Fallout: New Vegas

Opusťte svůj vault a vydejte se do postapokalyptického světa plného nájezdníků, radiace a mutantů.

Moderátoři: Hamster, Saruman, Daemon

Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Fallout: New Vegas

Příspěvek od AlieN »

Zdá se že se konečně chystá Fallout na který má smysl se těšit - Bethesda oznámila že studio Obsidian pracuje na novém Falloutím RPG

Co jsem četl tak má Obsidian volnost v tom jakou hru dělá, což sice může znamenat cokoli, ale každopádně by se neměla držet stylu Foblivionu, což je zpráva jednoznačně pozitivní... jediné co se mi nezdá zrovna ideální je plánované vydání v průběhu příštího roku, což se mi zdá jako až příliš brzo. Sice je mi jasné že už na tom nějakou dobu dělají, ale po zkušenostech s Kotorem2 mě to i tak trochu děsí...
Naposledy upravil(a) AlieN dne 21.4.2009 18:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Zakat »

To jsem zvědavý, co se z toho vyloupne. Pořád věřím v dobrého nástupce původních Falloutů - s humorem, zábavnými questy a bez Oblivionu...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Bhaall »

Hmm sem docela zvědavej...Obsidian dělá imho velmi zajímavý zápletky/příběhy...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od scorpioo »

Hlavné je podla mňa to, že dostali na Falloutom absolútnu právomoc a zatial spravili dobré hry.Takže mám k tomuto projektu ako takú dôveru..a sú to bývalí zamestnanci Black Isle
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
Jiri_auf_Wiedersehen
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 29.10.2005 11:31

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Jiri_auf_Wiedersehen »

scorpioo píše:Hlavné je podla mňa to, že dostali na Falloutom absolútnu právomoc
Nevěř všemu co Bethe$da vypustí z huby. Tohle jsou jen jejich obvyklé PR kecy. Ukázka toho, co je Bethe$da zač je třeba i to, že ani nedovolí Obsiadianu mít na svém vlastním fóru téma s Fallout: New Vegas http://forums.obsidian.net/index.php?s= ... owforum=70
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Erina »

no a kdyz na to forum kliknes, tak te to hodi sem http://www.bethsoft.com/bgsforums/index ... owforum=34
a tohle mam z Obsidian stranek:
Fallout: New Vegas Announced!
Written by CrimsonDanger
Monday, 20 April 2009 09:59
Happy Monday Gamers! In case you haven't heard the buzz hopping around the web this morning; Bethesda just announced that Fallout: New Vegas is being developed by Obsidian Entertainment! So head on over to read about the announcement and leave a comment or two! Stay tuned for all of the latest Fallout: New Vegas news as it happens!
Uživatelský avatar
Jiri_auf_Wiedersehen
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 29.10.2005 11:31

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Jiri_auf_Wiedersehen »

Erina píše: a tohle mam z Obsidian stranek:
Fallout: New Vegas Announced!
Written by CrimsonDanger
Monday, 20 April 2009 09:59
Happy Monday Gamers! In case you haven't heard the buzz hopping around the web this morning; Bethesda just announced that Fallout: New Vegas is being developed by Obsidian Entertainment! So head on over to read about the announcement and leave a comment or two! Stay tuned for all of the latest Fallout: New Vegas news as it happens!
jj, to je oznámení hry viz. moje newska http://www.madbrahmin.cz/index.php?id=home&news=723
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Erina »

ja ted nemela asi mesic komplik, takze jsem nikde nebyla, ted to dojanim :mrgreen:
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Adolfik »

tak už to vyšlo a dojmy jsou od původních hráčů pozitivní. Zkrátka takhle si každý představoval trojku.

http://madbrahmin.cz/index.php?dir=fall ... iew_smejki
http://games.tiscali.cz/tema/fallout-le ... cuje-54019
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Zero »

Ještě nikdo z lidu sigilského to nezkoušel?

Já jsem to včera dohrál a byl to skvělý zážitek. :-)
Samozřejmě je to něco jiného než původní Fallouty, ale naprosto to splňuje mé představy o moderním RPG.
Je tam nepřeberné množství vedlejších questů, které jsou zajímavé a zaručují dlouhou herní dobu. Nechybí tam také morální dilemata, protože je tam hodně frakcí (ať už hlavních nebo vedlejších), a u každé z nich máte funkční reputaci.
Postavy se také povedly na výbornou, i ty, které nezadávají žádný quest, mají často zajímavý příběh. A to nemluvím o společnících, kteří mají taky svou osobnost, není to jenom útočná síla navíc. Hlavní děj je sice docela krátký a nekomplikovaný, ale je zajímavý a může vyústit v několik konců.
Oceňuji také použití různých dovedností při dialozích, i když je tam zapracované docela nešťastně - je tam přímo ukázané, kolik čeho potřebujete, abyste tu možnost mohli použít. Je tam sice i pár dalších negativ, ale ty jsou nepodstatná, protože kladů ta hra má mnohem více.
V mých očích je to nejlepší RPG posledních pár let, a bez problémů strčí do kapsy třeba takové Dragon Age.
Vřele doporučuji všem.
Uživatelský avatar
HiHi789
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 13.3.2009 23:27
Bydliště: Nepovím a nepovím.

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od HiHi789 »

Ale zkoušel, zkoušel. Sice se nějak nemůžu dokopat k dohrání (už mi zbývá je kousek), ale rozhodně mě to chytlo.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Adolfik »

FNV mě rozhodně nezklamal. Za ten rok vývoje vylepšili engine a doplnili ho o spousu vychytávek.
Jediná negativa považuju optimalizaci (vyřeší čas) a pár neduhů (vyřeší módy doufám).
Vadí mi zmíněný systém v rozhovorech. Totiž na konci hry jsem si uvědomil, že z tzv "komb" dovedností se vyplatí maxovat jenom jeden.
Uvedu příklady. Bloudíte v komplexu a narazíte na dveře. K otevření pomocí páčení potřebujete 50 bodů (stejně jako v F3 vám to napíše...sux). Vedle dveří je konzole, která vyžaduje vědu 50 bodů. Když ani to nepomůže, tak někde blízko může být objekt vyžadujicí opravování 50 bodů nebo skřínka/mrtvola/krabice obsahující klíč/kartu/kód.
Takových situací je víc a docela mi vadí. Chtělo by to vyžadovat po hráči jednu dovednost například v komplexu plný kybernetiky by se vyžadovala Věda a alternativní cesta by měla být hodně stížena,
Nebo áte rozhovor a můžete použít obchodovaní nebo řečnictví případně se vám nabídne Inteligence či Charisma (+ samozřejmě vidíte jestli to dopadne nebo ne).

Souboje jsou těžké a je tu cítit vliv levelů a vašeho vybavení. Ten sem ale nepochopil z hlediska investice bodů do zbraní, protože střílíte z boku zhruba stejně přesně bez vlivu bodů v dovednostech (přes mířidlo ještě přesněji) a dmg se změní malinko. Zato ve VATS máte nulové šance na zásah. V poslední fázi hry jsem měl palné zbraně na 90 a energetické na 30 a v některých situacích se mi vyplatilo použít energetiku. Vyřešil jsem to módem, který zvýšil globálně dmg ve hře a zvýšil vliv zbroje, takže z bojů se stal divoký západ (VATS nepoužívám). Zkrátka je to zábavnější, ale uvítal bych vliv RPG prvků na boj - závislost přesnosti a dmg na dovednostech, protože hráči to připomíná Mass Effect.

To jsou jinak všechny negativa, které válcují klady hry :-D
Doporučuju si nějakou dobu počkat na optimalizaci a na možnost hrát s nějakým balancem z hlediska RPG prvků
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Zero »

Mě se souboje celkem líbily. Hrál jsem jenom v reálném čase, protože VATS mi přišel nepoužitelný. Ale je divné, že jsem to všechno kosil zblízka i na dálku bez problémů, i když jsem měl zbraňové dovednosti na minimu. Buď by to chtělo ty dovednosti odstranit a nechat jenom ten real-time mód, a nebo udělat, aby ty dovednosti měly nějaký vliv i na ten boj v reálném čase (jakože jsem si nevšiml, že by nějaký měly).

S tím tvým prvním negativem rozhodně souhlasím. Je to otrava, když ti to ukáže co potřebuješ, a ještě k tomu přesně kolik toho potřebuješ.
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Erina »

FNV dohran a rozjet znovu. Ma to atmosferu puvodnich Falloutu. Kazde rozhodnuti, ktere clovek udela, se pozdeji projevi na vyvinu hry, tak jak jsme byli z F1 + 2 zvykli. Mam sice par vyhrad, ale jsou to vicemene prkotiny, co na zabavnosti a hratelnosti rozhodne neubiraji. Proste Fallout je zpatky. Doufam, ze Bethesda dostane rozum a uz se Obsidianum do dalsich Falloutu s*at nebude a necha to na nich. Dalsi sprasek typu F3, by mne nastval.
Gotrek
Sigilan
Příspěvky: 32
Registrován: 30.7.2010 10:44

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Gotrek »

Hmm, hrane 2x, 2x som skoncil pri 25tom leveli,a nevedel som sa premoct pokracovat, zaciatky boli strasne zabavne ale potom uz som bol uber..dam tomu nejake mody asi :)
Odpovědět

Zpět na „Fallout“