Vaše postavy

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Navíc je tu myslím vždycky ta 5% (?) šance na neúspěch.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

sevencreature: Pri mojom štýle hrania nie je potrebná velká odolnosť, preto tak malý život. Jediný krát, keď som si dal odolnosť viac ako 2-3 bolo vtedy, keď som to prechádzal bez zbraní, bez brnenia, bez parťákov, vtedy som mal na začiatku 9 a skončil som takto.
Obrázek
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

sevencreature píše:Desperado: No, ten level 36 je vcelku v pohodě (ještě tam nejsou nějaké enormní nároky) - za vodou jsem byl už před levelem 30 (tj. měl jsem esenciální perks).

Co myslíš tím enormním zlepšením schopností? :think: Jestli myslíš SPECIAL, tak si všimni, že mám EN a CH poměrně nízké, jestli skills, tak jde o to, že musíš investovat jen do těch, které akutně potřebuješ (pro mě Small Guns) a do těch, které nejdou zvedat jinak (Big Guns). No a pak tak různě (Speech, Doctor)
Ve hře, i při nejtěžší obtížnosti, jsi už za vodou za levelem 20, ne-li dříve... ;-)
Tím enormním zlepšením jsem myslel SPECIAL. Tvůj součet je 59, zatímco já měl 54, a to se všemi výhodami, které jsem ve hře našel (PA, moduly, kněz v NCR apod.)
hamster píše:Desperado: Sniper ti přece dává kritický zásah pokud uspěješ v hodu na štěstí. To co píšeš platí jen se štěstím 10
Ale kdeže, pokud já vím, perk Sniper ti automaticky všechny zásahy, které spůsobíš střelnou zbraní, povyšuje na kritické.
Nj, 5% šance na neúspěch tady je vždycky, kupodivu, mě se takovéto neúspěchy stávají pořád, zvlášť ve chvílích, kdy od nepřítele stojím jeden hex... :-)
raider píše:Pri mojom štýle hrania nie je potrebná velká odolnosť, preto tak malý život. Jediný krát, keď som si dal odolnosť viac ako 2-3 bolo vtedy, keď som to prechádzal bez zbraní, bez brnenia, bez parťákov, vtedy som mal na začiatku 9 a skončil som takto.
Bez zbraní jsem taky jednou zkoušel hrát, ze začátku je to celkem obtížně, to připouštím, ale ke konci, když se už dostaneš k energopěsti, je to procházka růžovým sadem, zvlášť, když už vlastníš i power armor...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Desperado píše:Ale kdeže, pokud já vím, perk Sniper ti automaticky všechny zásahy, které spůsobíš střelnou zbraní, povyšuje na kritické.
Ale kdeže, pravdu má Hamster: http://www.gamebanshee.com/fallout2/perks/sniper.php
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Desperado: "Za vodou" pro mě znamená mít esenciální perky a především Sniper. Ad SPECIAL - no, ještě mám nejspíš nějaké Gain perky - určitě na PE.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

yenn a hamster: Nuže dobrá, dostali jste mě, už si věci ohledně Falloutu nepamatuji jako dřív...

sevencreature: Co máš přesně na mysli těmi "esenciálními" perky?
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, ty, které opravdu chci mít :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

hezké, ale jaké konkrétně? ;-)
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Desperado píše:Bez zbraní jsem taky jednou zkoušel hrát, ze začátku je to celkem obtížně, to připouštím, ale ke konci, když se už dostaneš k energopěsti, je to procházka růžovým sadem, zvlášť, když už vlastníš i power armor...
Keď si mal energopesť, tak si to nehral bez zbraní ;-) Energopesť nie je ťažké zohnať, stačí si odskočiť do BH a vyhrať nad Francisom a máš to ovela skorej ako ku kuncu... a neskôr keď dostaneš megaenergopesť + bonus v boji z blízka, to už je skoro ako cheat :-D
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Desperado: Sniper.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

raider píše:Keď si mal energopesť, tak si to nehral bez zbraní Energopesť nie je ťažké zohnať, stačí si odskočiť do BH a vyhrať nad Francisom a máš to ovela skorej ako ku kuncu... a neskôr keď dostaneš megaenergopesť + bonus v boji z blízka, to už je skoro ako cheat
No, ono se energo pěst, i její upgradovaný bratříček, považuje jako zbraň pro boj z blízka...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Desperado: Sice používají Unarmed skill, ale taktéž bych to (stejně jako raider) nebral ve smyslu boje beze zbraně - koneckonců, speciální údery pak nemůžeš používat, ne? :think:

Každopádně boj zblízka je děsně zdlouhavý, řekl bych :think: Počítám, že Enclave patrol, která má 5 - 6 lidí by zblízka zabrala víc jak dvě kola, ne? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Ano, pri enklávskej patrole 2 kolá nestačia. Už len dostať sa ku každému z nich vyžaduje 1-2kolá. Tak isto je nevyhnutné používať drogy, ktoré suplujú (aspoň čiastočne) brnenie a mieriť inam ako na oči snáď ani nemá zmysel.

Ale keď má hráč naučený správny postup (a pokial nedostane nejaký zdrvujúci kritičák), tak sa dá zvládnuť aj enklávska patrola v boji na blízko a bez brnenia a zbraní (ale to už je taký extrémny štýl hrania, na ktorý nemusí mať každý trpezlivosť).
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Vase postavy

Příspěvek od PostTrauma »

Hm, nejradši mám svého ukecávače/snipera, který turbo plazmovkou nebo něčím obdobným oddělá dvě až tři potvory za kolo. Je to asi nejsnazší kombinace. Pak jsem zkoušel hrát na unarmed, ale jelikož jsem to zrovna dohrál, tak mě to brzy omrzelo. Každopádně na Falloutech je geniální, že jdou dohrát snad za cokoliv.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Právě jsem si rozjel v jedničce (abych nějak kompenzoval čas, který musím strávit u trojky kvůli seznamu modů, co jsem slíbil) bijce na blízko (unarmed, melee) + okecávače + intelekta (pravidelně zvyšuji science, first aid, doctor, občas gambling, bartering a outdoorsmen).

S - 8
P - 5
E - 5
C - 7
I - 8
A - 8
L - 6

Traity gifted a good nature. Zatím první perk jsem vzal bonus H+H damage.

Mimochodem, poprvé jsem rozjel Fallout 1 v angličtině a na normální obtížnosti, tak jsem zvědavý. Rozhovory i chování postavy jedu striktně podle toho, jak bych se v dané situaci rozhold já - žádné honění se za víc penězi či zkušenostmi.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Fallout“