IWD 2 Solo

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Hell1
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.8.2008 13:26

IWD 2 Solo

Příspěvek od Hell1 »

caute, nemate nekdo nejake dobre rady jak dohrat hru IWD 2 s jednim clenem ve skupine ?? predem dekuji
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od sevencreature »

Není smysl toho, dohrát to s jedním člověkem v tom, že to chceš vyzkoušet? Tj. "challenge"? :think:

Jinak moje rada zní - hraj na Heart of Fury jako nějaký summoner :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Mecker »

Určitě to nehrej za mága!
A není to divné hrát to za jednu postavu, když máš být skupina žoldnéřů?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mecker: Mám dojem, že NPC vnímají jednotné a množné číslo postav (alespoň v češtině) :think: - pokud máš na mysli tohle.

Hell1: Zkoušel jsem to něklikrát, ale nedokončil jsem to ani jednou. Nicméně jako nejschůdnější se mi jevil bard, naopak nejtěžší to pro mě bylo s čistě kouzlícím charakterem (vyjma trpasličího klerika) a docela i za čistého bojovníka. Za barda jsem měl coby nejdůležitější vlastnosti inteligenci, obratnost a charisma; jakmile to šlo, vybral jsem si skill, kdy se počítá násobitel obratnosti namísto násobitele síly, jinak jsem ho specializoval na lukostřelbu. V dalších schopnostech jsem ho trénoval hlavně v ukrytí ve stínu - taktika ,hit, run and hide', v praxi to vypadalo asi tak, že jsem si stoupl poblíž nějaké neprůhledné překážky (pokud to bylo nezbytné, tak jsem vylákával nepřátele) z dálky jsem poslal do nepřátel co nejvíc šípů, potom jsem zalezl za překážku a schoval se do stínu, ještě před bojem jsem musel barda nadopovat dlouhotrvajícími obrannými kouzly, hodně v bojích pomáhala taktika pavučina-pavučina-fireball. Jinak můj bard byl elf. Při přestupu na vyšší úrovnějsem ho cvičil i v ostatních zlodějských dovednostech, což mi dost zjednodušilo život (hlavně odemykání zámků a pasti, ale je dobré alespoň trochu bodově kapsářství polechtat).

7c: Kdy už si konečně uvědomíš, že ne každý je šílenec jako ty? :-D Já osobně jsem Heart Of Fury moc daleko nedotáhl ani se všemi postavami.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Hell1
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 4.8.2008 13:26

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Hell1 »

Díky za odpovědi ;). Jeden velice zkušený hráč IWD 2 se prý dostal až do dračího oka jen s monkem. Vůbec nevím, co u něj měl jak udělané, ale asi to bylo dobře. Chtěl bych to For Fun taky někdy zkusit :-). Jinak nepřemýšlel jste tady někdo o Speedrunu pro IWD 2 ? :D
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od sevencreature »

Carlos: Já jsem IWD2 vůbec nehrál :mrgreen: Nicméně vyvolané příšerky jsou podle všeho také obdařeny bonusy z HoF, takže se údajně nepoměr sil trochu zlepšuje, co jsem slyšel - proto jsem navrhoval summonera :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
SwaCZa
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 24.3.2008 13:11

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od SwaCZa »

Idealni solo postava i podle zahranicnich for je Pal3/Sorc
Vyzkouseno (nezavisle) a potvrzeno.
Napr boj na hrbitove (Cera Sumat) - very easy (Summon Undead + MS (Mordaiken's sword)
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Bhaall »

Já to dojel sólo za druida(shiftera) s "vylepšenýma" shiftama z EoU myslím, ale jakmile sem dostal půldraka začalo to být dost nudné, mno a pak když dostaneš jako poslední shift elementárního draka, můžeš si dát nohy na stůl...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Hano
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 17.4.2008 22:11

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Hano »

Zkoušel jsem hrát sólo za postavu jako Drizzt, jenže nějak to nešlo dotáhnout dál než za Shengarnský brod. Pak jsem zkoušel mojí nejoblíbenější postavu drow monk a musím říct,že jsem si hru náramně užil až do konce. Na mód srdce běsu už to potom bylo zlý,tak jsem musel přidat zaklínačku a paráda,ale nezkoušel jsem to dál než do tábora nájezdníků. K tomu monkovi, úspěch tkvěl ve dvou artefaktech,magický meč co zraňuje magií a později blesková sekera,protože ta jediná platí na sourozence.
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Lucates »

Hano píše:Zkoušel jsem hrát sólo za postavu jako Drizzt, jenže nějak to nešlo dotáhnout dál než za Shengarnský brod. Pak jsem zkoušel mojí nejoblíbenější postavu drow monk a musím říct,že jsem si hru náramně užil až do konce. Na mód srdce běsu už to potom bylo zlý,tak jsem musel přidat zaklínačku a paráda,ale nezkoušel jsem to dál než do tábora nájezdníků. K tomu monkovi, úspěch tkvěl ve dvou artefaktech,magický meč co zraňuje magií a později blesková sekera,protože ta jediná platí na sourozence.
nie je monk najlepsi bez zbrani? :-?
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Bhaall »

Mám takovej dojem, že ten Lunobřit se nepočítá jako normální zbran :think: ale je to fakt jen doměnka...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Hano
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 17.4.2008 22:11

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Hano »

Monk je dobrý bez zbraní,ale to neznamená,že je neumí nebo nemůže používat.Ten lunobřit nedává normální zranění,ale pouze magické,takže důležitá věc proti některým slizům,protože ty se mohou po normálním zásahu i rozdělit nebo jsou imuní na normální zbraně stejně jako na monkovu pěst v raných levelech
Uživatelský avatar
Windwalker
Sigilan
Příspěvky: 34
Registrován: 21.4.2006 16:42
Bydliště: Forest of Cosir

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Windwalker »

Asi jsem se zbláznil ale chci zkusit ICW2 solo zloděj/zaklínač, usedlý půlčík, 6-20-14-12-6-18,
a to na HEART OF FURY ---jsem šílený :-D
Pokud se zeptáte, budete za hlupáky pět minut.
Pokud se nezeptáte, budete za hlupáky celý život (celé hraní BG)
Uživatelský avatar
Lucates
Sigilan
Příspěvky: 291
Registrován: 17.3.2008 9:01
Bydliště: večne na cestách...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Lucates »

Hano píše:Monk je dobrý bez zbraní,ale to neznamená,že je neumí nebo nemůže používat.Ten lunobřit nedává normální zranění,ale pouze magické,takže důležitá věc proti některým slizům,protože ty se mohou po normálním zásahu i rozdělit nebo jsou imuní na normální zbraně stejně jako na monkovu pěst v raných levelech
jasne, moze pouzivat aj zbrane, ale sila monka spociva najma v jeho pestiach a pride mi celkom skoda teda pouzivat zbrane...na zbrane su lepsie povolania, monk je najlepsi s pastami, cize pouzivanie zbrani unho je v podstate viac na skodu ako na uzitok...
Hano
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 17.4.2008 22:11

Re: IWD 2 Solo

Příspěvek od Hano »

Nemůžu souhlasit.Pokud to jedeš solo,tak musíš vyhrát,musíš přežít.Jak třeba monk zabije trolla pokud mu dojdou ohnivý lektvary,co třeba nějaká zbraň s fire damage. Beru to spíš realisticky tak jak sem zvyklý hrát papírovou formu,improvizuj a přežij.
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“