Info?

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Bude tato sekce fóra "žit"?

Určitě
14
47%
Snad ano
7
23%
Moc tomu nevěřím
4
13%
Ne, F se sám neprosadí
3
10%
Ne, hra je stará a téme vyčerpané
2
7%
 
Celkem hlasů: 30

Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Saruman: Díky :-D

Tž: Další otázky:

1) AB= Akční body?

2) Jakej je rozdíl mezi tím, že někoho sejmu normálka a tím, keď si určim kam ho přesně střelim (např. genitálie :-) )? Zdá se mi, že je to stejně ubijí stejně, tž to je určitě stejný ne?

3) Co všecko se mi zlepší na další úrovni?

4) Dostal jsem se na next level a hodilo mi to dokonce i info. Jenže zdá se mi, že se mi nic nezlepšilo, jen jsem dostal nějaký ty body který jsem rozdělil do schopností. To je všecko? Kdy se mi zvíší počet akčních bodů? Myslim, že se mi nezlepšilo ani hp? Ale tim si nejsem jistej. Jak to je?

5) Zbývá dní - xxx... Fallout je hra na čas či co? To jako musim dohrát do určitý herní doby?

6) Co to je za podivnej systém cestování? Když na světoví mapě stojím např. na poušti. Opustím oblast, a jdu o čtvereček do porava, jak to, že se objevim na tom samím místě? Nebo je např. poušť celá stejná? Na co tam teda ty čtverce jsou, když je to všechno až na pár Vaultů a Měst stejný? Poušť má jen jeden čtverec, hory taky...

7) Došel jsem do města (tak se to myslim jmenuje). Je to celí praázdný... Navíc, je to opět jen jeden čtverec...

Sakra, jsem ale zmatenej...
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

SlipKnoT píše:Saruman: Díky :-D

1) AB= Akční body?

2) Jakej je rozdíl mezi tím, že někoho sejmu normálka a tím, keď si určim kam ho přesně střelim (např. genitálie :-) )? Zdá se mi, že je to stejně ubijí stejně, tž to je určitě stejný ne?

5) Zbývá dní - xxx... Fallout je hra na čas či co? To jako musim dohrát do určitý herní doby?
1) Ano.
2) Není to stejné.
5) Máš na mysli nalezení water chipu pro Vault thirteen ve Fallout 1? Tam časový limit vskutku je.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

1) Ano.

2) Při mířených zásazích máš větší šanci na kritický zásah, vyřazení některé končetiny a vtipný popisek.

3) + 4) Při postupu na další úroveň získáš několi bodů do dovedností a jednou za několi úrovní si můžeš vybrat jeden tzv. perk. Počet AP se sám od sebe nezvyšuje, ale dá se toho dosáhnout např. pomocí perků. HP přibývají (hádám, že i s nejnižší Odolností).

5) Ano. Bez vodního čipu nejsou zásoby vody ve Vaultu nekonečné.

6) Ano, dá se říci, že poušť je všude téměř stejná. V podstatě se v ní nemusíš zastavovat - ona už si tě nějaká setkání najdou. Ad čtverce - co by to bylo za mapu bez poledníků a rovnoběžek? ;-)

7) „Město“ se jmenuje jen proto, že jsi o něm předem nevěděl a tedy neznal jeho jméno. Úplně prázdné nemá být žádné město, ovšem v Junktownu mnoho osob není (čili by to mohl být on).

Jak už jsem psal, každá lokace je na velké mapě reprezentována stejným zeleným kruhem. Rozsah lokací poté, co do nich vstoupíš, je však různý.
SlipKnoT píše:Navíc, je to opět jen jeden čtverec.
„Jen“? Všimni si, za jak dlouho jeden čtverec přejdeš. Není to malá vzdálenost.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

moze to byt aj zrucanina mesta, ktora je na vychode a je oznacena ako mesto, ale vnutri su len zrucaniny a nic viac ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Co se to stalo? Ldyž chci zpustit Fallout, napíše mi to: Not enough free harddisk space. Fallout requires at last 20.0 megabytes of free hard disk space...

Místem to neni, c- 22,2 GB volnýho, e- 30 Gb volnýho, F- 20, něco Gb volnýho, d, 10 Gb... Co se to stalo? S tim Falloutem jsou samý problémy...
Prosím vás, kamarádečci zlatí, poraďte mi :-P :-P
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

pohraj sa s hodnotou "art_cache_size"o fallout.cfg a "free_space"

prva znizi padanie a druha ti umozni hrat :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Nemůžu to najít :-)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ved fallout.cfg v zlozke s falloutom :roll:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Aha :-D
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Jak se dělaji screenshoty? Protože normálně přes Print Scree mi to malování nebere :-? Vloží se mi jen oškliví černý nic... Takhle to bylo i u diabla jedna.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Zkus nějaký program pro to stvořený. Použít se dá i IrfanView (funkce Capture), ve Falloutu jsem jej ovšem nezkoušel.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Zkusim Tipac screenshotů ale pochybuju :-?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

On ten Irfan obeceně funguje dobře (spustíš, nastavíš, necháž běžet, zapneš hru a pak mačkáš nastavenou klávesu a screeny se automaticky někam ukládají), ovšem jak v které hře.

Můžeš zkusit i toto, ale s tímhle už nemám zkušenosti naprosto žádné:

http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir= ... chiv8.2007

Níž je článek Timeslip Fallout 1 and 2 engine tweaks - je to pár vychytávek pro F engine; mj. i běh hry v okně, což by mohlo pomoct při těch screenech.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ve Falloutu není klávesa pro uložení screenshotu? :think: Ve dvojce je určitě, ale jedničkou si jistý nejsem...

Každopádně fraps by měl fungovat i pro Fallout.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Je to normálně print.screenem, jen, že se mi v malování vždycky (stejný to bylo u prvního Diabla) místo screenu objeví černý screen, nic neni vidět... Zkusil jsem i tipac, jek sem řikal MCzetovi, ale ani to nejde :-?
Odpovědět

Zpět na „Fallout“