Fallout - líbí? nelíbí?

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Úvaha, že 1AP = zhruba 1s byla vytvořena na principu, že:
1 soubojový hex = 10 metrů -> hbitá postava uběhne 100 metrů za 10sekund ( za předpokladu, že armor se neprojevuje v rychlosti) -> 1 kolo má 10 sekund.
U nehbité postavy, která má třeba 5AP, by měl příslušně 1AP hodnotu 2 sekund.
Naposledy upravil(a) Field Mouse dne 6.6.2010 13:11, celkem upraveno 1 x.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Jídlo a spánek? :-?

Pokud to pojmou nějak dobře a né tak, že se při pohybu muselo každé dva čtverečky kliknout na "najíst se", jinak postava zemře...
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Už vidím, jak si budu muset před každou cestou nakoupit sto liber jablek, aby byla postava schopná vydržet cestu ze SF do VC. Nebo možnost sníst své zabité nepřátele :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od valcik »

..aha, pardon - nevšimol som si, že ten časový odhad bol iba teoretický. Už som to hľadal v manuáloch. :- ))
Addon s jedlom a spánkom bude v RP voliteľnou súčasťou inštalácie, tiež to neplánujem používať. (Hehe, ale Iguana Bob a Dr. Morbid sa potešia, pribudnú im hladní zákazníci.)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Takže k času - právě jsem si zkusil nahrát save z Enklávy, kde se po zničení počítače při souboji s Frankem každé kolo objevují varování o zbývajícím čase.
Odpočítávání odpovídá přesně pěti sekundám za kolo.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Hm, pět sekund je trošku solidní nářez : ) To aby byl hex fakt metr a s šesti útoky pěstí za kolo a uběhnutím dalších čtyř metrů je to fakt moc : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Ale bez perků by to snad šlo - tři obyč údery pěstí a pár kroků, nebo dva výstřely. S perky jsou pak postavy jasní supermani :)
A vzhledem k tomu, že průměrná postava uběhne za kolo kolem pěti hexů, pak může být hex lehce nad pět metrů.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od valcik »

Tarreb píše:
Field Mouse píše:To zdrhání hned se mi stává z nějakého záhadného důvodu jen u vůdce Vaultu 15 a řekl bych, že to bude nějaký bug, protože při minulé instalaci F2 se mi to nestávalo.
Nedávno mi kdosi poradil, že Darion utče pokud ho vážně poraníš, nebo mu zabiješ psa ( nebyl to Valcik? : ))
Už som to odhalil. V umelej inteligencii Fallouta je naprogramovaný aj systém strachu a dôležitú úlohu v ňom zohráva brnenie. Ak útočník zistí, že nemá šancu zasiahnuť svoj cieľ, prchne z boja. Keď teda napochodujete na začiatku hry do San Francisca a exploitom získate Power Armor, väčšina slabších protivníkov pred vami prchne v prvom kole súboja.

Tu sú všetky okolnosti, pri ktorých váš súper zdrhne:

Kód: Vybrat vše

FLEEING: Can't possibly Hit Target! 
 FLEEING: Can't possibly get closer to Target! 
 FLEEING: I'm Hurt! 
 FLEEING: I need DRUGS! 
 FLEEING: Somebody is shooting at me that I can't see!
http://www.nma-fallout.com/forum/viewto ... 398#936398
preteq
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 13.4.2012 10:49

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od preteq »

valcik píše:
Tarreb píše:
Field Mouse píše:To zdrhání hned se mi stává z nějakého záhadného důvodu jen u vůdce Vaultu 15 a řekl bych, že to bude nějaký bug, protože při minulé instalaci F2 se mi to nestávalo.
Nedávno mi kdosi poradil, že Darion utče pokud ho vážně poraníš, nebo mu zabiješ psa ( nebyl to Valcik? : ))
Už som to odhalil. V umelej inteligencii Fallouta je naprogramovaný aj systém strachu a dôležitú úlohu v ňom zohráva brnenie. Ak útočník zistí, že nemá šancu zasiahnuť svoj cieľ, prchne z boja. Keď teda napochodujete na začiatku hry do San Francisca a exploitom získate Power Armor, väčšina slabších protivníkov pred vami prchne v prvom kole súboja.

Tu sú všetky okolnosti, pri ktorých váš súper zdrhne:

Kód: Vybrat vše

FLEEING: Can't possibly Hit Target! 
 FLEEING: Can't possibly get closer to Target! 
 FLEEING: I'm Hurt! 
 FLEEING: I need DRUGS! 
 FLEEING: Somebody is shooting at me that I can't see!
http://www.nma-fallout.com/forum/viewto ... 398#936398
Doted jsem marně snažil určit, čím je to občasné prchání z boje způsobené. Díky za info.
Rád hraju browser hry. A ostatním doporučuji online hry zadarmo.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“