IWD 2 Solo

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Frco
Sigilan
Příspěvky: 139
Registrován: 21.10.2005 21:20
Bydliště: BA Petrzka
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Frco »

ja som si vyvolal mordenkainov mec a toho maga som hned ako sa objavil zacal nim mlatit, kuzlo som mu prerusil, mal som 4 utoky za kolo, nebol problem. Dal som ich na 2. pokus - nepamatal som si totiz ako sa objavia :)
alibaba
Sigilan
Příspěvky: 37
Registrován: 19.5.2009 19:00

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od alibaba »

gz. njn, ja nehral mordekainuv mec :wall:
Uživatelský avatar
Sayboot
Sigilan
Příspěvky: 39
Registrován: 2.1.2009 13:47

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Sayboot »

Zero píše:Já bych to chtěl zkusit za někoho solo, ale vyloženě mě sere snižování zkušeností na dalších levelech.
Teď to hraju se čtyřma postavama, jsem na konci 4. kapitoly, a už od 3. nedostávám žádné expy, za silnější stvůry minimum.
Mám podobný problém. Hrajeme po LANu 2, každý máme postavu na 14. lvl a ve 3. aktu jsme nedostali za žádnou příšeru ani jedno XP. Vyzkoušel jsem teda Always get some XP a např. za Limhu (začátek 3. aktu) jsem dostali jen 80 XP!! Je to normální, nebo je to další bug?
Moudrý člověk kritizuje názor, hloupý autora. │ Jen mrtvé ryby plavou s davem. │ Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy. │ Být idiotem v očích blbce je rozkoší labužníka.
Ellera
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 6.10.2011 12:47

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Ellera »

Tohle je přesně důvod, který IWD2 v mém hodnocení bere -40% Na hodnocení hratelnosti...

Level 4.(Mé postavičky) Orčí palič = 300 exp
Level 19. Bílí drak = 334 exp

A bohužel se zde fakt nedá ohánět tím, že zabít orka pro nezkušeného ňoumu, je stejně obtížné, jako hrdinovi věhlasnému, zabít draka. Sice by draka měla ve hře dát 4 člená grupa, ale v rámci legend a pověstí, je drak něco mocného, na co se vydávají celé armády a umírají při marných pokusech ho zabít, takže i když to vezmu v potaz tak, že ho dala jen čtyřčlenná skupinka, tak 334 epx je výsměch, zvláště, když kus dál pak dostanu 112 exp za nějakého (Pardon, ale musím to říci: Zasraného) Hákovce. (Ono bohužel tohle je neduh třeba i Newervinter jedničky, co si pamatuji. Za zabití Červeného draka jsem dostala asi 500 exp.) Jako byla bych 100x raději, kdyby třeba bylo nastaveno, že z 17 na 18 to není (Např. teď vezmu od oka) 153.000-171.000, ale třeba 876.000-999.000, ale ať za toho draka dostanu těch 24.000 exp. (Herně to bude to skoro to samé, 0,00nic % na nový level)(No v případě draka s reservou) Ale mě bude víc těšit to, že postava udělala něco extra, co činem zastínilo téměř vše předešlé, zabila draka... (A ne, že dostala 334 expů za zabití strašlivé dračí, skoro legendární příšery = 1/2 expů, co dostane vidlák za quest - Přines šípy na palisádu ze skladu)...

Takže bohužel, hra je tímhle naprosto odstřelená, protože obtížnost a vůbec tenhle problém řeší asi takto: Jsi o 2 lvl. silnější, protože jsi šel v 4 a ne v 6, tak místo 30 morojedů se jich v jeskyni respawne 90 (Za žádného nemáš expy) Ale hra trvá o 15 déle, páč častěji dojdou kouzla a spol...

Bohužel hra je dělaná jako mlátička, prosím, ale rozhodně mlátičku neudělá lepší to, že když je postava trochu silnější, adekvátně se jí tam dá větší počet stejně slabých, ale otravných mobů...
(Např. Podtemno, místo řečených asi tří desítek morojedů, jich tam bylo hodně přes 70, za ani jednoho nebyly expy a jsem si téměř jistá, že každý měl přes 160 HP - Většinou ustály tak 2 Dehydratace, šli dolu na třetí - Podotýkám na obtížnost dle pravidel) Hra prostě nevěděla, jak vyrovnat to, že mám asi o 4 lvl. víc, než bych asi mít měla (Páč jsem šla se 4 a ne 6 členy a tak šli expy nahoru - A to jsem měla u všeho eště 1-2. level adjusment)...

Ale abych odpověděla, nejedná se o bug ale (Opět se omlouvám) Za vyjebané provedení a převedení pravidel. Kdyby zůstalo expení jako bylo v 1, nebo BG(Chápu, že to je rozdíl 2 a 3 edice) Ale hra by nebyla tak deprimující...

Jasně, potřebuješ z 20 a 21 240.000 expů a ne třeba 12.000, ale zůstává to stejné, ten mob ti dá za zabití prostě 2% na lvl. Takže ork třeba 200exp. Drak 20.000epx. Ovšem není tam efektt, že nedostaneš nic a že se zabitím draka zpola vyrovnáš vidláku expícím v prologu...
(Vlastně ani to ne, páš ten vidlák tím questem dostal 60% lvl. Ty sotva 4-5%)...

Takže systém přidělování expů v IWD(Mimo questy, kde zase je supr, různé výše, dle toho, jak použiješ skilli a podobně)Lze komentovat jedině slovy:
"Je to hnus velebnosti"... (A také -40% na mém hodnocení hratelnosti/Hry)...
Ellera
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 6.10.2011 12:47

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Ellera »

PS: Solo jsem se dostala za drowí sorcererku se zaměřením na iluze+Nekromancii+Doplněnou o ochranná kouzla (Vyvolávání iluzí/Nebo mrtvolek a ochranných kouzel a nekromantského one-hit zabíjení) Až do konce Dračího oka, tam mi prostě nejde v rámci asi 30 sekund zabít jednou postavou tu kouzelnici a jsem uvězněná v časové smičce...
(Protože nějakej tentonoc ji narval tolik ochran, že než se přes ně dostanu, je konec, nestačim ji umlátit summonama, uprstovat, ani ji dát níž, než zraněn/Těžce zraněn - Fakt nechápu, že z 200 prstů smrti a podobného, vždy přežila - Tak 4/5 na jeden load - Fakt chytrý jí na to dát resist - Solo prostě zabít nejde)... Ani vyvolaný příšery, pokud je házím jak na pásu, jí nestihnou umlátit...

Samozřejmě ji mohu zabít cheatem, nebo si postavu nakopírovat a ty prsty na ní seslat 6x +tak 4x je stihnu a umlátit jí jen těma 3x6+1 za podařený save, ale hrála jsem celou hru poctivě stylem, zda dokáže jedna drowka změnit běh dějin severu. No došla daleko...

(Jinak mohu potvrdit, viz. Nahoře, že paladin3/Mág je hodně silné na solo hru, tam jsem to zabalila někde u 8 komnat, páč mě to nebavilo, ale byla jsem v lehké zbroji s perkama na kouzlení ve zbroji a co nepadlo kouzlem, šlo mečem či sekyrou, případně kladive a cepem)...

PS: Nevíte někdo, proč mi zaklínač stále píše, že má odbornost "Boje se dvěma zbraněma" Sice má mít nějaké bojové dovednosti, oproti mágu, ale proč proboha má boj dvěma zbraněma?
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“