Heroes of Might and Magic [Heroes]

Moc je výsadou silných, magie moudrých. Zvol si svou cestu skrze zákoutí světů, kterým tyto elementy vládnou.

Moderátor: Vallun

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od sevencreature »

Vallun píše:vypočítává se to jako součinitel rychlosti (za jak dlohuo hru dohraješ), obtížnosti (nastavené) a úspěšnosti v boji (možná množství zabytých nepřátel) asi....tohle jsem alespoň vypozoroval...
Base Score = 200 - (days+10)/(Towns+5) + 25 (if you defeated all
enemies) + 25 (if you got the grail)
Final Score = (Base Score)(Difficulty level map was played on)

In English, it gives us this:
•1. Start with a score of 200
•2. Add 25 points if you beat all enemies
•3. Add another 25 points if you get the grail
•4. Subtract an inefficiency penalty: The number of days to complete -
10, divided by the number of towns on the map plus 5 (in other words,
the more towns to beat, the more time you can take without being majorly
penalized) This will give you a score up to 250.
Multiply this by the difficulty rating (0.8, 1, 1.3, 1.6 or 2) to get
final score. Theoretically, the max score would be 500 (defeat any map
in 10 days on impossible while killing all enemies and getting the
grail). Map difficulty (easy normal hard, expert) seems to be
irrelevant.

Jinak řečeno - jediná penalizace je za počet dnů - čím déle hrajete, tím nižší skóre.

Tj. celkové skóre = {200 + 25 + 25 + [(počet dnů - 10)/(počet měst na mapě + 5)]} * obtížnost
Kde 200 je automatické výchozí skóre, 25 za grál, 25 za zabití všech nepřátel, a obtížnost koeficient od 0,8 do 2
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od scorpioo »

Mám takú otázočku ohladom HoMaM.Ktorá časť je lepšia HoMaM 4 alebo HoMaM 5? Ja viem je to dosť odveci otázka :oops: ale rád by som vedel ktoré je podľa vás lepšie.Nejde mi o grafiku ale o hratelnosť a o prepracovanie.Ďakujem za odpoveď.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od sevencreature »

Mně přišla 5ka dost nudná - dohrál jsem první dvě kampaně a odinstalova jsem ji.

Na druhou stranu je pravda, že mě kampaně nikdy moc nebavily - a v 5ce nejsou prakticky žádné single mapy - když jsem po instalaci uviděl tu bídu (asi 5 map nebo tak), tak jsem nevěděl, jestli to je vtip autorů nebo moje dočasná slepota :-)

Obecně mě 5ka spíš zklamala. 4ku jsem nehrál, pouze viděl a nevypadala špatně. Pokud srovnáme cenu a výkon, tak je IMO 4ka jasný favorit (pokud vím, tak ji teď rozdávají prakticky zadarmo).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od scorpioo »

Díky moc.Aj ja som rozmýšlal nad 4 ked mám povedať pravdu.Neviem čím to je ale poslednom čase som nevidel schopne rpg ani nič podobne čo bolo pokračovaním dákej legendárnej série, asi jedine oblivion ale aj oproti tomu je mrrovind ovela lepší.
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Vallun »

5ka stále vypadá jako "demo" prostě jsou tam věci, které bych já skoro považoval za nedodělky...Třeba např. ten malý počet volných map.. Navíc má takovou moc ruskou atmosféru...jak kdyby vypadla z ruských bylin...

4ka je něco jiného systémem, má dál k 2ce a 3ce než 5ka...ale imho je vůbec nejlepší z celé edice...umožňuje spoustu druhů přístupů atd.:) Navíc mne se její grafické provedení líbí...a je tuším stále k mání za 199,- Kč
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Vallun: To snad nemyslíš vážně, že ti čtyřka přijde dobrá? :shock: No, vyvracet ti to nebudu, ale neodpustím si přihodit vlastní názor - Jestli čtyřka něco byla, tak nevyvážená, graficky směšná (kreslené 2D postavičky ve trojce byly na pohled hezčí), navíc to, že příšery si spokojeně odpochodují ze stanoviště a pak pronásledují hrdinu třeba přes celou mapu, možnost si postavit armádu z hrdinů (což právě způsobuje nevyváženost mj.)... Je toho spousta. Pro mě je to vůbec nejslabší díl série (a že jsem hrál všechny). Kdybych mě díly seřadit od nejhoršího po nejlepší, tak asi takhle IV, V, I, II, III.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Vallun »

Carlos - já nehrál jedničky:( Jinak taky všechno...

HIV jsou jiné, to ano... A chápu, že někomu se nelíbí, ale podle mého jsou nejzajímavější:) Nevyvážená...to je věc, kterou u hry tolik nehodnotím, pokud mne "nebije do očí", což se nestává, pokud je to v můj prospěch:-/ A já se dobře bavil u každého dílu HoMaM a u 4ky zkrátka nejvíce:) Já chápu a uznávám důvody, proč se lidem líbí nejméně, ale zase znám dost lidí, kteří jí mají nejraději:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Mám problém. Mám dohraný téměř všechny kampaně v Gathering Storm, jenže musím přeinstalovat Windows (a i Heroes 4), protože mi 90% aplikací nefachá jak má. Ale nechci ty kampaně už hrát znova, tak kdyby mi nějaká dobrá duše řekla co s tím, byl bych opravdu vděčnej. Jde mi o to abych, i když to přeinstaluju, měl ty kampaně pořád odškrtlý fajfkou, předem dík za pomoc.
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

Nemůžu si odpustit i svůj komentář, když tu tak čtu diskuzi k jednotlivým dílům...
Heroes V je naprosto otřesná hra, která ani neměla raději vyjít. Nejlepší díly série jsou III a IV, trojka má sice MNOHEM hezčí design jednotek, ale že by byla nějak vyvážená (jednotlivé hrady mezy sebou) bych taky netvrdil. Kdežto Heroes 4 sice v některých ohledech pokulhává, ale představuje naprosto revoluční novinku - přivádí hrdinu na bojiště, což mě osobně nadchlo (O jeho nevyváženosti/vyváženosti je zbytečný spekulovat, protože soupeř ho má taky). A 1 a 2 sice nejsou vůbec špatné hry, ale na kvality 3 a 4 rozhodně nemají (Taky na to mají svůj věk :salut: ).
PS: Chtěl bych vidět armádu ze sedmi silných hrdinů, když neberu v potaz kampaň...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Jab »

Elfoid Zkuřba píše:Mám problém. Mám dohraný téměř všechny kampaně v Gathering Storm, jenže musím přeinstalovat Windows (a i Heroes 4), protože mi 90% aplikací nefachá jak má. Ale nechci ty kampaně už hrát znova, tak kdyby mi nějaká dobrá duše řekla co s tím, byl bych opravdu vděčnej. Jde mi o to abych, i když to přeinstaluju, měl ty kampaně pořád odškrtlý fajfkou, předem dík za pomoc.
Eee, cheaty? :-)
Nebo by tam i někde měly být profily hráče i se savy (tuším). Tak si je ulož někdo mimo počítač (na mail atp.).
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

No save jsem už prohledával ,ale tak nějak si nejsem jistej, že tam je nějakej profil. Mám tam jen 3 savy, což jsou 2 autosavy a můj rozehranej scénář z kampaně a pochybuju, že se do toho jednoho savu ukládají i informace o tom, že ostatní kampaně jsou už hotový... No nic každopádně díky. Snad to nějak vyřeším, protože znova to hrát rozhodně nebudu na to nemám čas ani chuť...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Jab »

Elfoid Zkuřba píše:No save jsem už prohledával ,ale tak nějak si nejsem jistej, že tam je nějakej profil. Mám tam jen 3 savy, což jsou 2 autosavy a můj rozehranej scénář z kampaně a pochybuju, že se do toho jednoho savu ukládají i informace o tom, že ostatní kampaně jsou už hotový... No nic každopádně díky. Snad to nějak vyřeším, protože znova to hrát rozhodně nebudu na to nemám čas ani chuť...
Ukládá se přece i po dohrání mise. Tím pádem bys tam měl někde mít save, kde máš vše dohrané. A opravdu to takhle funguje (jako profil).
Uživatelský avatar
Elfoid Zkuřba
Sigilan
Příspěvky: 68
Registrován: 8.3.2008 0:01

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Elfoid Zkuřba »

To by bylo skvělý... no ještě to prohledám, hned jak se mi povede spustit kompl a ten nechce načíst ani BIOS, takže mě čeká zřejmě kopa srandy zvaná "Zrcadlo řekni, co z železa mi rozdrbává komp?"
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Začali jsme na prázdniny s kamarádem ulítávat na Heroes III: Complete. Potřeboval bych ale vědět, jak kombinovat jednotky z různých měst (vyjma těch očividných - Ďábel se nesnese s Andělem atd.), resp. jak je nakombinovat bez postihů na morálku. Zatím by mi stačilo jen Inferno, ale rád bych všechny (asi bez Necropolis, co pamatuju, tak ty nesnáší úplně všichni). Možná to tu někde už je, ale jsem líný prolistovávat.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Heroes of Might and Magic [Heroes]

Příspěvek od Vallun »

Jeslti si to dobře pamatuji, tak za jendotky z jendoho města máš bonus +1, za 3 města postih -1..(za 4 města -2...) a za přítomnostm nemrtvých další -1...

Jde to řešit pomocí artefaktů nebo dovedností...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Might and Magic“