Heroes of Might and Magic [Heroes]

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Odpovědět
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

Confusion je AFAIK len v Heroes 4 a mozno aj 5. Ked chces, tak si o confluxe precitaj nieco na http://www.celestialheavens.com
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Myslím si, že to s tým preboostovaním Confuxu trochu preháňaš. Výhru staviaš na získaní grálu. Pritom to nieje až taká sranda získať. To myslíš že súper bude úplne nečinný a bude čakať dokedy sa mág z Confluxu vytrénuje a získa grál ? To už je skor reálnejšie získať niektorý z protiartefaktov čo si písal.

Je pravda že Fénix je rýchly a rodí sa ich viac, ale to je vyvážené ich menšou silou oproti iným top jednotkám. Zvyšné jednotky tiež niesú žiadny zázrak. Majú pár výhod, ale aj nevýhod. Sú hrady s lepším rozjazdom ako Conflux.

Vetšina ľudí hrá (aspoň trojku) na strelcov, najlepšie mass slow a ustrieľať nepriateľské NPC. Takže je dobré začínať so špecializáciou na strelecké jednotky. Taký hrdina Ivor z elfského hradu, to je dysbalancia. Na začiatok má 7 strelcov + veľmi rýchlo možeš postaviť budovu kde máš hneď ďalších 4. Ihneď na to si ich vylepšíš a máš skoro hneď na začiatok 11 silných strelcov s dvomi výstrelmi za kolo. K tomu pár trpaslíkov ako štít a len s týmto obsadíš kopu doležitých budov.

Naštastie to desné zvýhodnenie strelcov v ďalších častiach upravili a už to nieje taký výrazné. Aj keď je Homam 3 veľmi dobrá, tak myslím že 5 diel je asi najlepší, hlavne čo sa týka vyváženia schopností a hradov.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Zaujímala by ma jedna vec. Existuje nejaký mod do Heroes 3, ktorý umožňuje po obsadení mesta toto zmeniť na akékolvek iné ? Napr. ak z necromancerom obsadím rampart, mohol by som ju prestavať na nekropolu. Hodilo by sa to do náhodne generovaných máp, a ak by to používal aj súper, mohlo by to hru spestriť :think:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Valgard - Za Rampart mi nejelpší přijde Kyrre - má specializaci na logistiku (pohyb) a to nakonec dělá imho nejvíc, zvl. v kombinaci se zlatými draky a Earth magic/Town Portal;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

Valgard: uz len ta rychlost fenixa je velka vyhoda (prvy kuzlis, maass slow toho dokaze vela), dalej imunita voci armageddonu, magicki elementali su vlastne take rychle, magicky imunne hydry (v kombinacii s teleportom velmi neprijemna vec) navyse gral nepotrebujes ak armageddon ziskas v magic guilde, sanca je realna

aj napr. barbari mozu mat zo zaciatku par silnejsich strelcov (hrdina so specializaciou na orkov, neviem rpesne ako sa vola)

nuke: Wake of gods to dokaze, ale len kvoli tomu to instalovat mi pride ako zbytocnost

btw: H5 a najlepsie? nebyt hordy tych bugov, patchov co nove bugy pridavaju, pribehu a grafike ale W3 a faktu ze to je vlastne len "trochu vylepseny Heroes 3", ktory navyse zo zaciatku nemal ani map editor by to mozno bol dobry heroes
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Vallun : Logistika je tiež celkom dobrá vec, ale myslím si, že na začiatok je doležitejšie čo najskor obsadiť strategické budovy a tie sú pomerne neďaleko. Aj tak dostáva ranger pomerne často možnosť zvoliť si logistiku pri prestupe na ďalší level a vďaka silným strelcom si urobí prvých pár levelov veľmi rýchlo.

klaymen : ako ja nehovorím že Conflux je zlý, ale nemyslím si, že je až tak ultimátny. Ty staviaš úspech na príliš konkrétnych veciach, napr. armagedon, alebo aj ten mass slow. Čo ak vobec nebudeš mať kúzlo slow ? To sa mi tiež stalo. Magický elementál je celkom dobrý, ale imunita na kúzla je niekedy dvojsečná zbraň. Niekedy sa hodí a niekedy je skor na škodu.

Vrhačov sekier u barbarov by som veľmi neporovnával s elfami. Elfovia sú o jednu triedu vyššia jednotka, o dosť silnejšia a strieľa dvakrát.
Inak špecializáciu na strelcov má viac hrdinov, napr. Valeska z castlu. Jej kušostrelci sú podľa mňa tiež lepší ako orkovia. Ak som hral za orkov, tak skor som staval útok na Thundebirdoch a Wolf rideroch + neskor Cyclop.

Najlepšie sa mi ale hraje za castle. Podľa mňa sú tam najvyrovnanejšie jednotky. Dvaja dobrí strelci (kušostrelec a mních), dve jednotky na obranu (Halapartník a skvelý križiak), dve skvelé jednotky do útoku (grifin a rytier) a nakoniec skvelý archandel. Navyše sa to mesto dobre stavia. Na veľa potrebných budov zo začiatku potrebuješ len drevo a kameň. V niektorých hradoch už na pomerne slabé jednotky potrebuješ iné suroviny, ktorých zvyčajne nieje toľko, a potom ti blokujú výstavbu.

U Homam 5 som nijake výrazné bugy nezaznamenal. V kampani vobec nie. Akurát u dvoch predvytvorených máp ma naštvalo, že ak som mal nemŕtvych a nepriateľ napadol moj hrad, tak hra po chvíľke boja vyhodila chybu a padla. Inak som si žiadny bug nevšimol.
Nemyslím si, že je to len prekopaný Homam 3. Grafika sa mi páči a príbeh neurazí. Nevšimol som si, že by Homam 3 mal nejaký extra lepší príbeh. To že je zpracovaný po vzore W3 mi vobec nevadí. Tam sa mi to tiež páčilo. Aspoň to trochu ozvláštni hru. Jediná vec čo mi fakt výraznejšie vadila bol fakt blbý dabing u trpaslíkov v datadisku.
Inak musím povedať, že samostná systém dovedností je každý diel lepší a v 5. časti je o dosť lepší ako v 3. Už len samotné možnosti kombinácie jednotlivých schopností. Navyše všetky schopnosti sú na niečo dobré. Nie ako v Homam 3, kde niektoré boli skor nepoužiteľné a každý bol rád, že ich nemá vo výbere pri ďalšom leveli.

Mne sa napr. systémovo páčila aj Homam 4, aj keď ju veľa ľudí zatracuje. Schopnosti jednotiek boli urobené dobre, aj samotné schopnosti hrdinov. Chyba ale asi bola, že sa hrdinovia presunuli do priameho boja. Neskor boli príliš silní a už to ani nebola veľmi stratégia, ale vyvražďovanie mapy s jedným hrdinom.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Mnoo, mne se ve trojkách nejlépe hraje za Tower - mága:) střelců má dost a celkově jsem spíš orientovaný na kouzla.

Co se týče kvality na začátek, tak ybch řekl,ž e dobře začít umí každý, proto jako důležitější vidím kvalitu do dalších fází hry. Navíc jde i o to, že na začátku díky logistice obsadím dříve zdroje:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
klaymen
Sigilan
Příspěvky: 61
Registrován: 26.8.2007 13:06
Bydliště: Shadowspire (Piešťany)

Příspěvek od klaymen »

Valgard:

btw: conflux moze mat vsetky magie na experta (vdaka akademii), takze magicky hero moze nepritomnost slow alebo armageddonu nahradit napr. berserkom, haste, prayer, resurrection, weakness, curse, bless (najma mass curse + mass bless je pekna sranda), atd...

elfovia o triedu vyssi ako orkovia? akurat tak v Heroes 4, Heroes 3 su aj orkovia aj elfovia jednotky 3. urovne

castle je dost silny, a nastastie to vdaka datadiskom neni s nim az take hrozne (vdaka tomu ze ubersilni archanjeli stoja aj diamanty, nie len zlato) a ja zan hravam hlavne s Loynisom (specializacia na Prayer, ak mu pride water magic co sa mi stava priemerne v 8 z 10 hier, tak po dosiahnuti experta vo water magic je to uz ina sranda)

bugy a Heroes 5? tak to si mal viac stastia ako rozumu, skus si pozriet fora Ubi, kde ludia nadavali, navyse keby boli s Heroes 5 spokojni, asi by sa Nivalu nezbavili (nechaju ich dokoncit druhy datadisk, a potom na seriu Heroes ani nesahnu (Nivalaci))
aby som uviedol aj konkretny prikad: patch 1.4 - hra padala pri hrani za inferno pri pouziti gatingu, preto bol vydany patch 1.41

alebo niektory zo starsich patchov - niektore mapy nesli prejst, elbo nefungovali scripty (opat si prejdi fora a uvidis)

ad pribeh Heroes 5: mne teda vadi hrat pribeh ala W3 (sposobom kampani - teda ich musis hrat linearne ako blb, samotny pribeh sa na W3 az moc podoba), lebo W3 som uz hral a dohral

ad sila hrdinov v Heroes 4: je pravda ze na vyssich leveloch boli ubersilni, ale silny hrdina neni nic co by si nemohol mat aj ty (alebo rovno 4 hrdinovia, podla toho kolko ich chces)
"Koho delostrelecká príprava morálne nezlomí, toho roztrhá."
staré delostrelecké príslovie
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

klaymen píše: aby som uviedol aj konkretny prikad: patch 1.4 - hra padala pri hrani za inferno pri pouziti gatingu, preto bol vydany patch 1.41
Ještě doplním, že se jednalo o "nový" bug, který doplnila právě verze 1.4.

Sranda také byla s datadiskem, kde staré mapy v něm sice pustit šly, šlo vybrat i nové město, ale po spuštěný se "jaksi" zatoulal hrdina... Komunitě trvalo opravit tento problém pár dnů, Nivalu asi dva měsíce...

Zkrátka, hra sice vypadá dobře (ale podle systémových nároků to zas není taková sláva), dobře si i hraje, ale podporu Nival hodně odflákl. No, jeho problém, jestli je pravda, že další práci bude mít na starosti někdo jiný, pochybuji, že mnoho lidí toho bude litovat...
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No tak to mňa problémy nejako záhadne obchádzali. Mám českú verziu od CD projektu a so žiadnych bugom okrem dvoch máp som problémy nemal. Na žiadne stránky som nepozeral. Jednoducho som kúpil Homam 5 a bez problémov dohral. Potom som kúpil datadisk a tiež bez problémov dohral.
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Hele, jak je podle vás nejlepší rozvíjet ve čtverce mága Chaosu? Z toho, co si teď vybavuji, mě nic výrazně výhodnějšího nenapadá.
Feed your head
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

javor píše:Hele, jak je podle vás nejlepší rozvíjet ve čtverce mága Chaosu? Z toho, co si teď vybavuji, mě nic výrazně výhodnějšího nenapadá.
myslíš jaké další dovednosti mu přidat?

záleží, jestli hraješ na armádu nebo na družinku hrdinů. Ale pokud k němu máš jednoho dalšího hrdinu, tak bych z něj určitě udělal arcimága:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Šlo mi hlavně o vývoj hrdiny ve skirmishi, kde se arcimág kvůli nížším levelům moc nechytá. Nakonec jsem našel tohle a jako nejlepší se asi jeví Prorok ohně (Průzkumník), zejména kvůli bonusům k ohnivým kouzlům a na pohyb.
Feed your head
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

v nižších levelech je to relativně jedno:/
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

taak, idem rozohrat colectors edition spolu s hammers of fate ;-)

bude to prca :-D
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“