Otázky a odpovede

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fantasy
Sigilan
Příspěvky: 18
Registrován: 17.5.2009 11:50
Bydliště: Na cestách....

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fantasy »

yenn: Aha, velký dík ...Já se právě díval do seznamu módů pro Icewind Dale 1 a ten link je tam nefunkční ...http://addoncz.jinak.cz/viewforum.php?f=13 ...příště budu pozornější při prohledávání. :-P
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Kde sa dá nájsť Robe of Enfusing? Orrick by ju mal mať na predaj, ale nemá. Alebo ju bude mať až keď začnem HoW?
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Orrickův obchod má náhodné zboží při každé hře. Pokud ji nemá, máš asi smůlu.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Kde v Heart of Winter je najlepšia mapa na expy? Snažím sa o to aby každá z mojich postáv mala aspoň level 20+ (aj multiclasy). Momentálne som v druhej ľadovej jaskyni v Šeromraze (AR9502), respawnujú sa tu ľadoví golemovia (14000 xp), ale rád by som vedel, či sa niekde ešte nerespawnuje niečo silnejšie a za viac skúseností.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ferdish: Duch ledního medvěda by měl být za 15 000 zkušeností, nevím však, zda se respawnuje. Více získáš už jen za bossy.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Študujem manuál na IWD 2 a narazil som na toto:
Jistě si všimnete, že úkoly týkající se vašich paladinů, vám přinesou zcela minimální výdělek (stále však získáváte plnou zkušenost). Pokud tedy toužíte po zisku, ujistěte se, že úkoly od cizích postav přijímá jiná postava než paladin. Po splnění úkolu si pak se zadavatelem úkolu opět promluvte s touto postavou.
Teda nemal by som prijímať questy s paladinom ako hlavnou postavou, inak prídem o značnú časť odmeny. Týka sa to len financii, alebo aj predmetov, ktoré by som inak za splnenú úlohu dostal?
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Zdravím Vás, jsem tu nový, tak snad to zde někde není.

Po letech jsem začal Icewind Dale jedničku, protože dřív byla na mě dosti složitá a nějak jsem jí nepřišel na chuť. Teď už jsem před Dračím Okem.

Chtěl bych se zeptat, co dělat s drahokamy, prsteny a amulety, které se mi válí jen v báglu a nic neposkytují. Mám je prodat hned jak to půjde? Jejich ceny jsou 1-200 peňauz. Ještě mám několik knih Legenda severu atp., co s nima? Mám je prodat hned nebo někde v dalších částech hry za ně dostanu víc jak dvacku?

Myslíte, že mám šanci s touto družinou se někam dostat: 2x bojovník, klerik, hraničář, zloděj, paladin? Pociťuji, že bez mága začínám být v háji.

Děkuji za případné odpovědi. :pray:
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Drahokamy a nemagické šperky predaj, nemajú v hre žiaden iný význam, než ako zdroj peňazí. Neskôr ich ani nemusíš zbierať, keďže s financiami na tom budeš oveľa lepšie, a v tejto fáze hry získaš viac peňazí z nepoužitých magických zbraní, amuletov, brnení a pod.

Knihy sú v hre len ako doplnok, objasňujú niekoľko legiend a dôležitých historických udalostí, ktoré sa odohrali v rôznych kútoch Faerunu. Môžeš ich zbierať a čítať, no inak nemajú v hre žiaden kľúčový význam.
Zobrazit spoiler
Výnimkou môže byť quest, čo ti zadá čarodejník Orrick v Kuldahare - nájsť nejakú literatúru o Mythale.
Čo sa týka mága, je pravda že v IWD 1 rozhoduje hrubá sila viac než mágia, ale na druhú stranu mág disponuje niekoľkými dôležitými útočnými a posilovacími kúzlami, takže oplatí sa mať aspoň jednu postavu s magickým povolaním (mág, bard), hoci aj multiclassovú (len mág). Počas hry je vždy možné upraviť zloženie družiny, no už len tak, že zvolenú postavu zrušíš a nahradíš novou, ktorá začne od prvého levelu. Tiež však záleží na zbytku družiny (napr. aké majú zbraňové zameranie, výbavu, špeciálne schopnosti a pod). Napríklad máš dvoch bojovníkov, paladina, hraničiara - postavy vo všeobecnosti zamerané na kontaktný boj. Hraničiar sa viac hodí ako lukostrelec, spolu so zlodejom. Čistý klerik sa veľmi nehodí do prednej línie, keď tak multiclass s bojovníkom. A v tom prípade by si mohol jedného bojovníka nahradiť mágom. Hovoríš že si pred Dračím okom - druhá kapitola, čo nie je až tak ďaleko, takže by si mohol skúsiť nahradiť jednu postavu, alebo prípadne začať hru odznova s novou partiou.
Naposledy upravil(a) Ferdish dne 3.2.2011 1:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Doporučuju kombinaci multiclassů a dualclassů, přičemž budou zastoupeni bojovníci (základ) a klerik, mág a zloděj (nástavby). Tím se vytvoří základní družina (boj, zlodějina, léčení, magie). V podstatě na to stačí tři postavy, zbylé tři pak můžou být cokoliv (třeba ten paladin).

Co se týče rangera, je to časté téma diskusí, ale faktem zůstává, že silnější je bojovník/druid. Oproti paladinovi hra neposkytuje žádnou motivaci ho hrát (rangeři nemají Holy Avenger).

S tou družinou máš určitě šanci hru dohrát, i když to nemusí být lehké. Nicméně osobně bych se (už pro rozšíření zážitku ze hry) přiklonil k zakomponování mága - místo rangera nebo bojovníka.

Mimochodem nejsilnější jsou ve všech IE hrách zbraně na dálku (zejména luky) (samozřejmě ale musí mít postavy i záložní zbraně na blízko).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

PostTrauma píše:rangeři nemají Holy Avenger
Máš asi na mysli Pale Justice, Holy Avenger je až v dvojke.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Ferdish: Samozřejmě máš pravdu. Holy Avenger používám jako obecné označení paladinských mečů v IWD, IWD2 a BG2, protože se mi nechce hledat, jak se jmenují. (Tenhle termín je v IWD2, BG2 a NWN.)
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od valcik »

Fandar,
dobrý mág je podľa mňa najdôležitejším členom družiny, budeš to mať bez neho ťažké. Akú inteligenciu a rasu majú tvoji dvaja bojovníci? Keby si jednému z nich povolil dualclass na mága, ešte stále ti zostanú tri schopné bojové postavy - ranger, paladin a druhý bojovník.

Pri drahokamoch si treba všimnúť cenu, keď ich predávaš. Skúsený dobrodruh zbiera len výnimočne cenné kúsky, s lacnými kameňmi sa vôbec neoplatí zdržovať.
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

No, udělám to jinak, asi propustím mého zloděje (dýky, malé meče) a udělám multi mág/zloděj. Teď toho zloděje, co mám, nemám moc rád, protože je to nejslabší článek mé družiny a kromě odhalování pastí je mi celkem k ničemu.
Mimochodem hraji poprvé, tak se nedivte, když budu nějak mimo.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Druhá možnost je udělat bojovníka/zloděje (multiclass nebo dualclass) a bojovníka/mága (dualclass).

Mimochodem jsem se zapomněl zmínit, že by pro tebe bylo nejlepší vyměnit člena družiny s tím, že nové postavě nacheatuješ jeho XP. (Tzn. nová postava nebude několik levelů pozadu.) Pokud ti to ovšem tvé svědomí povolí : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Inu, hraji na nejlehčí obtížnost, co to de, takže to asi zkusim bez těch cheatů se současnou partou. Maximálně wipnu, tak daleko nejsem, aspoň vím, jak příště udělat družinu.

Mimochodem jsem slyšel, že někde ve hře je elf, co vykupuje věci za několikanásobné částky, je to pravda? Vyplatí se u sebe nosit věci typu "Zničená zbroj (200 zl)"?


Ještě bych se chtěl zeptat, jeslti je u mě, jakožto u nováčka normální, že musim hrát stylem BOJ - SAVE- BOJ - SAVE - SPÁNEK a furt dokola, nebo je to normálka? Cítím se jak noob, když hraju na easy, ale jinak to nedávám. :-(
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“