Otázky a odpovede

Okuste ledový dech Auril na Planině ledového větru.
Stránky: Icewind Dale, Icewind Dale II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Tak jsem asi skončil. :-? Hadího krále se mi nedaří dát, zkoušel jsem řadu taktik a kouzel, ale 10-15 jich neumlátim. Nemáte nějaké tipy, jak je sundat?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od valcik »

Myslíš Yxunomei?
Práve v tomto súboji sa mi osvedčil mág. Kúzlom "Ledový oštěp" môžeš Yxunomei paralyzovať, ak sa jej nepodarí záchranný hod. Proti jej spoločníkom skús druidské kúzlo "Zapletení", dokáže ho zoslať aj hraničiar. Ak nemáš mága, skús u Osvalda nakúpiť nejaké výbušné lektvary, tie sú proti veľkej skupine protivníkov skvelé.
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Nene, špatně jsem se vyjádřil, mám na mysli toho jejího pochlebovače v první jeskyni, ten s kterým mluvím, má trojzubec či co a strašně moc pomocníků. Zjistil jsem, že ho můžu vynechat, ale rád bych zářez na pažbě.

Asi udělám novou grupu, nevím jak dál. :-( Nemám ani moc dobrých věcí, mám na mysli ty, co stojí těch "pár" tisíc, mám 5000 zlatých a to je vše.
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Dobré rozhodnutie. Prípadne, skús sa inšpirovať tu na fóre, alebo pozri nejaké party guides, napriklad na Sorcerer's Place.
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Tak nakonec grupu ponechám, zkusil jsem v jednom save nechat umřít zloděje (hraju RP styl, takže včetně životopisů) a zkusit tam přidat šamana z hor (mág/zloděj), jenže mi to nějak nesedlo, cheatovat, zbrojit atd., tak jsem grupu nechal a jedu tak, že zabíjím pomalu postupně a když je zle, uteču ven, vyspim se a jdu dál.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

Pokud ti tento souboj na nejlehčí obtížnost činí velké potíže, pak si nejsem jist, zda je chyba ve složení družiny. Buď máš špatnou výzbroj nebo jsi špatně zainvestoval body do statistik při tvorbě postav.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

No, souboj mi dělá problémy pouze teď v Dračím Oku. A to jen 2 skupinky zatim, jednak ten velitel s trojzubcem a spoustou kámošů a pak ještě v dalším patře ty kněžky a horda trolů, nemám ani tolik ohně, protože jeden je za 300 zl., sice mám 4500-5000, ale takhle si na žádnou epickou zbroj/zbraň nenašetřím. V bodech bych takový problém neviděl, prostě jsem jen lama.

Co se výzbroje a výstroje týče, nejsem na tom dobře, nevím, kde to nahrabat. Zbraně už mám všechny ty lepší, magický a ještě jich mám pytel (prodat nepotřebné?, jedná se o speciální zbraně, které nenašli užitek).

Je pravda to, že někde ve hře je NPC, které vykupuje za veliké částky?
Ferdish
Sigilan
Příspěvky: 53
Registrován: 7.9.2009 16:41

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Ferdish »

Zobrazit spoiler
Je, ale až v tretej kapitole. Volá sa Lehland a je v 4.poschodí Useknutej ruky.
Inak, v hre sú tzv. random items, predmety, ktoré sa generujú náhodne. Akonáhle vstúpiš do mapy, v ktorej sa nachádzajú, tak skript z niekoľkých možných predmetov, ktoé môžeš v danej mape získať, vyberie práve jeden. Väčšinou sú to zbrane, prípadne brnenie, ktoré má nejaký ten boss alebo silnejšia potvora. A práve takto môžeš získať skvelú výbavu, len musíš mať šťastie :D
hrdlo519
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 26.8.2007 18:54

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od hrdlo519 »

Akorat sem prosel draci oko, neni to az tak tezke kdyz mate maga... kdyz je hodne nepratel tak zapleteni (nebo smrduty mrak) do nejake uzke ulicky, pak k tobe budou chodit montra postupne... A kdyz jde do tuhyho tak hodit na partu zrychleni, pak to lita hlava nehlava :D.

Jinak se netes, ke konci draciho oka je to dost o nervy. V predposledni casti se da prespat jen u skupinky vojaku a v posledni to nejde vubec... Takze pokazdy kdyz vycerpas spelly nebo ses moc zranenej tak se musis pul hodiny trmacet tam a zpatky... Yxunomei je celkem lehka, hlavne si ji vytahnout ven z te velke mistnosti protoze je cela zapastovana... Pak klasicky zapleteni, par plosnaku a neni co resit :).

Ale celkem me stve jedna vec, mam partu bojovnik, paladin, knez, zlodej/bojovnik, mage. Ale ten knez se me zda takovej na prd... Nedela skoro zadny damage, ma podil jen 7% se zabitych nestvur (je to normalni? :D) dal jsem mu myslim palcat/stit a destickovy brneni ale proste me skoro nikoho nekillne, ty jeho spelly taky za moc nestoji,maximalne healy se nekdy hodi... Premyslim jestli ho nesmazat. Kdyztak dejte nejaky tip ;)
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od PostTrauma »

No, poprvně se podívej, kolik killů mají ostatní (hlavně mág bude mít asi dost malý podíl). Potom si rozmysli, za jakým účelem tam toho kněze máš. A nakonec můžeš zvážit bojovníka/kněze.

Mimochodem u mě většinou má jedna postava tak 30-70% zabití (v IWD míň, v BG víc) a zbytek jen tak přicmrndává. Tudíž je normální, že mág mívá tak 4 %, klerik a zloděj tak do 10 %. Záleží na tvém stylu hraní.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Tak před hodinou jsem dračí oko vymlátil, všechny patra, všechny grupy....děs a hrůza, asi mi tam mág fakt chybí, ale dal jsem to, Yxunomei padla na 4. pokus, stydím se.

Blbý je, že to hraji úplně poprvé a nikdy nevím, co kde je, takže i spelly jsem často měnil a jak psal hrdlo519, běhání tam a zpět je fakt peklo a ještě pak, když mám 3 nákazy a jen 2x léčbu....takže save na každým rohu, jak blbec.

Dál mě štve, že si vždycky protivník vybere nejslabší články (nejméně opancéřovaný atp.), vůbec mi nechodí na mého kamenného trpaslíka nebo nadupanýho leadra skupiny, ale vždycky na zloděje, kterej lítá jak hadr. :-D Čekal jsem, že tam funguje něco jako aggro, kdo má největší jakoby dps, tak na toho půjde většina.

Co se kněze týče, nevadí mi, hodně mi vydrží a když si holka bouchne, je to pěkný critical hit. Útočné spelly nepoužívám ani u palacha, jen pomocné, buffovací, sem tam něco hodim, ale ne moc, ještě nejsem zběhlý. Na dálku mám hraničáře se specializací na kuše/luky a je to výborná opora, i když na začátku byl nic moc.
hrdlo519
Sigilan
Příspěvky: 7
Registrován: 26.8.2007 18:54

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od hrdlo519 »

V IWD aggro moc nefaka(zlaty WoW xD), spis kterou tvou postavu uvidi jako prvni, po te hlavne pujdou. Taky sem to jeste nikdy nedohral, a to uz to rozehravam snad po 5ty... Vzdycky me to nekde prestane bavit, ctvrt roka to necham ladem a pak to rovnou rozjedu odznova :D.
Se mas ze ti knez vydrzi, me vetsinou spolu se zlodejem lehne jako prvni. O hranicarovy sem premyslel ze si ho dam jako 6 postavu, ale vykaslal jsem se na to a ted teho celkem lituju... Chyby prave ten lucistnik :/
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Taky jsem to rozehrál poněkolikátý, asi po desátý, vždycky jsem skončil v první kapitole, protože mi to nešlo. :-)
Nemám ani základy z BG's, takže i pravidla se učim. :-P
Kněžku mám opancéřovanou, nic mi proto nenosí a ohání se řemdichem.

Mimochodem, kolik bych měl mát healovacích spellů na jednu družinu, stačí jen kněz + jeden instantní heal u palacha? A rád bych si ještě urovnal tohle....v IWD jedničce platí, čím menší hodnota (obranné číslo,...), tím lepší?
Uživatelský avatar
valcik
Sigilan
Příspěvky: 311
Registrován: 5.1.2010 16:13
Bydliště: Záhorská nížina

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od valcik »

Áno, čím menšie obranné číslo, tým lepšie. Mrkni si manuál, sú tam vysvetlené všetky pravidlá, vlastnosti a kúzla.
S liečivými kúzlami sa zbytočne netráp, v hre je dosť lektvarov a až spoznáš rôzne obranné triky a finty, liečenie už nebude také potrebné. Okrem toho, klerik získa na vysokej úrovni výborné uzdravovacie kúzla, jeden liečiteĺ teda úplne stačí.
Je to RPG, hraj opatrne a vždy pošli na prieskum neznámej oblasti najskôr zlodeja, alebo hraničiara, ktorí sa dokážu ukrývať v tieni. Keď objavíš skupinu nepriateľov, ustúp, vyvolaj si pomocou kúzla nejakého pomocníka a pošli ho proti nim. Potom vyšli do útoku svojho obrneného bojovníka a až sa naňho všetci zosypú, zapoj do boja aj zvyšok party. Mága a zlodeja nechaj vzadu, vtedy ti ich nikto nenapadne.
Na liečenie nákazy zaberá lektvar z múmie a aj elfský liečivý nápoj.
Hehe, pri svojej prvej hre som zostal zaseknutý v Kresselakovej hrobke, v Údolí tieňov. Dostával som tam na frak a navyše som nevedel otvoriť posledné dvere. :-)
Fandar
Sigilan
Příspěvky: 13
Registrován: 2.2.2011 22:44

Re: Otázky a odpovede

Příspěvek od Fandar »

Děkuji za vyčerpávající odpovědi.

V noci jsem prošel Rukou vcelku v pohodě, wipnul jsem 2x, jednou při obrovské hordě skřetů a jejich mágů a podruhé na můstku k astrolábu, nečekal jsem takový spelly. Začínám tomu přicházet na kloub, už jsou i finance na lepší věci.
Dobře jsem tedy pochopil, lepší -2 OČ, než 1.

A když je něco imunního na normální zbraně, tak jak je to u kuší/luků a střelivem? Obojí musí být minimálně +1 - magický předmět? Neb stačí ten luk/kuše nebo naopak pouze střelivo?
Odpovědět

Zpět na „Icewind Dale I & II“