Reakce na "Ajantisova tvorba"

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Reakce na "Ajantisova tvorba"

Příspěvek od Ajantis »

Sem mi směřujte jakoukoliv poznámku, kritiku, komentář nebo nadávku k mé tvorbě, tohoto času jedinému příběhu, a to "Červený, modrý a naděje".
Diskusím o čemkoliv souvisejícím se meze nekladou.
Za jakoukoliv vaši aktivitu budu vděčný!
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 7.7.2006 4:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Zajímavá a velmi dobře napsaná povídka, škoda že není delší. (jen ten první odstavec jsem tak nějak nepochopil :think: :?:)

A věta "..., konají se tu pravidelné modloslužby několikrát denně... " zní docela divně, už jen to slovo modloslužby je dosti nezvyklé (možná spíš obřady :?:)
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Myslím že Ajantis dostál své pověsti. Po technické stránce kvalitní povídka s docela zajímavým námětem a v netradičním podání. Celé to působí dost "mysticky" a po přečtení se v hlavě čtenáře vyskytuje asi víc otázek než odpovědí.

Kritika a nějaké nedostatky se zde hledají težko. Zprvu mi přišla trochu odbytá pasáže Bludného cizince ve vesnici. Po detailním popisu samotné vesice, okolí a místních zvyklostí vůbec, se vše jakoby náhle zrychlilo, jen aby byla pasáž "výpravy" opět psána v detailním duchu. Ovšem při druhém pohledu na věc se mi to zdá v pořádku. On by možná popis cizince ve vesnici nezapadal do mystické atmosféry a povídka by působila trochu dvojatě.

Gratuluji k velice povedené nerecenzenské prvotině :-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ten konec je špíca. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Veľmi dobrý nápad a kvalitne napísané. Som zvedavý čo bolo inšpiráciou. Ja som si pri čítaní (hlavne stredná časť) ihneď spomenul na film Dogville. Asi to bude podobnou atmosférou miesta kde sa príbeh odohráva.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

:applause: Veľmi pekná poviedka... po vedal by som - taká "dvojdimenzionálna"... aj keď tá jedna dimenzií nie je celkom jasná a možno som si ju utvoril úplne sám, tak aj v tom je kúzlo celého diela... a tá druhá je tá lepšie hmateľná...

Čo sa týka ostatného - v poviedke sa mi veľmi páčia skveleé kontrasty medzi jednotlivými odstavcami... také atmosferické vzostupy a pády... áno atmosféra celej poviedky je výborná a vďaka tomuto valcuje celú ostatnú "technickú stránku" textu nech už je akákoľvek ( nepovedal som, že je zlá, len ju už nehodnotím ) a robí poviedku veľmi "čtivú" ( neviem nájsť k tomuto slovu dobrý slovenský ekvivalent )...

Negatíva sa hľadajú ťažko a bezprostredne po prečítaní ich sotva nájdem... na to by som sa musel pozrieť ešte raz a s úmyslom nájsť ich... to však nie je cieľ pri čítaní literárnych diel, čiže ich môžeme úplne zanedbať... imho... :-)

Táto poviedka bola skutočne ako šálka dobrého teplého čaju do zimného večera... ;-)
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Kvalita zaručena, jsi-li autorem.

Ó ano, skutečně jsi nechal více otázek než položil odpovědí. ;-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Líbí se mi, jak sis dovědně pohrál s existenciální nejistotou, kterážto je člověku tak vlastní. :-)
Velmi též oceňuji způsob psaní (slovní zásobu, schopnost formulovat ucelený, čtivý příběh).
Byl bych vděčen za více takových děl. Po pravdě mi to dost připomělo Tolkienovy pohádky. Zvláště "List od Nimrala".
Hmm, takhle btw nepíše laik, ale profesionál. Jinak řečeno - skvělé. 8-)
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“