IWD1 = dungeon?

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Khamúl
Sigilan
Příspěvky: 51
Registrován: 31.10.2006 18:38
Bydliště: Dol Guldur

IWD1 = dungeon?

Příspěvek od Khamúl »

Mě moc IWD nebaví - i když dostal jsem sse až nakonec , nejoblíbenější potvůrka je Kresselack , a když mám vybírat ze zlejch tak Yettiové :-) .

V BG je daleko větší volnost , v IWD musíš udělat přesně to a to a to mě na to m štve.

A ovládání IWD 2 je uplne ujety.
Uživatelský avatar
Darkrider
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 28.4.2006 12:17
Bydliště: Smer jih chci zkoumat jungle na ostrovech yuan-ti

Příspěvek od Darkrider »

Skus cestu zla zabijej pratelske postavi v IWD2 jsem nasel nekolik podobnych zpusobu jak hrat hru
Svět má hodně tajemství a já je chci všechna odhalit
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Khamúl píše:Mě moc IWD nebaví - i když dostal jsem sse až nakonec , nejoblíbenější potvůrka je Kresselack , a když mám vybírat ze zlejch tak Yettiové :-) .

V BG je daleko větší volnost , v IWD musíš udělat přesně to a to a to mě na to m štve.

A ovládání IWD 2 je uplne ujety.
Protože BG je RPG, kdežto IWD (1) je koncipováno jako ukázkový Dungeon. Ano, je pravda, že to běží na stejném enginu, ale je v tom značný rozdíl... A IWD jako dungeon je naprosto skvělé... 8-)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já si tedy pod pojmem "dungeon" představím úplně jiné hry. A to typu Wizardry, Eye of the beholder... IWD je podle mě prostě akční RPG. :-)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Mno, Dungeony jsou o prolézání kobek/chrámů/jeskyní hledání unsesených_lidí/artefaktů/kouzel/sudiček a likvidací spousty nepřátel/přátel/monster/zrůd/arogantních_lidí... A to, že IWD běží na jiném enginu (pohled z jiné perspektivy), nemění nic na tom, že jeho náplň je dungeon style... Klidně si jej dokážu představit, z pohledu "vlastních" očí... Narozdíl třeba od BG...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bodkin: Nic ve zlém, ale řadit IWD k ostatním dungeonům (DM, Wizardry, apod.) je jejich urážka ;-)

Navíc je to stejně trochu zcestné označení - dungeon byl možná DM a starší hry, ale už Wizardry 7 se odehrávaly všude možně, stejně tak DM2 a další rpg.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Pokud můj predchozí post svádí k tomu, že řadím IWD k Lands of lore, DM a Realms of Arkania, pak jsem to napsal špatně... Má hlavní myšlenka byla, že mi IWD docela připomíná staré dungeony (nejen atmosférou) a proto si ho vždycky rád zahraji a vůbec se nesnažím ho stále porovnávat s BG (ať už 1 nebo 2)...

Udělal jsem takový malý průzkum a zjistil jsem, že IWD 1 nesnáší PŘEDEVŠÍM lidé, kteří nikdy nehráli nebo nemají rádi dungeony... Samozřejmě můžou být i výjimky, ale já jsem udělal ten průzkum jen MALÝ, takže se může stát všecko...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bodkin: Mno mně IWD nikterak nevadí, ale taky mi nepřijde nějak extra zábavný. A to mám "staré dungeony" moc rád...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

7c: Což podporuje mou hypotézu :-)
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
emo_freak
Sigilan
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2005 21:39
Bydliště: Ohio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od emo_freak »

tak v tomhle musim souhlasit s Bodkinem... tady beztak clovek nema moc prostoru na nejaky rozhodovani... proste de tou cestou, ktereou si preje hra... a kdyz se neporovnava s BG nebo chranbuh s PST tak je to v podstate zabavnej dungeon :)
Uživatelský avatar
Aeneas
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 10.11.2007 20:56

Re: IWD1 = dungeon?

Příspěvek od Aeneas »

Khamúl píše:Mě moc IWD nebaví - i když dostal jsem sse až nakonec , nejoblíbenější potvůrka je Kresselack , a když mám vybírat ze zlejch tak Yettiové :-) .

V BG je daleko větší volnost , v IWD musíš udělat přesně to a to a to mě na to m štve.

A ovládání IWD 2 je uplne ujety.
No, já momentálně I: Complete hraju a... baví mě :lol: . No, sice musíš dělat do příběhu, ale o tom ty hry jsou...
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

IWD je normální RPG, akorát, že je lineární, což imho není na škodu...

Vlastně ho mám ted raději než BG, pze nemusím řešit dilematy kam teda sakra půjdu 8-)
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemis Entreri »

to same jak bhaa IMHO BG 1 je moc rozvinute a zda se mi horsi nez IWD
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
jax90
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 27.7.2007 17:59

Příspěvek od jax90 »

no podla mna je IWD 1 je o trosku lepsie ako dvojka,v 2 je 90 percent hry len ukol:zabi vsetko co najdes ale v IWD 1 je to trochu ine.podla mna ma 1 lepsi pribeh aj atmosferu,hlavne ak porovnam lokaciu USEKNUTA RUKA .zatial co v 1 to ma taku original atmosferu,nevies co kde na teba vyskoci,tak v 2 v 1 patre zistis,ze tam su otroci a skoro nikto na teba neutoci.a IWD 1 ma este vyhodu v tom,ze ma 2 datadisky,ktore si myslim ze su na celkom dobrej urovni,sice som dohral len srdce zimy ale pokusim sa niekedy dohrat aj ten druhy.a myslim ze je dobre ze IWD a BG su celkom odlisne v hrani,keby IWD spravili na sposob BG,tak neviem,ci by ma bavilo hrat taku hru na vsetky questy ako je BG.BG aj IWD maju vybornu atmosferu a porovnavat sa urcite nemozu,ale kazda z nich ma nieco do seba.premna je lepsie,ze 2 hry su urobene perfektne na pribeh,cize aj na dlhe hranie, a dalsie 2(iwd)viac na boj a menej na pribeh.keby som mal vsetky 4 hry prejst poriadne na vsetky questy,tak neviem ci by som pri tom hrani aj neumrel:D:D:D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

jax90: Nechceš si ten příspěvek upravit tak, aby se DAL číst? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“