vypýta ďalší disk, priraď k virtuálnej mechanike obraz druhého disku a postupne to opakuj až po posledné CD.)

Virtuálnu mechaniku používam i v bežnom PC, ale otázka je, či sa hru podarí rozbehnúť na integrovanej grafike netbooku. Držím palce a ak narazíš na zádrhel, pokojne sa pýtaj.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ave »

Teda, to na mě bude asi přeci jen trochu složité :oops:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od AlieN »

Ave: Volně ti přeložím a zjednoduším valcikův příspěvek - stáhni si to z netu ;-)
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od valcik »

Opatrne, AlieN. To už je navádzanie na spáchanie trestného činu! :-)
Ave, ono sa to zložité len zdá. Program na emuláciu optickej mechaniky je úplne jednoduchý, niekedy ho otestuj. (Alebo pozvi nejakého počítačovo zdatného suseda na kávu.)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od AlieN »

Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Re: Chyby, problémy a jejich řešení

Příspěvek od Ave »

No, fakt nevím nevím asi si fakt k tomu budu muset raději někoho přizvat. Portable verze Baldur's Gate II asi neexistuje, že? :lol:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“