Reakce na: Soumrak lidství

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Reakce na: Soumrak lidství

Příspěvek od Carlos »

Takže vybuzen tvou stížností komentuji tvou povídku ;-)

První postnutá část je velice dobrá, líbí se mi tam motivy klasického fantasy. Připomíná mi to Zaklínače (bohužel mohu soudit jen podle hry). Zajímavá jména a celkem dobře se rozvinující zápletka.
Druhý post je o něco horší, příliš rozvleklé a mnohdy zbytečné věty neudržely mou pozornost. Naopak popisné části jsou celkem zajímavé, někdy užíváš zaběhlých a umělecky vysátých přívlastků, ale většinou to navozuje pocit fantasy ze starých časů.
Přidej dialogy a nějakou akci, takhle je to nemastné a neslané.
Ta první část je ale vážně skvělá :applause:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Reakce na: Soumrak lidství

Příspěvek od Vallun »

díky...

Přirovnáním k Zaklínači jsem potěšen, snad se mi podaří vystihnout i další předlohy:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na: Soumrak lidství

Příspěvek od Geralt »

Snad Valluna neurazím, když řeknu, že mi jeho dílo Zaklínače nepřipomíná (tedy, až na Falku :-) ) - čímž pochopitelně nemyslím, že by nedosahovalo jeho kvalit. ;-) Zkrátka Zaklínač je imho postavený více na dialozích (často odlehčených).

Délka mi nevadí, ba spíše naopak, protože popisné pasáže máš pěkně propracované a odvážím se říct, že také obratně napsané. Na posouzení děje je ještě brzo, ale začátek vypadá slibně. Jen jsem zvědavý, jaký rozsah díla pro nás chystáš. :-)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Reakce na: Soumrak lidství

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallune - kdysi dávno mě Tokkar navedl na jenu Tvoji povídku a tehdy jsem byl překvapen čtivostí , nápadem a propracovaností.

Tato povídka jestli jsem pochopil její část je zajímavá. Mě osobně fantasy moc nebere, ale tohle bych za čistou ukázku tohoto žánru ani nepovažoval. To co jsem četl se mi líbí. Počkáme si jak říká Geralt na to, co bude dál.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Reakce na: Soumrak lidství

Příspěvek od Geralt »

Velmi příjemné čtení a k dobře propracovaným popisům se nyní připojila i troška akce, což je jedině dobře. Mimochodem, scéna s přespáním v "mohyle" mi připomíná podobnou pasáž ze Společenstva prstenu - proto jsem až do konce čekal, zda-li se nezjeví zachránce T.B. :-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Reakce na: Soumrak lidství

Příspěvek od Vallun »

Tak nepopírám, že jsem z Pána prstenů jsem vycházel - nejen z Knihy, ale i z DnD hry:) Nicméně to byla inspirace velmi volná - nevybavuji si, že by v nějaké z knih hrdinové před duchem utekli:) a dokonce použili tento manévr dvakrát za kapitolu...;)

Tom Bombaldil je pěkných pár tisíc mil daleko, by nestihl ani na svém Tlutstém Hoškovi:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“