Učení kouzel

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

James92
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 26.10.2005 20:19

Učení kouzel

Příspěvek od James92 »

je moznost v IceWindDale naucit maga kouzlo tak aby nemusel kupovat ty svitky jako napr.:vyvolaní nestvur to koupim pak opisu pak si ho dam do zapamatovani ale nezapamatuje si ho:-(a jednou se mi nejak povedlo ze si to zapamatoval ale mel to stejne jenom na jedno pouziti:-(tak ze jedina moznost je asi dat si svitek do rychlej vecicek a pak ho pouzit prosim odepiste jestli se to da naucit na nekonecno nebo aspon vysvetlit proc to tak je díky moooooc
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: kouzlen

Příspěvek od drake127 »

James92 píše:je moznost v IceWindDale naucit maga kouzlo tak aby nemusel kupovat ty svitky jako napr.:vyvolaní nestvur to koupim pak opisu pak si ho dam do zapamatovani ale nezapamatuje si ho:-(a jednou se mi nejak povedlo ze si to zapamatoval ale mel to stejne jenom na jedno pouziti:-(tak ze jedina moznost je asi dat si svitek do rychlej vecicek a pak ho pouzit prosim odepiste jestli se to da naucit na nekonecno nebo aspon vysvetlit proc to tak je díky moooooc
Když ho dáš do zapamatovaných, musíš se vyspat. Potom ho budeš moct seslat tolikrát, kolikrát sis ho zapamatoval a pak se musíš zase vyspat. To je standardní mágův (ale i knězův) koloběh.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
dodo
Sigilan
Příspěvky: 230
Registrován: 22.10.2005 16:13
Bydliště: krasna malebna dedinka pod Tatrami, Novosad

Příspěvek od dodo »

no a ked sa to kuzlo nenaucis , tak SAVE/LOAD je sice stare finta ale osvedcena;)
no a v IWD2 , je mislim ze na ucenie kuziel specialni skill (mam taki dojem ze kuzelnicka zrucnost , ktora okrem ineho identifikuje ake kuzlo protivnik zosiela), takze tu zrucnost poriadne naboostruj a cim bude vissia tim menej loadov budes pouzivat:)
http://s6.bitefight.sk/c.php?uid=43240
ale nic to preto aj bezo 100 lastoviciek bude este leto
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

to s tím ne-vždy úspěšným naučením kouzla na těžší obtížnost mi přijde jako velká blbost (je to tuším i v BG), nechápu proč to autoři do hry dávali. Najdu svitek se supersilným kouzlem, chci se jej naučit, ale ouha, nepovedlo se. Tak co - přece o něj nechci příjít, takže load... opravdu "perfektní nápad" :roll: .
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ: Je to správné 8-) Když chceš mít vyšší šanci (jistotu?) na naučení, kup si Lektvar inteligence.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Jj, to s tými kúlami je proste neskutočná a blbá hovädina... ešte, že existuje Easy Core Rules pre BG2... 8-) a TuTu Tweaks pre BG1...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

yenn: No, já osobně moc lektvary nevyužívám (nějak podvědomě si je šetřím na horší časy a čekám a čekám, až je finální boss za mnou já už bych si se svou sbírkou kouzelných lahviček mohl otevřít pěknou lékarnu ;-) ). Chápu, že v papírové hře tohle pravidlo význam mít může, ale rozhodně bych se bez jeho implementace do PC hry s ukládáním a loadováním obešel.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ: Teď jsem se mrknul do konfigurace a tam se píše, že při lehké obtížnosti se kouzla učíš automaticky a boj je nezměněn.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

yenn: teď jsem se tak podíval - takže lehká je fakt v soubojích úplně stejně obtížná jako střední až na ony kouzla? To je zvláštní :think: , a já myslel, že si to tou střední nějak ztížím a ono nic ;-) .
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

MCZ píše:to s tím ne-vždy úspěšným naučením kouzla na těžší obtížnost mi přijde jako velká blbost (je to tuším i v BG),
Holt chlapče pravidla jsou pravidla

Když budeš umět sotva číst, budeš schopnej si kouzlo přepsat?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Dalcor: dobře, ale co bys dělal, kdyby ti mág s INT 18 náhodou nepřečetl nějaké silné kouzlo, jehož jediný svitek jsi právě za drahý peníz koupil v obchodě? Já bych loadoval a věřím, že nejsem sám, kdo by tak činil - a takhle téměř "nutit" hráče, aby nahrávali předchozí save jen kvůli nezdařenému učení kouzla mi nepřijde jako šťastné importování pravidel :-? .
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Mne sa to práve páči :).
A fakt nieje problém vypiť ten lektvar inteligenicie pred tým. Ak máš mága s inteligenciou 18 (príp. 19) a použiješ lektvar, tak je to v pohode. ja som to tak robil vždy keď som sa učil kúzla. Veď na čo iné ich potom využiješ ?
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Valgard: vždyť říkám, že je moc nepoužívám ;-)
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=13191#13191
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

MCZ píše:yenn: No, já osobně moc lektvary nevyužívám (nějak podvědomě si je šetřím na horší časy a čekám a čekám...
Mam stejny problem :).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:takhle téměř "nutit" hráče, aby nahrávali předchozí save jen kvůli nezdařenému učení kouzla mi nepřijde jako šťastné importování pravidel :-? .
Máš možnost volby nižší obtížnosti, tak v čem je problém?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“