Fallout I x Fallout II

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Ale tam jde o to, že je fakt strašně cooool zatracovat druhý díl, který je de facto totožný s prvním.

MCZ si hned zpočátku stěžuje na nějaké souboje s mravenci atp. Přičemž de facto stejný dungeon je i na začátku jedničky. Tomu tedy říkám "degradace". :roll:

Co se týče jakéhosi domnělého nedostatku munice, tak s tím jsem tedy též neměl nikdy problém. Dokonce jsem měl i ke konci tisíce "vzácných" nábojů do Vindicatoru.

Je spíše fakt, že Fallout 2 nemá vždy úplně vyvážené lokace. Ale jak už někdo psal či říkal (Hamster), lze to brát jako přehlídku stylů. Den a Klamath jako drsné post-apo lokace. Modock jako město občas i dementních farmářů (na rozdíl od Arroya nejsou dementní úplně všichni - holt civilizace), fašistické Vault city, New Reno a la Las Vegas, kovbojský redding, idealistické Broken Hills, které si dělalo prču samo ze sebe, NCR jež se asi nejvíce podobá předválečným americkým městům, japonské San Francisco a pak asi nejslabší Gecko, kde nebylo prakticky nic (nějaká ta mluvící krysa - to byla fakt slabota).

Mně se Fallout 2 líbil moc. Většina lokací mi přišla (sama o sobě) o dost lepších než v díle prvním. Byť uznávám, že to jako celek nemusí jít úplně dohromady. Ovšem města jedničky mi přišli taková bez života. Nejoblíbenější bylo asi Shady Sands a pak už to šlo dost z kopce...

Celkově mi jednička přišla taková pohádkovější. A vždy, když mi někdo říká, jak to mělo hutnou post-apo atmosféru, tak se jen ušklíbnu. Připustil bych ještě tesknější atp., ale o žádnou kruťárnu se nejdnalo.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Jab píše:Ale tam jde o to, že je fakt strašně cooool zatracovat druhý díl, který je de facto totožný s prvním.
Asi je to fakt děsně cool a určitě nepřipouštíš možnost, že by to kritizující mohli myslet vážně, protože ty říkáš, že to tak není a máš tedy absolutní pravdu a pouze tvá kritika je jediná opravněná a za žádnou cenu to není nějaká póza, prostě non-cool...

Vzpamatuj se ;-).
Jab píše:MCZ si hned zpočátku stěžuje na nějaké souboje s mravenci atp. Přičemž de facto stejný dungeon je i na začátku jedničky. Tomu tedy říkám "degradace". :roll:
:shock:
Ten dungeon v jedničce je jedna pidijeskyně, navíc východ je skoro za rohem a dá se přejít velice rychle. S F2 se to přece vůbec nedá srovnávat.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:Asi je to fakt děsně cool a určitě nepřipouštíš možnost, že by to kritizující mohli myslet vážně, protože ty říkáš, že to tak není a máš tedy absolutní pravdu a pouze tvá kritika je jediná opravněná a za žádnou cenu to není nějaká póza, prostě non-cool...
Ale samozřejmě, že to myslíš vážně. Jen z mé zkušenosti vyplývá, že součástí obdobného názoru je vždy určité "klasikaření".
"Nej je dungeon master, dvojka je shit; nej je berserk manga, anime je shit (zdravím 7c :-) )" atp. Sám jsi napsal, že ses dopředu seznámil s názory takových "fans", tedy "klasiků". Dle mého skromného názoru jsi si pak hru nedokázal vychutnat jen pro ní samou, ale snažil srovnávals jí s dílem prvním, božskou klasikou. Sám si ještě jednou prověř, zda sis nemohl udělat přece jen jiný názor, či lépe řečeno vlastní názor. Názor nezatížený vzdychajícími klasikáři. Mně většina měst v jedničce přišla bez duše. Necropolis, Hub, Pohřebiště - jen stěží si pamatuji, které bylo které. Kdyby nic jiného, tak tohle dvojka zlepšila. Procházet ta města po jednom, bavil jsem se dobře. Každé má vlastní atmosféru, kterou se snaží naplnit. Pravda, ne vždy úspěšně. Ale minimálně v tomto ohledu vydím pokrok.
Celkově jsi si tu hru zkazil sám. Možná jsi jen s jejím hraním příliš otálel. A po fórech četl názory té hrstky znechucených.
MCZ píše:Ten dungeon v jedničce je jedna pidijeskyně, navíc východ je skoro za rohem a dá se přejít velice rychle. S F2 se to přece vůbec nedá srovnávat.
Ta jeskyně ve dvojce de též z většiny proběhnout. A dokonce i ten závěrečný souboj vůbec nemusíš podstoupit. Pročež nevidím rozdíl. Ne počkat, ten "dungeon" ve dvojce byl lepší. Alespoň bylo více možností zakončení. A jeskyně nebyla modrá! :-)

P.S. Já se samozřejmě mohu mýlit. Ale nevidím důvod, proč bych si měl ty své "názory" odpouštět. V životě naplácám ještě tolik nesmyslů a podáno tou cestou, jakou to píšu, to stěží někomu ublíží. A to, že si myslím, že mám pravdu... Jak bych mohl nějaký názor zastávat, kdybych si to nemyslel? :-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Jab píše:Sám jsi napsal, že ses dopředu seznámil s názory takových "fans", tedy "klasiků". Dle mého skromného názoru jsi si pak hru nedokázal vychutnat jen pro ní samou, ale snažil srovnávals jí s dílem prvním, božskou klasikou. Sám si ještě jednou prověř, zda sis nemohl udělat přece jen jiný názor, či lépe řečeno vlastní názor. Názor nezatížený vzdychajícími klasikáři. Mně většina měst v jedničce přišla bez duše. Necropolis, Hub, Pohřebiště - jen stěží si pamatuji, které bylo které.
Jasně, to byla první věc, která mě při posuzování F2 napadla, ovlivnění názory "klasiků" tu samozřejmě být může, a učitě je.

Ale pak je tu část, kdy srovnáváš města. Tebou zmiňovaná z F1 považuju za skvělá, Necropolis přímo za jeden z vrcholů hry, už tady se naše názory a vkus rozcházejí. Mě se pro změnu nelíbila ta města z F2 (byť připouštím možnost, že k těm "lepším" jsem se možná nedostal), viz ty seznamy subquestů u vchodu.

Těch názorů, co jsem četl zas nebyl nějaký extrémní počet a navíc jsem při pročítání četl mnohé pozitivní ohlasy, myslím že jejich vzájemný poměr byl víceméně vyrovnaný. Na prázdniny jsem se těšil mj. i pro to, protože jsem si na ně F2 šetřil a očekával jsem, až se do toho světa po čase zase vrátím (nemyslím, že by problém byl v časové prodlevě, spíše jsem byl za ten "návrat do reality" po skončení F1 i rád), jenže vydíš, jak jsem dopadl.
MCZ píše:P.S. Já se samozřejmě mohu mýlit. Ale nevidím důvod, proč bych si měl ty své "názory" odpouštět. V životě naplácám ještě tolik nesmyslů a podáno tou cestou, jakou to píšu, to stěží někomu ublíží. A to, že si myslím, že mám pravdu... Jak bych mohl nějaký názor zastávat, kdybych si to nemyslel? :-)
Jasně, rozumím... jen jsem si chtěl trochu rýpnout, řekněme jako protiútok vůči nařčení z cool-pózy, takže tohle už nechme být ;-) .
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Fallout I x Fallout II

Příspěvek od Saruman »

http://www.databaze-her.cz/hry/fallout-2/diskuze/51/
Veselá diskuse o kvalitách FO2. Pro ortodoxní fanoušky skvělá příležitost k vypilování argumentace... :-D
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Fallout I x Fallout II

Příspěvek od PostTrauma »

F1 jsou téměř bez chyb, to je jasné. F2 sice má chyb jak máku (od obyčejných bugů po nedodělávky a přehmaty), ale zato některé věci dovádí až za hranice dokonalosti prvního dílu. Například vzpomínám, jak bych vždycky nejraději zaškrtil, vykuchal, zastřelil, přejel buickem a pověsil na strom první občanku Lynette ve Vault City : ) Takové zážitky z F1 určitě chybí.

Určitě i ve F2 jde najít stejně hodnotné poselství jako ve F1. Copak narážky na sociologické problémy tak trochu nekorespondují s varováním před netolerancí a hloupostí v prvním díle? Pokud ale někdo k těm samým poselstvím v jednom či druhém díle zavírá oči, pak tam jistě k vidění nejsou.

V F2 mi hodně vadilo New Reno a o něco méně i San Francisco. New Reno mi ze zásady padalo a obě města jsou tak spletitá, že člověk má tak trochu problém se v nich vyznat. Pak je tu samozřejmě problém se spoustou nastíněných, nerozvinutých, nedodělaných a nedokončitelných questů, což asi bude způsobeno tím zmiňovaným předčasným vydáním.

Co se týče úpadku nebo rozkvětu společnosti, technologie přece zachovalo BoS, které ve F2 tak trochu vymizelo, takže pro obyvatele pustiny nebyl problém se k nim dostat. Navíc druhá kolébka techniky se skrývá v Enklávě, která zůstala neporušená po celou dobu války, pokud vím. Právě naopak ještě vyvinula vylepšený Power Armor (který má trochu ujetý design, osobně mám raději ten původní z F1) a spousty dalších věcí.

A na konec k nárustu humoru ve druhém díle, myslím, že to určitě nebyl krok špatným směrem. Jenom při tom autoři tak nějak šlápli do brahminího lejna. Vtipu je až příliš (ani radost ze života a fetování Jetu nejsou dostatečnou omluvou) a často je rozvláčný, povrchní. Nicméně určitě jsem našel i pár opravdu povedených vtipů a kulturních referencí.

PS: Moje oblíbená hláška z Falloutů: "Opinions are like assholes. Everybody's got them and they all stink." - vedoucí dolů v Reddingu
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Odpovědět

Zpět na „Fallout“