Fallout - líbí? nelíbí?

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od valcik »

Tarreb píše:Teď, když jsem dostal nějaké typy F2 zkusím znova a uvidíme...
Tiež pridám jeden tip - zahraj si s doplnkom Restoration Project 2.0, ktorý by sa mal objaviť veľmi skoro! Je to mod, ktorý do hry pridáva obsah, plánovaný pôvodne developermi z Black Isle. V mode je zahrnutý aj neoficiálny patch, ktorý opravuje hromadu chýb a parádne tak vylepšuje stabilitu hry (dvojka je bez patchov hrozne zabugovaná a oficiálny patch tam tiež ešte nechá kvantá chýb).
Zobrazit spoiler
Pre znalcov - v RP 2.0 už je okrem EPA Facility, či Slave Camp-u (quest so Sulikovou sestrou) aj ponorka frakcie Shi, na ktorej priplávali čínski emigranti do SF. Mod sa práve dokončuje, autor na poslednej verzii pracuje už takmer dva roky a práve prebiehajú záverečné betatesty. (viac na fóre NMA)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Kdyby existovalo něco jako FalloutTuTu, který by konvertoval F1 a F2 do enginu FT, možná by to ohrozilo i PS:T na vrcholku mého pomyslného žebříčku : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Tak mě se na téhle hře velice zalíbila atmosféra. Atmosféra této hry pak následně šla k šípku, když jsem našel Kavárnu Ztracených snů a zjistil, že všechno to je taková hloupá fraška. :roll: :wall: :-?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od valcik »

Nuž, ja považujem celú sériu Fallout za výnimočnú a prepracovanú hru. Či už sa jedná o príbeh, súbojový systém, grafické spracovanie, alebo zvukovú stránku - vo všetkých smeroch je to paráda. Toto je jedna z hier, pri ktorých som sa nedokázal odtrhnúť od monitora a tešil som sa na každý nasledujúci krok.

Fallout jednak oplýva realistickým spracovaním (zvuky zbraní, RPG systém..) ale zároveň si zachováva aj skvelú nadsázku a ostrý humor, to sa dnes už často nevidí. Hehe, skvelé sú aj rôzne potrhlé, Monthy-Pythonovské vsuvky, tie sa tam objavia zakaždým nečakane a pobavia ma vždy rovnako. :- ))
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Ano, Fallout je skutečně jedinečná hra, z jistého úhlu pohledu. I mě se velmi zamlouvá. Zatnu zuby, řeknu si že tvůrci tam tu kavárnu nejspíše dali jen proto, že zrovna byli sjetí a budu pokračovat... Jsem si jist, že se mi hra královsky odmění.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Field Mouse »

Mě se Fallout celkem líbil, ale za nějak realisticky atmosférickou hru jej v žádném případě nepovažuji - jeho svět je prostě ve spoustě ohledů nesmyslný a 90% lokací na mě působilo dojmem, že nejsou vůbec myšleny vážně. Jsem-li si něčím jistý, pak tím, že takhle by postapokalyptická společnost nikdy nevypadala (snad kromě vaultů a roztomilé startovní vesničky ve Falloutu 2).
Na druhou stranu je tam spousta, opravdu velký kotel herních prvků, které umožňují nesmyslnost prostředí vychutnat a hru si užít, neboť je plná vtípků, narážek, zajímavého soubojového systému, originálních charakterů a spousty jiných věcí, pro které ji stojí zato hrát... spousta indicií, že celá hra je jenom hezky propracovaný vtípek ve stylu Járy Cimrmana - a jako takovou ji prostě beru a hraju.
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Tarreb, FieldMouse: Oba mluvíte o F2, protože v F1 na vtip těžko narazit, zatímco ve dvojce už těžko narazit na nevtip.

Tarreb: Pokud neskousneš, že speciální lokace F2 jsou ještě zvrhlejší než F2 samotný, tak si radši zahraj jedničku : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Tarreb: Pokud neskousneš, že speciální lokace F2 jsou ještě zvrhlejší než F2 samotný, tak si radši zahraj jedničku : )
Ehm... ehm, dovoluji si oponovat, říkal jsem pravý opak, viz:
Zatnu zuby, řeknu si že tvůrci tam tu kavárnu nejspíše dali jen proto, že zrovna byli sjetí a budu pokračovat... Jsem si jist, že se mi hra královsky odmění.
;-)
btw Fallout 1 si koupím pouze, až ho v levných knihách sleví pod 50 kč. (Tímhle tempem to bude tak do měsíce :twisted: )
Jsem-li si něčím jistý, pak tím, že takhle by postapokalyptická společnost nikdy nevypadala (snad kromě vaultů a roztomilé startovní vesničky ve Falloutu 2).
Sci-fi filmy nám ukazují, jak to zaručeně nebude vypadat v budoucnosti. Historické filmy nám oproti tomu ukazují, jak to zaručeně nevypadalo v minulosti.
:lol: :lol: Jeden z mých oblíbených citátů, bohužel na autora si už nevzpomenu
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Pochopil jsem, že F2 nepřestaneš hrát, jen jsem se ti snažil doporučit F1, pokud je na tebe dvojka moc parodická.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od AlieN »

Tarreb píše: btw Fallout 1 si koupím pouze, až ho v levných knihách sleví pod 50 kč. (Tímhle tempem to bude tak do měsíce :twisted: )
Fallout se dá koupit i někde jinde než po netu? :eh:
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od drake127 »

Tarreb píše: btw Fallout 1 si koupím pouze, až ho v levných knihách sleví pod 50 kč. (Tímhle tempem to bude tak do měsíce :twisted: )
Nechci nějak remcat, ale současně vychází Fallout na GOG za 114 Kč ($ 5.99), což je zadarmo i s kapesným 40 Kč/týden, jaké jsem míval na druhém stupni. Jo, to byly doby, pivo stálo polovinu.

Je pravda, že i mě dvojka sedla víc; složitostí, vtipem a z jedničky si toho vpravdě pamatuju už málo. Ale oba díly patří mezi ty, které RPG hráč prostě musí mít splněno (omluvenkou budiž alergie na postapo).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Jab »

AlieN píše:
Tarreb píše: btw Fallout 1 si koupím pouze, až ho v levných knihách sleví pod 50 kč. (Tímhle tempem to bude tak do měsíce :twisted: )
Fallout se dá koupit i někde jinde než po netu? :eh:
http://www.playon.cz/produkty/pc-hry/rpg/fallout
Už je takhle prodávají btw tuším déle jak rok (jednotlivě i jako 1+2+tactics)

P.S. Je to v pěkné krabičce, jejímž obsahem je pouze dané CD. I tak mi to ale přijde lepší než to kupovat přes gog. Nikoli cenou, jen to člověk vždy má raději "navždy" někde uložené, než aby měl jen přístup k verzi na internetových stránkách, které vznikají a zanikají.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od AlieN »

Jab píše:P.S. Je to v pěkné krabičce, jejímž obsahem je pouze dané CD. I tak mi to ale přijde lepší než to kupovat přes gog. Nikoli cenou, jen to člověk vždy má raději "navždy" někde uložené, než aby měl jen přístup k verzi na internetových stránkách, které vznikají a zanikají.
Právě proto jsem přes gog nenakupoval... teď do té Fallout Collection určitě půjdu, aspoň tak dám druhou šanci F:T které jsem před lety opustil v nějaké páté misi.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od PostTrauma »

Co se mi na Falloutech líbí čím dál víc, je téměř nulový čas, kdy se hra ukládá nebo načítá.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Fallout - líbí? nelíbí?

Příspěvek od Tarreb »

Co se mi ve Falloutech líbí čím dál tím méně, je dementní AI nepřátel - ti idioti nadužívají neuvěřitelně vychcanou strategii Uteču mimo obrazovku - odtamtud do Charname solím dávky.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“