Oblíbená bestie

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od Zero »

Tak tak, Sherincal je trapně jednoduchá.

Jinak moje oblíbená bestie je (hlavně kvůli zpracování) ten kosťák s kosama na rukách. (kostěný strážce?)
Uživatelský avatar
jourada
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 1.1.2010 20:22

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od jourada »

Já mám neradši bílého medvídka :-) Zvlášť za druida :-D
!! BLACK METAL IST KRIEG !!
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od Welwet »

vzpomel jsem si na jednoho liche...tusim ze je nekde kdyz se jde do useknute ruky, ale nejsem si uplne jistej
me osobne to prisel asi jako 3 nej tuha potvora co je v IWD 2..myslim ze hazi kvileni bansi a podobne svinstva..ma okolem sebe i par pomocniku, no proste je to docela nerijemnej grazlik :roll:
chvilkama me pripadal i horsi jak Chaopek
a to zvlaste kdyz jsem sel mele a moc nekouzlil..chaopeka jsem jeste bez rozlozeni docela v poho sundal ..
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od PostTrauma »

Ten Lich pro mě byl těžký, když se při kouzlení nezviditelnil. A proti permanentně neviditelnému cíli se špatně bojuje : )

Jinak Strážce Chachopek mě teď zas překvapil tím, že se umí teleportovat. Doteď jsem to neviděl.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od valcik »

Skutočne, ten súboj s lichom je náročný, najmä v HoF. Je obklopený silnou drowskou jednotkou, ktorá sa skladá z lučištníkov a bojovníkov a to je asi najväčší problém - kým sa cez nich presekáte k lichovi, ten už má na sebe všemožné ochrany a zosiela kúzla deviatej úrovne, ktoré narobia hroznú paseku.
Pri HoF vždy presvedčím tú skupinu orkov, aby proti lichovi bojovali spoločne so mnou, inak je to bez load/save metódy poriadne ťažké. (Potom však zvyšných orkov likvidujem, ak prežijú boj s lichom, pretože vodca orkov má v pazúroch sekeru, ktorú treba získať.)

Pri drakovi som mal paradoxne väčší problém na normálnej obtiažnosti, než pri HoF. V normálnej verzii ešte nemáte dosť zbraní +3, preto je drak pre väčšinu družiny nezraniteľný, ale pri HoF už to nie je problém. Stačí vyvolať pár príšer, ktoré ho obkolesia a kým ich drak rozkmáše, strelci s magickými šípmi mu stihnú spôsobiť vážne poranenia.

PostTrauma,
tá teleportácia ma prekvapila, nikdy som nič také pri drakovi nevidel! Nesúvisí to s nejakým modom? (IWDII som hral vždy len v základnej inštalácii + bonusový obsah, bez modov)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od PostTrauma »

Já teď IWDII hrál úplně stejně jako ty - bez modů s bonusovým obsahem. Takže jedině že by to bylo tím bonusem.

Další sviňárna u Strážce Chachopeka je ta aura strachu, která sahá dál, než jsou schopni střelci střílet a mágové kouzlit.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od valcik »

Hm, zrejme si drak odkladá tú teleportáciu ako posledný tromf, ktorý použije až v najvyššej núdzi. Mne to zatiaľ nepredviedol, skúsim ho pri ďalšej hre trocha potrápiť a preskúmam to. :- )

Tá aura strachu je naozaj nepríjemná, ale už som si zvykol pred súbojom s drakmi zosielať na celú družinu kúzlo druhej úrovne "Odstránenie strachu". U mága či klerika je trvanie kúzla previazané s úrovňou zosielateľa, pri HoF teda vydrží ochrana bezpečne počas celého súboja. (Myslím, že tento drak ani nezosiela "Rozptýlenie mágie", ako to robia draci v BG2)
Tiež som však na to občas pozabudol a družina sa mi v prvom kole rozpŕchla po celej džungli, preto dávam klerikovi ten zubatý obojok z prvej kapitoly (nosí ho veliteľ škretích vlčích jazdcov), obojok poskytuje imunitu na strach a klerik potom môže naprávať škody svojimi kúzlami.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od Welwet »

myslim ze odstran strach, je knezovo kouzlo uz na prvni urovni..
jinak lich, ochranka se jeste dala ..ale ty nechutne kouzla..

jinak nevim jestli to byl primo CHeaterpek, ale pokud si pamatuji tak kdyz jsem vyvolal monstra a on se obevil tak monstra zmizela.. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od valcik »

Welwet píše:myslim ze odstran strach, je knezovo kouzlo uz na prvni urovni..
Áno, máš pravdu. Aby sme teda boli dôslední:
U kňaza sa jedná o kúzlo prvej úrovne - "Remove fear/Odstráň strach".
U mága je to kúzlo druhej úrovne - "Resist fear/Odolaj strachu".
Uživatelský avatar
Chmur
Sigilan
Příspěvky: 69
Registrován: 15.5.2008 17:40
Bydliště: Kotlina

Re: Oblíbená bestie

Příspěvek od Chmur »

Ja jsem dračího strážce Chahopeka sejmul celkem v pohodě. Stačilo na jednu postavu, na kterou drak útočí, hodit Otiulokovu nezdolnou kouli a umlátit. Tohle kombo funguje na většinu potvor v IWD 2. Případně místo střelci smažím nesmyslně útočící nepřátele zaklínačem. Jedinej kdo se nenechal nachytat byl Isair.
"Lidé často říkají, že hladoví po pravdě, ale když je jim naservírována, málokdy se jim její chuť zamlouvá"
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“