IWD2: Xvim

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

IWD2: Xvim

Příspěvek od Arian »

myslím, že už jsem to tu někde viděl, ale zaboha si nemůžu vzpomenout kde - jak na tuhle potvoru s IWD2? Ta jeho odolnost prakticky na všechno mě už sere a zaboha si nemůžu vzpomenout na tu taktiku, která ho porážela...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
TeMper
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 10.3.2006 23:40

Příspěvek od TeMper »

Já ho zabil následovně - měl jsem v družině bojovníka a mága. Mág si stoupne k soše a bojovník dolů, kde se objeví démoni. Když boj začne, mág na sebe zakouzlí Otilukovu nezdolnou kouli a zatímco Xvim se snaží zranit mága, bojovník zlikviduje démony. Pak se ke Xvimovi přiblíží zezadu a jelikož Xvim pořád tupě seká do mága, má bojovník se dvěma meči + 4 lehkou práci.
Chápu, že se to někomu může zdát zbabělé a že možná nebudeš ochoten se k tomuto úskoku uchýlit. Ale mě to bavilo... :twisted:
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

No ta Otilukova koule je poměrně dobrý nápad, ale bojovník s mečem +4 dával cca jen 3 zranění :think: (zbytek odoláno), takže po cca 10 minutách boje byl pořád jen "těžce zraněn" A na staty se nemá smysl vymlouvat - síla 24 odolnost 20 obratnost 22. No a pak jsou tu pořád jenho hromadná kouzla - sluenční žár a podobně. I když těch jsem se dost chytře zbavil jedním kněžským kouzlem
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

No nevím, tak nějak jsem s ním nikdy problémy neměl i bez Otilukovy koule.

Vždycky jsem měl jednoho rychlíka, kteréj na něj střídavě dotíral a zdrhal. Naplacanej byl fire protection.
A zbytek to postupně vystřílel, resp. odkouzlil (na démony).

Jinak Xvim je háklivej na nemagickou zimu a blesky. (návratná sekyra Oblačný polibek, resp. jiskrné střely do kuše) ;-) Z fyzických poškození je odolný na sekání jinak ani moc ne.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

no jo, tak to bude tím, já mám u všech meče, žádné kladiva či kopí...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Příspěvek od Edvin »

Že jste to vy, prozradím vám jeden fígl, Xvim má jedno slabé místo a je ironické, že nikdo to už na příšeru tak vysoké urovně nezkusí. Xvima jde jednoduše zabit kouzlem rozložení. Vím, že se to zdá nepravděpodobné, ale při seslání máte asi tak 50 %, že ho hned zabijete. Je to asi taková chybička, protože příšeru nebo spíše bosse takto vysoké úrovně by tím to kouzlem zabít jít nemělo.
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Nevím, o kterou příšeru jde, neb jsem IWD2 nehrál, ale kouzlo Rozložení mi přijde takové, no, ne úplně šťastné. Pokud by z něj nic nevypadlo, tak se nic neděje, ale jestli má u sebe něco "pěkného", byla by škoda to zničit :-?
Uživatelský avatar
Edvin
Sigilan
Příspěvky: 188
Registrován: 2.11.2006 8:18
Bydliště: Stín

Příspěvek od Edvin »

Nevěřte tomu že kouzlo rozložení ničí předměty. Je to blbost, když na někoho dáš rozložení tak ho tím zabiješ a za chvilku se pod ním oběví kupka s předměty
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Afaik zminú len predmety, ktoré majú pôvod priamo v danej príšere... napr. dračie šupiny etc...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Edvin píše:Nevěřte tomu že kouzlo rozložení ničí předměty. Je to blbost, když na někoho dáš rozložení tak ho tím zabiješ a za chvilku se pod ním oběví kupka s předměty
Nevím jak přesně v IWD2 Rozložení funguje, leč jsem ho nepužíval, ale v BG dezintegruje předměty jednoznačně, kromě zlaťáků, kamenů, svitků, klíčů a pod. věcí. Ale to sem postřehl jen ze hry, takže si nejsem jist.
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

*Drbe se na hlavě* já IWD 2 dohrál, ale za boha si nemůžu vzpomenout, kde ten Xvim je :oops:

EDIT: Thx Yachiko, ale stejně si nevzpomínám :P
Naposledy upravil(a) Bhaall dne 15.7.2007 22:37, celkem upraveno 1 x.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Uskenutá ruka - kňažská veža - prvé poschodie
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: IWD2: Xvim

Příspěvek od valcik »

Xvimov avatar je tuhý protivník, ale dokáže útočiť len na blízko, ak nerátame tie jeho ohnivé kúzla. Vždy som na Xvima vystrelil jeden "šíp zapletení", ktorý ho okamžite spútal na mieste, spacifikoval som démonov a potom je porazenie Xvima už hračka. (šípy zapletení sú drahé a vzácne, ale vždy som nosil jeden tulec pri sebe. pri zapnutom "srdci běsu" sú ohromne užitočné.)
Kakodemon
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 14.5.2010 12:00

Re: IWD2: Xvim

Příspěvek od Kakodemon »

Ahoj.
Síce je to stará téma, ale čo.

Xvima ste mohli stretnúť v kapitole s pevnosťou orkov, v podzemí a mohli ste ho tam spacifikovať a potom sa už neobjaví v poslednej kapitole a v poslednej kapitole, sa tiež dá ľahko poraziť, stačí len šikovné kňazove kúzlo : silné ticho a je po čarovaní.
Pred bojom vyvolať nemrtvé jednotky, ktoré sú najsilnejšie v hre by som povedal a hlavne vydržia s Vami veľa hodín až 10 myslím, lebo po 8 hodinovom spánku sú s Vami stále tí, čo boli vyvolaný pred spánkom a až po čase sa rozplynú. ;-)
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: IWD2: Xvim

Příspěvek od valcik »

Kakodemon,
mýliš sa, pod pevnosťou orkov stretneš barghesta menom Yquog.

Yachtu Xvim je syn zlého boha Bana a v hre sa vôbec nevyskytuje - v Useknutej ruke sa objaví len jeho avatar, teda akési "vtelenie". Xvimov avatar sa objaví vždy, bez ohľadu na to, či si predtým Yquoga porazil, alebo nie.
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“