Vaše postavy

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vase postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Hm, už jsem párkrát chtěl rozehrát nějakou hru za postavu, která by odpovídala mně samotnému, ale je těžké navolit si statistiky jako charisma, inteligence a podobně, aniž by si člověk připadal sebevědomě : )

Mimochodem hra za idiota (Int<3) je naprosto skvělá zábava, i když jen na poměrně krátkou dobu : )

Jak bych se rozhodoval já, hraju ve většině případů (pokud to hra dovoluje). Naštěstí jsem něco mezi CG a LG, takže jsem zvýhodněn : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Vase postavy

Příspěvek od Zero »

PostTrauma píše:Hm, už jsem párkrát chtěl rozehrát nějakou hru za postavu, která by odpovídala mně samotnému, ale je těžké navolit si statistiky jako charisma, inteligence a podobně, aniž by si člověk připadal sebevědomě : )
Taky jsem to párkrát zkoušel, taky mám problém s inteligencí a charismatem, a asi by nebylo moc normální se někoho zeptat: "prosímtě, jaké mám charisma, když to hodnotíš od 1 do 10? "
Možná by šel průměr, to by nebylo ani moc sebevědomé, ani by to nebylo sebepodceňování.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já jsem si tyhle statistiky vybral v poměru ke svému okolí - kolik lidí šlo na vysokou školu, kolik lidí vůbec odmaturovalo atd., charisma jsem se nestyděl přiložit, protože mj. u zkoušek (maturitní a na VŠ) jsem vědomostmi zase až tolik neoplýval a přesto jsem vynikl (maturita: 1,1,1,1, zkoušky během ročníku VŠ: 1,3,1,1,4), to samé u přijímaček. Charisma je navíc nejjednodušší poskládat ze zbylých bodíků, budete se divit, ale myslím, že vám zhruba vyjde, co byste si tam dali, kdybyste byli neskromní jako já :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vase postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Určitě tam hodně pomáhá to slovní hodnocení (average, heroic,...). Inteligenci bych si dal tak na osm, ale zase bych asi ušetřil na charisma. Viděl bych to cca na S6 P8 E8 C4 I8 A8 L6 Ale jelikož s traitem Gifted máte 47 stat pointů, což je o 1 méně, než potřebuji, tak to vidím bledě : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Zero »

Já třeba svým postavám ve všech hrách dávám malou odolnost, což by víceméně mohlo odpovídat realitě.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Normálně dávám ve Falloutu odolnost na minimum, ale já mám odolnost větší : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

V dvojke, kde je k dispozícii viac perkov a aj levelov, som sa postupne dopracoval k takejto obľúbenej postave:

ST 5; PE 6; EN 6; CH 3; IN 7; AG 7; LC 6

- sila stačí 5, dajú sa tak ovládať takmer všetky strelné zbrane. O jeden bod sa dá potom navýšiť v bunkri BoS.
- vnímavosť dávam 6, pretože s nižšou hodnotou sú neprístupné mnohé vetvy dialógov. Vyššiu hodnotu myslím netreba - iba v prípade, ak vás láka perk "Sniper", vtedy treba aspoň 7 + navýšenie v bunkri BoS.
- odolnosť 6 som si obľúbil pri postave, ktorá je špecializovaná na boj zblízka. Vďaka tejto hodnote je už na leveli 3 prístupný perk "Toughness", ktorý sa dá zvoliť opakovane (+10% k DR). Okrem toho pribúda vďaka vyššej odolnosti i viac životov/level.
- nízka charizma mi neprekáža, pretože dialógové možnosti sa väčšinou dajú vyvážiť skillom "Speech", či vysokou inteligenciou. Ceny v obchodoch ma netrápia - výbavu tam nenakupujem. Jediným nepríjemným obmedzením je počet členov v družine, ale zvykol som si hrať bez spoločníkov. Parťáka beriem vždy len ak je to nevyhnutné a prepustím ho hneď, ako splním jeho questy.
- inteligecia je potrebná kvôli dialógom a skillpointom, ktoré pribúdajú za každý level.
- obratnosť, resp. pohyblivosť dávam 7, kvôli perku "Bonus rate of fire". (stačila by aj hodnota 6, pretože perk sa dá získať aj ak si agilitu navýšite dočasne drogami, ale také riešenie mi nesedí.)
- šťastie dávam 6, najmä kvôli perku "Better Criticals"; ale vysoká hodnota šťastia je základom pri každom súboji. Ak totiž počas súboja padne kritický zásah, jeho účinnosť sa ráta práve podľa modifikátora šťastia + hodntoty príslušného zbraňového skillu. Keď potom v NCR navýšite hodnotu šťastia na 8, veľmi často zlikvidujete protivníka hneď pri prvom kritickom zásahu - bez ohľadu na počet jeho HP.

Traity volím tieto:
Good Natured - kvôli bonusom k doktorine a reči
Sex Appeal - pretože nič iné už tam k dipozícii nie je. :- ))

Nikdy nevyberám trait "Gifted", pretože postava sa tak stane príliš silná a hra je potom nudná. Okrem toho, prekáža mi, že pri postupe o úroveň dostanete vďaka tomuto traitu o 5 skillbodov menej (hoci toto sa dá čiastočne obísť vysokou inteligenciou)

Výborný je trait "Small Frame", ktorý pridá +1 k agilite, no ten zase dramaticky zníži nosnosť postavy. Používal som ho veľmi často, najmä v kombinácii s traitom "One hander" - výborná kombinácia pre postavu, ktorá chce používať pištole, granáty a nože.
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Zero »

Momentálně jsem to rozehrál s Restoration projectem a mám takovouto postavu:
ST - 4
PE - 7
EN - 1
CH - 5
IN - 9
AG - 8
LU - 6

Traity mám Rychlý metabolismus a Dobrák.
Je to vůbec moje první hra, kde nemám trait Nadaný.
Talenty jsem si dal na Lehké zbraně, Kradení (z toho kouká hodně expů :-D ) a Řeč.
Jak jde poznat podle mých statistik, tak moje postava není zrovna bojově zaměřená.
Co se stylu hraní týče, nemám v plánu to nějak přehánět s roleplayingem.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Ad kradení - hlavně už v Klamathu přestanou být peníze problém (a omezená nosnost začne).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

Zero píše:Momentálně jsem to rozehrál s Restoration projectem..
Neviem, ktorú verziu RP máš nainštalovanú, no v priebehu jedného-dvoch týždňov uvoľní killap verziu 2.1 - oplatí sa počkať! Vo verzii 2.1 nebude nový obsah, vydanie sa teda zrejme neomešká, autor sa tam zameral najmä na vychytanie bugov, ktoré sa objavili vo verzii 2.0.

V každom prípade, ja som si odohral aj predošlú verziu a sklamaný som nebol, práve naopak. :-)

Ešte k postavám:
Zabudol som spomenúť svoje obľúbené talenty. Pretože som posadnutý role-playingom, hrávam väčšinou s talentom na chladné zbrane. To sa tématicky hodí, pretože postava začína ako ošklbaný lovec s oštepom. Ďalší obľúbený talent je reč; tretí potom volím náhodne. Niekedy sú to energetické zbrane a často malé zbrane. Neskôr si pomocou perku "Tag" navyšujem vedu (science), to ale až v neskoršej fázi hry, približne na úrovni 18. (+-3)

..a vždy navyšujem skill Doktor, to som si naozaj obľúbil, vďaka tomuto skillu sa postave sprístupnia mnohé vylepšenia. (perk "Living anatomy", tréning + očkovanie vo Vault City, dermálne implantáty)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

No, člověk stejně nemá kam investovat, tak se vyplatí dát si doktora na 80-90. Pak se ještě zvedne tréninkem z Vault City a víc není třeba.

Měl jsem sice postavu snipera, ale vytáhl jsem v San Franciscu unarmed skill přes stovku (ještě jsem nebyl v Renu).

Na vědu, opraváře, zálesáka, první pomoc a dokonce i lehké zbraně (první bod jsem investoval asi na 87) stačí bohatě knížky až do maxima (ještě jsem použil trik se zvýšením obtížnosti).

Jediné, co ještě musí člověk vylepšit, jsou paklíč, pasti a kradení (paklíč nebo kradení si dávám jako tag skill).

V Restoration Packu je kniha dokonce i na plížení. (plížení jsem využil jedině ke kradení ze skříněk)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

PostTrauma píše:No, člověk stejně nemá kam investovat, tak se vyplatí dát si doktora na 80-90. Pak se ještě zvedne tréninkem z Vault City a víc není třeba.
Áno, viac než 80% je v doktorine zbytočných, už pri hodnote 60 je prístupný perk "Living Anatomy", ktorý doktorinu trošku navýši (vo VC potom treba aspoň 75% kvôli implantátom a tréningu). A tých 60% vám výborne poslúži aj na liečenie postavy - za každé úspešné použitie doktoriny je +50XP, na začiatku hry je to veľmi výhodné. (po každom súboji takto získate ďalších 150XP za liečenie) He, a postavy vyškolené na boj zblízka určite ocenia aj liečenie zlomenín. :-)
PostTrauma píše:Jediné, co ještě musí člověk vylepšit, jsou paklíč, pasti a kradení (paklíč nebo kradení si dávám jako tag skill).
Áno, bez pakľúča sa nezaobídem ani ja. Lockpick si však ako talent nedávam, pretože v Klamathe sa ešte dajú dvere vykopnúť (okrem Vicovej dielne), a neskôr stačí hodnota 90% - so sadou normálnych a elektronických pakľúčov viac netreba. Jediným problémom sú trezory v Hubologistickej skrýši, ktorá je súčasťou Restoration Projectu, tam sa hodí lockpick aspoň 120.
Hehe, talent na zlodejinu už považujem za cheat, obralo ma to o radosť z obchodovania. Už to radšej nepoužívam. :- ))
PostTrauma píše:V Restoration Packu je kniha dokonce i na plížení.
Hej, to je pre mňa novinka! Kde je tá kniha ukrytá?? :shock:
Ako ale píšeš - plíženie sa príliš využiť nedá. Využil som ho iba pri diplomatickom riešení questu s Raidermi.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

U doktořiny je nejvyšší potřebná hodnota 80%, aby člověk dostal informace z počítače ve VC o implantátech.

Paklíč a kradení jsou na tomu mě tak stejně, obojí stačí na 80, max 100, takže jde jen o to, co chci mít vytrénováno rychleji. (Akorát mi teda přijde, že kradu stejně dobře s hodnotou 40 jako s 80.)

No, to bych si zas mohl vybrat mezi kradením a obchodem : )

Knížka na plížení je v ponorce Shi v jedné ze skříněk, které jsou mimochodem dost nenápadné. Jmenuje se to nějak Čínské tajné operace. Knížka se nedá použít, tak jsem koumal, co to je. Nakonec pomohl google. Ve F2 se to jmenuje trochu jinak, ale je to totéž. Každopádně se dá použít jenom tak, jak doplňuješ palivo v autě, akorát na sebe. (klikneš na sebe, držíš, najedeš na batoh a pak klikneš na knihu)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

..s doktorinou sa zhodneme. Ak má postava tých 75%, môže získať tréning od Dr. Troya; ten pridá ďalších 5%. To je spoločne 80 - práve dosť na získanie informácií o implantátoch. :- )

Pri kradnutí funguje "face modifier" - hra kontroluje, v akej pozícii stojíš oproti postave, ktorú okrádaš. Ak si za chrbátom okrádaného, potom stačí menšia hodnota zlodejiny, ale ak okrádaš drzo, spredu, vtedy je málo aj tých 80%. Pri kradnutí sa uplatňuje aj ďalší modifikátor - ten kontroluje veľkosť kradnutého predmetu. Je teda jednoduchšie ukradnúť napríklad boxer, než gatling. (mám silný pocit, že "face modifier" sa ráta aj pri súbojoch. ak niekto zaútočí od chrbta, veľmi často je z toho kritický zásah)

Vďaka za informácie o tej stealth knižke, tú som doteraz neobjavil. F3 som ešte vôbec nehral (ani neplánujem), v ponorke som bol iba jedenkrát a spomenuté kontajnery som si vôbec nevšimol! :- ))
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

O modifikacích kradení vím, ale stejně : ) U starší v Arroyu se naexpim jako prase, když jí kradu penízky po jednom (vždycky 6 nebo 7) a později ve hře (když mám Steal dvojnásobný) už mám problém ukrást pár stimpacků.

Já jsem F3 taky nehrál. Jen jsem zadal do Googlu název té knihy z F2 a vyplivlo mi to tuhle z F3, tak jsem si řekl, že ji nějak musí jít použít : ) A v ponorce jsem byl taky jen jednou (neb jsem RP 2.0 hrál jen jednou a necelý).

Až vyjde ten RP 2.1, tak si možná znovu zahraju (doufám, že bude opravený ten Redding) : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“