Vaše postavy

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Field Mouse »

V F2 si dávám obvykle gifted, protože pak není problém dát vyšší inteligenci, takže se ty ztracené SP trochu vykompenzují. Jinak vždycky plnou agilitu kvůli AP (což je trapný) a také štěstí kvůli criticalu, ostatní vlastnosti stačí +- na průměrech.
Jelikož mě hrozně nebaví starat se o náboje, tak zatím vždycky hraju víceméně single za pěstiče, specializace jen do pěstí, další skilly obvykle zloděj, repair, science, zhruba v tomto pořadí... hlavně se zlodějem se dá nakrást takový kotel všeho, třeba stimpacků, že ten doktor už ani není tolik potřeba (lze jej odložit napotom) a kvůli nenutnosti kupovat náboje či zbraně vlastně nejsou moc potřeba ani peníze. Pasti a ostatní skilly pak až úplně později. A druhý trait finesse, který se k pěstičovi hodí z toho důvodu, že kritická rána do hlavy nebo očí často znamená instant death nebo bezvědomí bez ohledu na damage, takže třeba takové wanaminga jsou vybít na hodně nízké úrovni jen s malou trochou loadování. Úplně od věci není ani dát pár SP do házení, později jsou místa, kam se hodit na dálku granát vyplatí (ale není jich moc).
Z perků jde tradičně první do +5% exp bonusu (přijde mi, že tam na výběr není nic lepšího) a pak různé bonus movementy a bonus AP, aby mohl pěstič trochu líp obcházet a vybíjet bitevní pole.

Z nějakého důvodu mě zatím postavy jiného než tohoto typu nebavily.
Stejně tak mě nikdy v této hře nebavili družiníci, hrozně rádi blokují východy z místností, pletou se všude možně, člověk je musí pořád kontrolovat, jestli mají všechno co potřebují, nemůže kvůli nim tolik pobíhat po bojišti, aby se nedostali příliš do první linie a ještě ho za to v bitevním hloučku střelí do zad :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Já hraju s charisma na 2, takže mám jen jednoho spolubojovníka, což bývá většinou kvůli questu (Vic do VC, Sulik do osvobození sestry). Ale do začátku se pomoc v boji hodí. Později jsou věru jen na obtíž (markantnější je to v F1, kde bez Iana byl začátek setsakra těžký, ale kvůli nemožnosti posunout NPC, člověku taky hodně překážel).

S náboji jsem nikdy neměl problém. .223FMJ je všude habaděj. Později je člověk nahradí mikrofúzními články nebo 2mmEC, kterých taky není těžké sehnat obrovská kvanta na jednom místě. (Už jsem někde psal, že hlídači Shi v San Franciscu mají Gauss Rifle a 200 nábojů : ))

Z perků na levelu 3 jednoznačně Toughness, akorát jsem nikdy nehrál tak odolnou postavu (6+), takže dříve Swift Learner, teď už raději Thief (o jeho výhodách oproti předchozímu jsem psal jinde).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

Field Mouse,
keď spomínaš granáty - tie som si obľúbil aj ja. Dlho som ich zatracoval, ale teraz už bez nich vôbec nehrám. Síce sú málo efektívne, čo sa týka zranenia, ale súboje sú s nimi oveľa zábavnejšie - a to najmä pri hre bez družiny. Napríklad druhé poschodie vo Vaulte 15; tam Vyvoleného hneď v prvom kole obkľúči 6 protivníkov, vtedy stačí jedného odkopnúť, odstúpiť a vrhnúť granát. Ostatní popadajú, odletia na všetky strany a zvyšok dokončia nože a päste. Rovnako aj rôzne tlupy vlkov, alebo geckonov, tiež sa tam granáty parádne osvedčili. Hehe, platí to aj opačne - pri náhodnom stretnutí s partiou hubologistov je tam vždy jeden, ktorý hádže plazmové granáty na Vyvoleného, ten dokáže postavu v kevlarovej zbroji zlikvidovať v priebehu jediného kola! :- ))

Skvelé sú potom i pulzné granáty, ktoré zničia robotickú jednotku väčšinou na jediný zásah. Škoda, že nie je viac lokácií s robotmi - takto sa pulzný granát využije len v SAD, alebo pri vykrádaní skladu pri Klamathe.

S granátmi sa dá pekne využiť aj taktický prvok - prekážky. Keď sa Vyvolený postaví tesne k nejakej prekážke (sud, balvan ap.), na všetkých strelcov, ktorí strieľajú ponad prekážku, sa aplikuje postih na presnosť. V mnohých lokáciách sa to dá nádherne využiť, napríklad pri súboji s otrokármi v NCR. (aj keď potrebné to nie je, ale spestrí to hru)

..instant death padá častejšie, ak máš veľkú hodnotu šťastia a vysoký zbraňový skill. Pomáha aj perk "Better Criticals".
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Tarreb »

Mě se vysoký Luck zdá zbytečný, stačí mi 6, abych měl přístupný perk "Better Criticals". Na 21. úrovniu si totiž beru perk ničitel, se kterým jsou kritické všechny zásahy : )

Skvělý perk je také "lepší krytí". Akorát to chce používat pouze boj beze zbraně.
Pak se ještě zvedne tréninkem z Vault City a víc není třeba.
Jaký tréning? KDe se to dá absoluvovat?
..s doktorinou sa zhodneme. Ak má postava tých 75%, môže získať tréning od Dr. Troya; ten pridá ďalších 5%. To je spoločne 80 - práve dosť na získanie informácií o implantátoch. :- )
Jaké informace? Jaké implantáty? Kde?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

Tarreb,
máš pravdu, s perkom "Slayer" už vysoké šťastie pri súbojoch netreba. Tento perk ale vyžaduje veľkú hodnotu sily a agility, sám som ho použil iba raz, na vyskúšanie (prístupný je až na úrovni 24). Preto súhlasím, stačí, ak má postava hodnotu šťastia 6, čo sa dá v priebehu hry ešte trošku navýšiť prostredníctvom NPC:
Zobrazit spoiler
- v jednotke Vyvolenému pomôže veštec v Adyte, ktorý navýši jeho šťastie o jeden bod. V dvojke je to potom hubologista v NCR, ale tu sa bonus volí náhodne a niekedy hodnota šťastia dokonca klesne! Treba použiť save, pre istotu. :- )
K tej doktorine:
Zobrazit spoiler
- vo Vaulte 8 (teda vo Vault City) je doktor Troy, s ním sa treba porozprávať, ak má postava aspoň 75 bodov v skille Doktor. Vtedy sa sprístunpní vetva dialógu, v ktorej dr. Troy ponúkne Vyvolenému špeciálny "Vault City training"; to má dve výhody. Tréning navýši hodnotu skillov Doktor aj Prvá pomoc o 5 bodov. Zároveň sa vďaka tomuto tréningu sprístupní očkovanie - ak je Vyvolený ožiarený, alebo otrávený, stačí aby si znova pohovoril s dr. Troyom a ten mu poskytne "Vault City Inoculation".

- ak má Vyvolený v doktorine aspoň 80 bodov, môže z počítačov vydolovať informácie o podkožných implantátoch. Stačí použiť niektorý z počítačov na prvom podlaží (tam, kde stojí doktor Troy a jeho asistentka Phylis). Potom treba znova podebatovať s niektorým lekárom, väčšina z nich ponúkne vyvolenému operáciu implantátov - za tučný poplatok, samozrejme.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Na druhou stranu
Zobrazit spoiler
Hubologista v NCR zvedne štěstí hned o dva body
.

Ještě k implantátům,
Zobrazit spoiler
nejlevněji se dají pořídit v Reddingu u Painless Doc Johnsona
.

Já si raději dávám perk Sniper : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Tarreb »

Zobrazit spoiler
Jé, a já si myslel že to štěstí u Hubologistů může jenom klesnout :-D
Co dělají ty implantáty?

Ještě jedna otázka: Dá se splnit ten Quest z NCR "Zabij Hubologistu", aniž by pak po mě šlo celé město?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Vaše postavy

Příspěvek od valcik »

..sú dva druhy implantátov: Impact a Phoenix.
Impact zvyšuje odolnosť postavy voči všeobecnému poškodeniu (nože, strely ap.) o +5%
Phoenix navýši odolnosť voči tepelnému poškodeniu (laser, plazma, oheň) o +5%

Obidva druhy sa dajú ešte upgradovať. Upgrade je drahší, ale postava získa vyššiu odolnosť. Zároveň však upgrade znižuje charizmu o jeden bod, preto treba uvážiť, či sa to oplatí. Celkovo sa teda dajú získať 4 implantáty - z každého druhu najskôr jeden základný bez postihov, a potom ku každému základnému jeden upgrade s postihom na charizmu.

Hm, tú úlohu s hubologistom v NCR príliš nepoznám, väčšinou nájomné vraždy odmietam, snáď teda poradí niekto ďalší.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vaše postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Existuje vícero způsobů, jak zabíjet bez alarmování celého města.
Zobrazit spoiler
1. Naládovat dotyčného Super Stimpacky - každý ubírá několik HB po čase.
2. Dát dotyčnému do inventáře tikající bombu a dodělat ho v prvním kole (pokud ho nezabije bomba samotná).
3. Zabít dotyčného v prvním kole ve Sneak modu. (na to asi nesmí být nikdo poblíž)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Field Mouse »

Zajímavé, rozjel jsem postavu - ruční mlátičku a vůbec mi nepadaly smrtící údery (ani jeden), maximálně tak omráčení/stun, přičemž nízké staty byly akorát perception a charisma (3) a síla 5... štěstí 8, unarmed skill 170, level 15... žeby ty smrtící údery závisely třeba na percepci nebo na síle?
Zkouším teď novou powergamerskou postavu se sílou a percepcí 6 a občas už tam nějaký ten instant death padne (štěstí zase 8, unarmed skill 140), ale taky o hodně vzácněji, než co si pamatuju z dřívějška, to jsem v SanFran ringu zabil první ránou do hlavy snad všechny na první pokus a wanaminga byly největší piece of cake ever :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Tarreb »

Zajímavé, rozjel jsem postavu - ruční mlátičku a vůbec mi nepadaly smrtící údery (ani jeden), maximálně tak omráčení/stun,
Tys měl Heavy Handed, že?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Field Mouse »

Tarreb píše:
Zajímavé, rozjel jsem postavu - ruční mlátičku a vůbec mi nepadaly smrtící údery (ani jeden), maximálně tak omráčení/stun,
Tys měl Heavy Handed, že?
Ne, finesse a small frame
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Tarreb »

Mě také nepadaly, ale já jsem měl LUCK 5 a navíc Heavy handed. Tomu jsem to přičítal.
...síla 5...
No, řekl bych, že jsi udělal chybu. No, ale asi jsi věděl, do čho jdeš, že?
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Field Mouse »

žeby to záviselo na síle? zkusim zajít pro powerzbroj a uvidíme, jak to tam pak bude padat.. fakt je, že kdyby to byla pravda, tak alespoň k něčemu by ta síla unarmed postavě byla :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Vaše postavy

Příspěvek od Tarreb »

Myslel jsem, že nebudeš mít ten perk, se kterým jsou všechny zásahy kritické.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“