Fallout - mody

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - mody

Příspěvek od Field Mouse »

Tak jsem se týden učil na zkoušky a hrál Megamod. Nakonec si na ten pohyb po mapě šlo celkem zvyknout, dokonce nebyl vůbec problém s outdoorsmanem, po cestách se potulovaly karavany, které vždycky u sebe měly pár zálesáckých knížek ochotni směnit je za brokovnici, takže bez jediné investice byla postava 80% zálesákem :)
Jen mám pár dalších problémů
- mapa světa se rozšířila neuvěřitelným způsobem, ale nic na ní není. Prolezl jsem ji skrz nazkrz (tak rok a půl herního života :) ) a našel jen The Glow, kde nic nebylo. Hádám, že další lokace se tam odkryjí při nějakých questech v původních lokacích? Nějaké tipy, kde hledat?
- v Kalamathě nebo jak se to jmenuje mi nešlo se dostat v trapper town pro součástku do auta. Odstřelil jsem dynamitem kameny v kůlně, ale místnost podzemí se mi nepovedlo projít dál
- kde se dá sehnat Gaussova rifle? Chce ji prodavač v New Reno Arms a za ni mi chce ukázat bunkr (nová lokace někde v přidané mapě?). Zkoušel SF a na tankeru jsem našel pár lidí, co tuto zbraň mají, nicméně ukrást jim nejde a zabíjet se mi je nechce.
- Našel jsem Vault 23 a moc povedené mi to nepřišlo, když jsou na tahu krysy v horníma patře, tak to trvá tak pět minut a závěrečnou krysu jsem holou nohou kopal po 1-4HP za kolo dobrou půlhodinu. Je na něco odměna za tento quest?
- v Arroyu mi šaman po splnění questu řekl, že nemám na to stát se šamanem, MR. Fixit nemám
- nevyřešil jsem quest, kdy si vesničani myslí, že charname podváděl v chrámu - nějaký hint? :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - mody

Příspěvek od valcik »

No vida, myslel som, že si to zabalil. :- ))

Postupne teda spíšem svoje postrehy, poďme na to:
- presne ako píšeš, nové lokácie sa na mape objavujú pri dialógoch s NPC, alebo ako súčasť questov. Pár tipov objavíš v adresári "README FILES", tam sú popisy jednotlivých modov. V rýchlosti som si zmyslel len na jeden tip - keď naverbuješ Marcusa, pokecaj s ním. Prezradí ti polohu V14 a zároveň sa aktivuje quest, ktorý ťa privedie aj na ďalšie nové miesta.
- v Klamathe si sa dostal do podzemia, alebo si vôbec neobjavil pod tými kameňmi schody? Ak si v podzemí, pokračuj na východ/do prava, je tam exit grid, ktorý vedie ďalej. Pozorne sleduj steny, objavíš pár rebríkov, ktoré vedú na povrch; jeden z nich ťa vyhodí k highwaymanovi.
- predavačovi v Rene stačí aj gauss pistol, tá sa dá získať napríklad v poslednom podlaží základne Mariposa. Občas sa ale gaussove zbrane objavujú u čínskych predavačov v San Fran (kúpil som tam tri v priebehu 7-8 dní).
- Vault 23 som neprekonal, vymlátil som prvé podlažie a povedal som si, že tam vleziem len s plameňometom. (Megamod je celkovo zameraný na hru s družinou, prípadne s ťažkými zbraňami; ako klasický pästný bojovník to budeš mať občas poriadne ťažké.. Pri týchto hromadných bitkách sa oplatí v "preferences" zvýšiť rýchlosť súboja, vtedy sa protivníci pohybujú rýchlejšie. Nedávaj to ale na maximum - hra potom padá!)
- ak chceš byť šamanom, treba postupovať nasledovne:
Zobrazit spoiler
pri prvej úlohe máš zničiť rastliny, to treba spraviť pomocou prášku "dark powder", ktorý dostaneš od šamana. Potom ťa Hakunin pošle konať dobré skutky a upadne do transu. Vtedy musíš nahrať karmu 30, ale NESMIEŠ navštíviť Klamath!! Zachráň psa pre Nagora (klasický quest v Arroyo), potom dôkladne pokecaj s obchodníkom a ten ti prezradí príbeh + novú lokáciu s chatrčou, zabehni tam. Objavíš chatku s uväzneným mužom, pokecaj s ním cez stenu (stačí sa k nej priblížiť), zachráň ho a bež naspäť do Arroya. Vtedy ťa zaskočí tá úloha s očistením povesti a hneď potom ťa Hakunin povýši na šamana.
- tu je hint k úlohe, v ktorej si obvinený z podvodu v chráme:
Zobrazit spoiler
pokecaj s dedinčanmi, tí ťa nasmerujú k tete Morlis (ktorá má na začiatku hry flint/pazourek). Pokecaj s ňou, tvár sa že poznáš vinníka a označ Sly Foxa - Jordana.
edit:
..ten tip s kupovaním knižiek od karaván je perfektný - ja som to nezistil, sakra! :-)
A pozor - Mr. Fixit je aktívny aj bez úlohy od šamana! Stačí, ak na svoju postavu umiestniš kurzor a použiješ akciu "binokulár", podobne ako keď si prezeráš nejaký herný objekt. Malo by sa ti otvoriť Mr. Fixit menu.
Zobrazit spoiler
(Mynoc v Arroyo ťa naučí brúsiť oštepy, ak ho budeš otravovať, Balthas z Modocu ťa naučí vyrábať zbroje, ak zachrániš Johnnyho atď.. Nie je to viazané na šamana!)
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - mody

Příspěvek od Field Mouse »

Jaj, díky! Jdu zjistit, jak se verbuje Marcus :)
V Klamathu jsem vyhodil do vzduchu kameny a vlezl dolů, pak tam byla nějaká místnost se zdí, za kterou šla vidět chodba dál - ale tam nešlo jít.
Jinak mi zatím přijde, že s mnichem se to zatím dá hrát v pohodě, kromě té krysy, která byla fakt mord, zabíjet jí rychlostí 2HP/kolo při jejích asi 600 životech :)
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - mody

Příspěvek od valcik »

..v Klamathe si na dobrej stope - v podzemí pozorne skontroluj tú stenu, ktorá ti prekáža. Sú tam také špatne viditeľné dvere, treba ich otvoriť. (presne si to nepamätám, ale viem, že som to tam pár minút skúmal, kým som sa dostal ďalej na východ)
Marcusa naverbuješ tak, ako v normálnej hre, myslím. Treba poplniť úlohy v Broken Hills a on sa pridá.

Hehe, tvoju trpezlivosť teda obdivujem, ja som ten Vault 23 preklial strašlivými kliatbami a zdrhol som z neho, doteraz som ho vôbec nepokoril. :lol:
Uživatelský avatar
Field Mouse
Sigilan
Příspěvky: 656
Registrován: 18.5.2009 14:50
Bydliště: U Lomu 38, Sigil, 585 03

Re: Fallout - mody

Příspěvek od Field Mouse »

Aw, naverbil jsem Marcuse, ale vault 14 mi neukázal :( Prokecl jsem ho, ptal se ho na gear a armor... a nic :/
Elminster sem, Elminster támhle. Dejte mi tisíc let a špičatý klobout a nakopu mu.. zadek :op
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Fallout - mody

Příspěvek od valcik »

K Marcusovi:
Zobrazit spoiler
Keď s ním pokecáš o brnení, porozpráva ti príbeh o veliteľovi supermutantov a pošle ťa do základne Mariposa - tam treba použiť počítač na druhom podlaží, vtedy sa objaví na mape nová lokácia, V14. Zrejme si to v dialógu prehliadol, zabehni teda do Mariposy a nájdi ten kompjútr.
(až teraz som si na to spomenul, pardon)
Odpovědět

Zpět na „Fallout“