Might and Magic [M&M]

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Odpovědět

Který díl máte nejraději?

Might and Magic Book I
0
Žádná hlasování
Might and Magic II: Gates to Another World
0
Žádná hlasování
Might and Magic III: Isles of Terra
3
3%
Might and Magic IV: Clouds of Xeen
2
2%
Might and Magic V: Darkside of Xeen
2
2%
Might and Magic VI: Mandate of Heaven
31
33%
Might and Magic VII: For Blood and Honor
35
37%
Might and Magic VIII: Day of the Destroyer
9
10%
Might and Magic IX: Writ of Fate
7
7%
Might and Magic IV + V: World of Xeen
1
1%
Swords of Xeen
4
4%
 
Celkem hlasů: 94

Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Hru mám nainštalovanú z Level CD, tak isto aj češtinu, neviem či obsahovali aj nejaké patche.
Čo sa týka toho ,,XPpatch-u,, tak na rozbehnutie pod Win xp používam exe súbor stiahnutý z http://www.mightmagic7.wz.cz
Ale to vlastne nie je patch, ale nocd crack.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

díky za info...snad časem přijdeme na to, co kde kdy je:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Ešte som natrafil na jeden rozdiel pri rôznych veziách hry. Porovnával som cestovanie. Konkrétne z Erathie, cestovanie loďou na:
http://www.mightmagic7.wz.cz/
Pondělí-Avlee 4 dny, Úterý-Avlee 3 dny, Čtvrtek- Avlee 3 dny, Pátek-Avlee 4 dny, Sobota-Avlee 3 dny

a na http://www.the-spoiler.com/RPG/New.Worl ... MM7.HTM#er
By ship: 4 days and 100gp to Avlee (Monday, Friday)

EDIT: tak zisťujem, že hrám bez patchov, lebo ten anglický návod je zrejme na základnú verziu 1.0 (je to hneď druhá veta).
Version 1.0, October 2, 1999.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

A nemoze byt ten rozdiel sposobeny tymi spolocnikmi, ktori ti zmensuju dobu cestovania?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Morty píše:A nemoze byt ten rozdiel sposobeny tymi spolocnikmi, ktori ti zmensuju dobu cestovania?
Rozdíl je spíš ve dnech odjezdu ne? Ale ty jsou různé neustále...:/ REsp. jsem anšel už snad 4 verze odjezdů...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Ešte ma zaujíma, či aj vo vašich verziách sa vyskytuje bug (alebo či je odstránený patchmi), ktorý mi asi pred rokom znemožnil dohranie hry (editor totiž neovládam).
Jedná sa o questy keď mám získať Džbány Premeny z Oblačného Mesta a z Tunelov od čarodejníc.
Niekde som sa dočítal, že ak sa v denníku objavia questy naraz, tak v Oblačnom Meste sa v truhle tie Džbány neobjavia. To sa mi stalo naposledy a nevedel som si s tým rady. Teraz som sa tomu vyhol a splnil najprv jeden quest a až potom som si vypýtal druhý.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Morty »

Pockat, to je ten na licha, ze? Lebo co si pametam, tak naposledy, ked som chcel byt lich, tak som kvoli nejakemu bugu nemohol :think: Mozno to bol tento :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Javor »

Něco takového se mi tuším vyskytlo, ale mám dojem, že jsem se přes to jaksi dostal, nejspíš pomocí editoru či loadu.

Vallun: Líheň se dá projít, aniž by jsi za sebou zanechal živáčka. Chce to ale využít malou chybu(?) v designu lokace. Už si vše přesně nepamatuji, takže popis bude asi trochu zmatený, ale pokusím se. Když člověk skočí k behemontům, dá se doleva, tak dojde do místnosti, odkud vede mimo jiné i úzká chodba šikmo vzhůru. V podlaze jsou nějaké mezery, kterými se dá propadnout, tuším že právě mezi ony behemonty. Takže je jen stačí pomocí střelby nalákat až ke vstupu do chodby, kam se ovšem nevlezou, a ustřílet je pomocí luku. Ideální je zatížit klávesu pro střelbu a odskočit si. :whistle:
Feed your head
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Javor - takových míst je MM povícero, ale jejich používání...:/ I když zrovna v Líhni se to občas hodí;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od raider »

Morty- ano, to je presne ten quest (dá sa to vyriešiť tým, že si cez editor vložíš tie džbány do inventára, ale editor neviem používať, tak som sa nevedel pohnúť ďalej).

Už som v Zemi Obrov, ale som úplne na začiatku. Viem, že to tam je dosť neobývané a neviem si spomenúť, či aj tu sa nachádza krčma (kvôli Arcomage). Keď nie, tak som niekde jednu krčmu vynechal, takže to budem musieť prejsť a vyhrať všetko znova, ale nevadí, celkom ma tá hra baví.
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Dead Boss
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 3.8.2007 16:16
Bydliště: Košice

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Dead Boss »

Ten bug s džbánmi je hnus. Ale tie džbány sa im poplietli aj inde. Pri poslednom hraní(za dobro), som dostal úlohu doniesť džbány z hradu Gloaming. Ja som im dal tie z Nighonu a fungovalo to! :-D

Teraz mám trochu odlišný problém. Niekto tu písal že zabil draka na Emerald Island s Wand of Fireball od Malwicka. Ja už som sa naleveloval na vážkach na level
6 a neviem ho sundať. Najviac sa mi podarilo ubrať mu asi polovicu HP. Môže to byť tím, že mám v parte 3xčarodej a jeden klerik?
The punishment is death for all who live

Torment v LEGU - http://www.mocpages.com/moc.php/4312
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Dead Boss - To určitě není složením Tvé partičky. Sundat draka s postavama na levelu 6 je "umění", vyžaduje to samozřejmě i značnou dávku štěstí a obvykle i dost save/reloadů. Jeslti chceš mohu Ti sem hodit jeden z návodů, které +- fungují?;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dead Boss
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 3.8.2007 16:16
Bydliště: Košice

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Dead Boss »

Prosím. Buď tak dobrý. Už na to nemám nervy. Ale zas sa dobre nalevelujem ak ho killnem.
The punishment is death for all who live

Torment v LEGU - http://www.mocpages.com/moc.php/4312
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Vallun »

Dead Boss - zatím v ingliš, snad večer stihnu dkyžtak přeložit:
Vischer píše:It can be done, but it takes some time (about 20 minutes). Using this strategy you'll be able to kill Wromthrax the Heartless and even the Red Dragon on Emerald Island.
Before you enter the cave, read a scroll of Wizard Eye and take of all you armor. Casting Wizard Eye at novice level will not help, it has to be cast at expert level. Also, take of all your armor, visit some pedestals (Day of the Gods Pedestal, Fire Resistance Pedestal, Haste Pedestal) and make sure the Always Run option is NOT enabled. Turn on turn-based mode and go in.

When you enter the cave, the dragon will be killing of all those rats first, giving you some free shots using the wand you toke from Mr. Malwick, accidentally killed by some Dragon Flies. Pass the wand around, making sure you hit that dragon as often as possible before all rats have been killed. Then start running in circles around the dragon. Whenever the dragon spews fire (you'll see this in the upper right corner) avoid the attack, shoot with all your characters and continue running. OK, it takes a while but it will be worth the effort.

Wromthrax can be killed in the same way, but you'll be able to use wands instead of bows.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dead Boss
Sigilan
Příspěvky: 64
Registrován: 3.8.2007 16:16
Bydliště: Košice

Re: Might and Magic [MaM]

Příspěvek od Dead Boss »

Dík. Netreba prekaldať.
The punishment is death for all who live

Torment v LEGU - http://www.mocpages.com/moc.php/4312
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“