Otázky a odpovede

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Ještě se vrátím k rychlosti ovladání zbraně v IWD2 (3e DnD).

Obrázek
Tenhle obrázek ukazuje, že parametr rychlosti zbraň přinejmenším má definovaný a nastavený. Zbývá otázka do jaké míry je tento parametr využíván ve hře.

Konkrétně se jedná o obouruční sekeru, ale to by jistě mnozí z vás poznali i tak.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

eeee, nevíte, jak vyřešit 6. komnatu s Klášteře černého havrana?
Je to ta s pavouky, kde se vine stezka a šlápnete-li mimo ni, spustí se kouzlo web. Cílem by dle toho mnicha mělo být "dojít na druhou stranu místnosti". Když ale po té stezce dojdu až ke dveřím na druhém konci místnosti, ty jsou zamčena a "nejdou běžným způsovem otevřít".
Pavoukly pozabíjet nelze, jelikož se respawnují v portálech na straně místnosti.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

AlmSiVi píše:Možná by šlo se pomocí cheatu dostat do tý lokace kam tě měl Hjollder převýzt,ale přece jenom je to cheat..V tomhle směru jsou IWD docela nedodělaný.
:?: No pokud běžně útočíš na spojenecké jednotky, tak se ti to pravda může zdát nedodělané :roll:

2 Ulenius: a neodpustím si - zálohovat, zálohovat, zálohovat :lol:

2 Ajantis. Taky jsem se tam zasekl. Nakonec jsem znechuceně použil návod a poté ještě znechuceněji všechny pavouky vymlátil. TOHLE je nedodělané.
Za chvilku se respawnovat přestanou.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Frosty:No já tim spíš myslim že ve hře nemáš vůbec možnost volby.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Frosty: Tak tomuhle se říká kvalitní logický rebus! :roll: Díky za radu!
Ty komnaty mi celkově přijdou dost odfláklé, většinu z nich řeším stylem pokus/omyl nebo na náhodu :-(
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

AlmSiVi: Ano IWD je v tomto směru třebas oproti BG mnohem přímočařejší, ale stejně nějak nevím, kde by jsi v tomto případě chtěl mít možnost volby..
I když - jestli jsem tě dobře pochopil - chtěl by jsi vymlátit ten tábor (třeba při hře za evil)a přesto pokračovat dál..? Ano v tomhle je to trochu 'očesané', ale ber to tak, že Hjollder je prostě postava dobrá a pro další postup ve hře nutná - tedy evil postava by tu prostě ostrouhala 8-)
Ajantis_CG_thief píše:Ty komnaty mi celkově přijdou dost odfláklé, většinu z nich řeším stylem pokus/omyl nebo na náhodu :-(
Asi tak nějak, no. A takových věcí je v IWD2 viacero, což mě docela zklamalo :-? Ale tahle komnata konkrétně nejvíc.

EDIT: Ajantis: ad zabitý profesor - LOOOL :lol:
Naposledy upravil(a) Frosty dne 3.3.2006 15:30, celkem upraveno 1 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlmSiVi: Nj, když zabiješ při přijímačkách na vejšku profesora, taky se dál nedostaneš :lol: I zlá postava se musí občas chovat "dobře", chce-li postoupit.
Ale aspoň by to ta hra mohla dát okamžitě vědět, žes udělal něco s dalším postupem neslučitelného, aby mohl hráč prostě nahrát starší pozici...

Frosty: u 1. komnaty jsem strávil několik minut zkoumáním těch klikyháků na zdi vlevo, zda z nich nejde poznat, kterou páčku mám zmáčknout v kterém pořadí, ale nerozluštil jsem to. Nevíš, zda to jde?
(Jinak by byla celá zkouška jen o náhodě/schopnosti vraždit nepřátele)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

2 Ajantis: No já podle těch 'hodnot' na té levé zdi ty páčky mačkal... Zleva do prava.(tedy ty 'klikyháky jsem četl zleva do prava) Celkem mě překvapilo, když se pokaždé objevili ti mniši. Ale vzhledem ke slovům toho mnicha, že když to zvořu, tak že začnu od začátku a od začátku jsem nezačínal..? tak jsem to považoval za normální :-?
Pravda nezkoušel jsem to zprava do leva..

EDIT: Ajantis: ad truhly a rolování - jj, já to naštěstí zjistil při opačném postupu, tedy vyndavání věcí z invu. Od té doby používám jen šípky 8-)
Naposledy upravil(a) Frosty dne 3.3.2006 15:56, celkem upraveno 1 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Frosty: Tak to je dobré, asi tu 1. místnost budu muset vyzkoušet znova... :think:

Teprve nedávno jsem objevil velmi nepříjemnou vychytávku- když přehazuju předměty třebas z postavy do truhly, tak při rolování shora dolů tím inventářem se mi neukáží všechny předměty, ale asi jen polovina. Druhá se objeví až při rolování zdola nahoru. Takže nejni nic jednoduššího, než takhle přijít o spoustu předmětů :cry:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Nepamatujete si, kde se dá v IWD2 najít ten Amulet soustředění, s jehož pomocí můžu vyvolat Šestku na hřbitově v Kuldaharu? (Si to od minula vůbec nepamatuju :-( )
Popř. když teď vyapdnu do džungle, budu se moci do Kuldaharu ještě vrátit? Díky,
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Amulet je myslím niekde v Dračom oku a do Kuldaharu sa z džungle vrátiš zachvíľu... ;-)
Uživatelský avatar
khadgar
Sigilan
Příspěvky: 58
Registrován: 14.1.2006 21:23
Bydliště: Toril - Useknutá ruka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od khadgar »

Ten amulet je vo štvrtom podlaží kde je aj ten yuan-ti kňaz a veľa efreetov. Amulet nájdeš v miestnosti s rozhádzaným zlatom a pokladmi(ktoré nemôžeš zobrať:)).
He who fights with monsters should look to it
that he himself does not become a monster.
When you gaze long into the Abyss,
the Abyss also gazes into you.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Obávám se, že mi nebugovost nevydržela dlouho :-/
Jsem ve 3. dni té časové smyčky, už jsem splnil vše, co je třeba k postupu do dalšího dne, zpřístupnila se mi možnost kliknout na ten symbol pro přechod do dalšího dne (prostě ten symbol, jako když jdete do další lokace)... Ale když na něj kliknu, nic se nestane. Prostě je to "kliknutí" neaktivní. Dá se to nějak obejít? :-?
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Ajantis_CG_Thief: z té časové smyčky nevede jiná cesta, než ji projít proti toku času. Nemůžeš-li projít do dalšího (resp. předchozího) dne, tak se obávám, že se dál nedostaneš.
Pro úplnost: během 3. dne jsi měl dojít na ostrov Pyra, shlédnout hru v amfiteátru a navštívit krále Lothara+vyslechnout jeho rozhovor s Venominem. Pak by nic nemělo bránit k přesunu do 4. dne. Jestli jsi všechno vykonal a stejně nemůžeš do dalšího dne, tak to asi musí nějaký bug.
Uživatelský avatar
Gothmog
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 3.4.2006 18:17
Bydliště: Nové Město na Moravě (přes tejden Praha)

iwd2

Příspěvek od Gothmog »

Mam problém koupil jsem si originalku od cd projektu ale nejde mně to spustit když se to načítá před začátkem tak se to kousne a dál to nejde
zkoušel jsem i nahrávat savy a dělá to to samí nevíte někdo co s tím
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“