Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Bodkin »

Kebule píše:
Bodkin píše: Málo chlastu, drog a nadržených páračů. Za to ale spoustu, spoustu vaty.
Při čtení jsem si vzpomněl na takovou sadu článků od O. Neffa. Ne že bych chtěl radit či poučovat, ale když jsem se tím začal řídit já, všiml jsem si solidního (kvalitativního) rozdílu.
Tohle jsem opravdu nepochopil...
Vysvětlím:
>Málo chlastu, drog a nadržených páračů.

Každý tady navrhoval, co přidat, také jsem přišel se svým kouskem do krámu. Je to vlastně merafora čehokoliv zábavného (ne nutně vtipného, pozn. pro Valuna).

> Za to ale spoustu, spoustu vaty.

Tímto jsem myslel samotný začátek. Člověk nakoukne a co vidí? Někdo mu hned začne zeširoka vysvětlovat, že se něco těžce podělalo, lidstvo nemá naději, bla bla bal, bushe žerou vrány a karla gotta mutanti. Dovrší to tím, že neví proč se tak stalo. Nemá ani nejmenší potuchy. Tak proč tedy má touhu svou nevědomost ventilovat?

Teď jsem nejspíše zbytečně moc negativní a rýpající se, ale moc s tím neudělám. Snad jen dodám, že bych ocenil, kdy by se veškeré to vysvětlování odbylo tím, že je hrdina hozen na úvod do libovolného průseru, z kterého se dostane krátkým rozborem celkové situace a bude tak informace dodávat čtenářovi po dávkách, nikoliv celý blok.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Bodkin - máš pravdu, že entré je provedeno poněkud dost těžkopádně, ale na tom zapracujeme;) Ono u tohoto druhu literatury je to to nejtěžší, zvláště proto, že pod dojmem hollywoodů se to považuje za nejdůležitější pasáž (post apo se na plátně hezky vyjímá). Ještě poznámka - chlast a drogy jako emtafora čehokoliv zábavného mi jsou silně proti mysli....já jen, aby to tady zaznělo:)

Kebule - Mojawe (Mohawská poušť), byl první nápad, takový...typický... ale právě proto, že by to bylo až moc "na ráně", tak bych doporučil to přesunotu do Painted Desert (český ekvivalent neznám...). Ta by se pro tajnou základnu přímo nabízela - ovšem na rovinu přiznávám,že když chceš v literatuře budovat tajnou základnu, tak si zdůvodníš jakékoliv msíto chceš;) ale prostě Paintedka se mi líbí - podívej se na googlu an fotky:) Ovšem samozřejmě, jen to jen návrh odborného kibice:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

Bodkin: Ten začátek je těžkopádný schválně, tak nějak jsem doufal že se tohoto tématu chopí ještě někdo jiný a proto ten nástin světa. A návíc by to mělo být něco jako prolog nebo pilotní díl prostě tak něco.

A proč ta touha ventilovat se? Pokud bude takovou dobu tvůj jedinej společník Drobot tak budeš mluvit na každého, kdo bude ochotný poslouchat... :-D

Vallun: Už vím proč Painted desert :-) Ty obrázky vypadají dobře. Schváleno. :twisted:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

Painted desert je skvělá taky jsem koukal na obrázky na google earth a je to vážně bezva místo a je to i nedaleko nějakého městečka tak by se toho dalo využít ...
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Uživatelský avatar
piroman2
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 11.5.2008 14:44
Bydliště: OOO Maria
Kontaktovat uživatele:

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od piroman2 »

no jo H.Dragon poradcem už se těšim a přenechávám velkou uctu kebuly i markétě a hodně zdaru v dalsim tvoreni ARCHEOPTEYXE s uctou piroman2 :applause:
Smrt pro člověka nic neznamená ,když žijem není pro nás podstatná a ,když jsme mrtví nevnímáme ji.
Uživatelský avatar
piroman2
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 11.5.2008 14:44
Bydliště: OOO Maria
Kontaktovat uživatele:

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od piroman2 »

Podle mě by mohl bejt to co Lock hledá Jack ten co prezil ty nemoce protoze je jediny kdo ma v sobě protilátku a kdyby prisli doby kdy prijdou ty nemoce znova meli by uz protilatku diky Jackovy . to je dobrý ne co myslite?
Smrt pro člověka nic neznamená ,když žijem není pro nás podstatná a ,když jsme mrtví nevnímáme ji.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

piroman2 píše:Podle mě by mohl bejt to co Lock hledá Jack ten co prezil ty nemoce protoze je jediny kdo ma v sobě protilátku a kdyby prisli doby kdy prijdou ty nemoce znova meli by uz protilatku diky Jackovy . to je dobrý ne co myslite?
myslíme,že ses moc koukla na Já, legenda:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

no piroman, nápad to je, a ten se cení, ale nevim co na to ostatní. Každopádně hledání protilátky jako takové by se do příběhu dalo zakomponovat taky to neni špatnej nápad...
zatim :salut:
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Uživatelský avatar
piroman2
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 11.5.2008 14:44
Bydliště: OOO Maria
Kontaktovat uživatele:

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od piroman2 »

ja sem nevidel já legenda newim co to je a je to muj vymysl a myslim ze by mohl v ty zakladne najit i neco jineho .
Smrt pro člověka nic neznamená ,když žijem není pro nás podstatná a ,když jsme mrtví nevnímáme ji.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

Vallun píše:
piroman2 píše:Podle mě by mohl bejt to co Lock hledá Jack ten co prezil ty nemoce protoze je jediny kdo ma v sobě protilátku a kdyby prisli doby kdy prijdou ty nemoce znova meli by uz protilatku diky Jackovy . to je dobrý ne co myslite?
myslíme,že ses moc koukla na Já, legenda:)


Taky mě to napadlo, ale jsem ochotnej věřit že to sám vymyslel. :-D Už se mi to taky párkrát stalo, že sem takhle objevil Ameriku. Ale použit to jde stejně jak řekl H.Dragon. Nemusí to být protilátka, ale nějaký zařízení přístroj nebo tak...

A přiznám se až shlédnutí Já. legenda mě donutilo tenhle už několik let vymyšlenej flák napsat a čekal jsem, kdo mi vynadá že jsem to opajcoval. :twisted:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

já jsem ten film taky neviděl, ale jak se tak o něm bavíte tak si to asi budu muset pujčit. Jináč nevím proč jsi stím nápadem tak dlouho čekal, když tě něco dobrýho napadne tak to prostě udělej ne, nebo to za tebe brzo udělá někdo jinej a máš po nápadu. (vem si příklad z cimrmana... :mrgreen: )
:salut:
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Uživatelský avatar
piroman2
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 11.5.2008 14:44
Bydliště: OOO Maria
Kontaktovat uživatele:

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od piroman2 »

no jo stava se ale k ARCHEOPTERYXOVI JAK to de zozviji se dal
Smrt pro člověka nic neznamená ,když žijem není pro nás podstatná a ,když jsme mrtví nevnímáme ji.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Pokud už Locke musí něco hledat, tak bych doporučil, aby hledal jádro toho systému, který řídí obranu základny a který chtějí použít pro obranu Bostonské enklávy před piráty a nájezdníky.

Ten film není špatný a je inspirativní:) Ale opravdu doporučuji si dávat bacha - knížka potřebuje více myšlenek, ale stačí jí méně efektů;) Z toho důvodů bych do toho vůbec netahal žádné nemoci:) Už jenom proto,že nikdo z nás není medik...;) Držme se toho, na co máme knowledge:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

H.Dragon píše:já jsem ten film taky neviděl, ale jak se tak o něm bavíte tak si to asi budu muset pujčit. Jináč nevím proč jsi stím nápadem tak dlouho čekal, když tě něco dobrýho napadne tak to prostě udělej ne, nebo to za tebe brzo udělá někdo jinej a máš po nápadu. (vem si příklad z cimrmana... :mrgreen: )
:salut:

Já psal pro sebe důležitější věci (Sekyra Jednoruk) to je ten hlavní důvod a je fakt že pokud nezaangažujem medika budeme se držet techniky je to jednodušší. Jinak dneska dopíšu dalšího Sekyru a vrhám se na Archeo.

S tím že jsem ještě zítra hodím dějovej nástin další kapitoly. Takže už předem si rozmyslete co chce hledat a co zničilo Lockovu kolonu. Protože co ji zničilo je z toho všeho asi nejdůležitější nebo respektivu jak se to co ji zničilo bude jevit průzkumným prostředkům bez obsluhy, zprostředkováno přes senzory. Tohle je to jediný co jsem zatím nevymyslel...

s pozdravem KEBULA
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Locke bude hledat obyčejné zbraně z doby před APO, protože po krizi průmyslu už nelze vyrobit dostatečně kvalitní nové zbraně - třeba vyrobit dobrou hlaveň pro moderní munici (které náhodou mají dostatek) na koleně skoro nejde. Zbraně potřebují, aby se mohli bránit proti dvěma "klanům" útočníkům - pirátům z moře a nájezdníkům z pevniny. Až v pevnosti Locke pochopí, že by bylo možné celý systém převézt a posílit obranu takto.

Locke dorazí na místo schůzky v pořádku, myslí si, že svou eskadronu dobře ukryl - ale je to technik a nemá žádné zkušenosti s pouští - během návštěvy přijde bouřka a převis eskadronu pohřbí za živa. Locke bude vyšilovat a obviní Jacka, ten mu vysvětlí a dokáže, že obranný systém umí hodně, ale tohle ne (právě při této hádce Locke pochopí, že může udělat víc, než přivést náklad M-16tek). S pomocí senzorů budou hledat stopy, ale žádné nenajdou, budou si myslet, že je zahladila bouře. Pravdu se dovědí až po návratu do Bostonu, kde jim nějaký geolog ten děj objasní, zatím však bude strachy hnědí až za ušima.

dále, v dalších kapitolách bude potřeba, aby získali náklaďáky, které jim umožní toto převézt. A pak budou podnikat jízdu po Route 66;)

Taky by šlo zakomponovat to,že se Locke sobecky rozhodne zůstat v pevnosti, kde je v bezpečí a vykašle se na Boston:) Až absence ženských (takže vcelku brzo:) a nějaké nouzové volání z Bostonu je přesvědčí, že stojí za to riskovat.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“