Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Zde se můžete rozplývat či pohoršovat nad prezentovanými díly.

Moderátor: Sadako

Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

Nazdar lidi. Nejdříve bych chtěl pochválit autora za dobře provedenou práci s dílkem archeopterix... takže prosím :applause: aplaus :applause: a zároveň vás chválím za nápady jenž vás napadli, četl jsem příspěvky a nejsou to špatné věci. Vůbec bych neřešil to že jsem píše málo uživatelů a myslel si že dílka čte málo lidí. Naopak mnoho lidí kteří dílka přečtou nejsou vůbec přihlášení a mnoho dalším se nechce k ničemu vyjadřovat. :oops: Proč :?: no asi jsou moc líní.

Každopádně mám také nějaký nápad jak by se mohl příběch nadále ubírat. Je docela dost možné, že skupinka vojáků za velení Locka hledala základnu kůli něčemu co nutně potřebují a nehodlali se s nikým vybavovat. Proč? no to je přece více než jasné, kdo ví na koho mohli narazit v pustině tak daleko od domova. Nadále nastává otázka od koho se dozvěděli o základně, byla to přece nejlépe utajená základna spojených států. A to je další věc, je totiž docela dobře možné že tu věc (veci) které tak naléhavě potřebují a které hledají nejsou vůbec pro ně ale pro někoho jiného kdo je vyslal, pro někoho kdo také nějakým způsobem přežil apokalipsu... Kdo je vyslal a od kaď pocházejí se musí ještě dořešit ale doufám že to není až tak marnej nápad. Jo a klidně by se tam někam dala šoupnout i nějaká ta ženská. Třeba na to místo od kaď pocházejí ti vojáci. Také se asi budete ptát proč to něco tak nutně potřebují, no je celkem jasné že kolem dokola zuří nekonečné bitky o území a o potraviny a nějaké nezávislé skupince pirátů se zdálo že nějaká jiná skupina lidí má vice než potřebuje a tak na ně neustále doráží. Co dělat než někoho vyslat pro něco co jim s nekonečnými nájezdy zločinců pomůže a dopomůže jim tak od jisté záhuby. Tak co na to říkáte kluci? Myslím si že to neni až tak marnej nápad ne? :dancing:

Zatim zdar. :salut:
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

:oops: :oops: :oops: To si snad moje maličkost ani nezaslouží, ale největší část díků stejně musí padnout pro moji přítelkyni. Bez Markéty by to nešlo...

H.Dragon: Nápad to není zlej a kopíruje nějaký moje vize. => Vallunova lavina totiž nezničí kolonu nebo to Lockovo něco, když bude Lock na základně, ale dřív. Lock se doplazí jako polomrtvá zkrvavená troska. Na základně ho pak opraví Drobot SEAN. (to jsem vymyslel dneska v noci :-) ) A ve finále by mohlo vyjít najevo něco jak píšeš ty.

Viděl bych to jako, že nějaký trosky bývalýho města (třeba NY) se parta nadšenců rozhodla dát do kupy. Postupně se rozrůstaly a nakonec vzniklo svobodný město podobný staré civilizaci. A to je pod neustálým útokem pirátů, vzbouřenejch robotů a nějakejch mutantů (třeba). A to město se nějakým způsobem dozví o základně a vyšle svoje lidi v čele s Lockem ji najít...

Takhle nějak si to představuješ? Protože já to tak pochopil :-) a ted si ještě počkáme na Vallunův názor...

ZDAREC :salut:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

:-D jo :-D To je skoro dokonalí!Teď už jenom najit někoho kdo to dá všechno dohromady a sesmolí z hlavy nějaký ty podrobnosti... :idea: Mnoo a když už jsem u toho co vlastně dělá tak podstatnýho ta markéta? Umí rychle psát na compu nebo ti to nějak pomáhá dávat dohromady nebo je to jen taková tvoje můza ? tak co ? pochlub se.

Každopádně počkáme i na názory ostatních a pak se něco vymyslí ale ten nápad s partou nadšenců se mi moc líbí to je fakt tak nějak jsem si to představoval... :think: :-D

Tak zatim. :salut:
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Přiznám se, že tak, jak to napsal kolega H-Dragon mi to přijde moc fádní a především prvoplánové. To, co z toho udělal Kebulka je lepší, taky celkem prvoplán, ale má šmrnc:) Jen bych se možná přimlouval, aby to nebyl New York (mj. opět až moc vazba na I am legend), ale nějaké "úctyhodnější" město - Boston? (V okolí je většina univerzit Ivory League, je tedy pravděpodobné, že by tam bylo dostatek "znalostí a vědomostí" pro takový pokus), navíc okolní krajina umožňuje jakous zemědělskou výrobu a rybolov, nevím jestli je to možné v okolí New Yorku, ale nepředpokládám to - moc urbanizace, špinavá voda...ale zase je fakt, že po apo to vše může být jinak;)

Já to dokonce myslel tak, že Lock dorazí pomlácený k Jackovi, s tím problém fakt nemám:) A mám pocit, že jsem to i navrhoval, že dorazí notně pomuchlaný. Jen bych vynechal vzbouřené roboty - to se k post-apo civilizaci tak úplně nehodí (pokud apokalypsu nemají mít na svědomí roboti, což v blízké budoucnosti nehrozí). Oni zmutovaní piráti budou stačit... Budou zmutováni tím,že jedí post-apo zdegenerované potraviny.

Upozorňuji, že ta základna by dle popisu a pod. byla pravděpodobně někde na JihoZápadě USA (Mojawe Desert?), kdežto Boston je na SeveroVýchodě (New York a nebo města, která stojí za záchranu taky). Ale toho se dá využít;) Kapitola o cestě po bývalé Road 66 by taky mohla mít něco do sebe.

Pokud by někde bylo dejme tomu až 150 tisíc lidí, pak je pravděpodobné, že by mezi nimi byl nějaký bývalý vyšší důstojník (Boston je sídlem americké "aristokracie", takže lze předpokládat, že zde bude k dispozici dostatek penzionovaných generálů a admirálů), který o základně bude dobře vědět. A z této základny by samozřejmě chtěl přivézt řídící obranný systém, který by po úpravě nebo zkopírování mohl poskytnout ochranu celému městskému státu.

Pokud jde o základnu, tak navrhuji, aby se jmenovala Strawberry Join Military Base, somewhere in Painted Desert, Arizona. Strawberry je název místa, kde bylo dinosauří naleziště, takže to opodstatňuje proč se ten protokol jmenoval Archeopteryx:) Navíc ta poušť je fakt zajímavá, taková malebná;) Nehledě k tomu, že mne fascinuje představa supermoderní vojenské základny s názvem Jahůdka:D

Jenom bych zrovna neříkal, že by civilizaci obnovila parta nadšenců, ale spíš se do Bostonu a okolí tak nějak stáhli přeživší civilizovaní lidé a obnovili běžnou městskou infrastrukturu...

EDIT: Já podrobnosti a technické detaily klidně navrhnu. Ale do příběhu jako takového bych se nerad míchal, post apo není zrovna můj styl. Jestli chcete/souhlasíte, budu vám dělat takového "odborného" Pána Jeskyně, ok?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

Jo přiznávám je to dost prvoplánovité ale zatím jsem se na ničem podobném nepodílel tak mi to snad bude odpuštěno... Ale abych se přiznal tak to byl tak trošku i můj záměr. Chtěl jsem se nechat překvapit co se z toho mého malého nápadu za vaší pomoci vyklube. ;-) jinak bych se snad určitě rozepsal víc. Každopádně to co napsal Vallun se mi moc líbí a jsem za to, že by se příběh měl ubírat tímto směrem. jak s kapitolou o road 66 tak se základnou jménem jahůdka. :-D Já osobně bych byl za poradce určitě rád a věřím že Kebule bude taky takže tedy zatím a věřím v to že to bude ještě hodně zajímavej příběh..

psaní zdar :salut:
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Bodkin »

Málo chlastu, drog a nadržených páračů. Za to ale spoustu, spoustu vaty.

Při čtení jsem si vzpomněl na takovou sadu článkůod O. Neffa. Ne že bych chtěl radit či poučovat, ale když jsem se tím začal řídit já, všiml jsem si solidního (kvalitativního) rozdílu.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Bodkin - díky za odkaz, některé myšlenky v tom Neffovi nejsou špatné, ale faktem je, že my se nemusíme snažit o napsat průměrné, ale prodatelné dílko;) My píšeme (resp. oni píší a já kibicuji) něco, co nás baví:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Bodkin »

Vallun - Nevadí. Některé myšlenky právě zlepší čitelnost a o to jde snad především, ne? Aby se to dobře četlo a člověk se u toho pobavil. Smysl života budu hledat někde jinde.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Bodkin - pobavil? proč by každá literatura musela být humorná? Pro men je stejně dobré něco, co mne donuí k zamyšlení, ukáže mi nový pohled na věc. Nebo něco, co mne zaujme a udrží v napětí. Dobře četlo je subjektivní rovina - navíc nejsme stoupencem čitelnosti za každou cenu...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Bodkin »

V: Bavit se u knihy dle mého neznamená, že ta kniha je humorná. Lépe definováno: Když se bavím u knihy, pak nelituji času u ní strávil, a to z libovolného důvodu, který jsi jmenoval. Jistě, nečemu jsem schopen čitelnost také odpustit, ale musí to mít těžké klady někde jinde.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od Vallun »

Bodkin - ok, pokud bereš "bavit se" v tomto dosti širokém smyslu, tak máš pravdu. Pokud jde o čitelnost je to větší problém, neb je to subjektivní kategorie - např. Forsyth má skvěle propracovaný popisný styl - který někoho neuvěřitelně nudí a jiného uchvacuje...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

Takže pro Valluna: Ano z mojí strany to byl prvoplán. A na rychlo vycucané z prstu a jestli to bude NY nebo nějaký jiný město mám na háku. (NY mě napadl jako první)

Za další, navrhuješ Mojawe desert? - klidně já neznám americkej zeměpis nijak dopodrobna takže může být. Já bych bojoval o borůvku, ale vzhledem k tobě popsané vazbě na Archeopteryx budiž jahůdka. :-)

Parta nadšenců je v mém chápaní světa to co si popsal ty. :lol: A právě jsem tě jmenoval technickým poradcem pro ARCHEOPTERYX. :salut:
------------------------------------------------------------------------------------------
H. Dragon: Budiž. Právě jsem tě jmenoval poradcem pro věci dějové. :-D

Markéta je moje přítelkyně, má můza, můj přepisovač, můj konsultant a korektor v jedné osobě. A mnohdy je to práce vskutku otrocká. Ale největší dík jí patří za to, že mě ještě neposlala do prdele a sešit mi neomlátila o hlavu. :salut:

Bodkin píše: Málo chlastu, drog a nadržených páračů. Za to ale spoustu, spoustu vaty.
Při čtení jsem si vzpomněl na takovou sadu článků od O. Neffa. Ne že bych chtěl radit či poučovat, ale když jsem se tím začal řídit já, všiml jsem si solidního (kvalitativního) rozdílu.
Tohle jsem opravdu nepochopil...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

KEBULE píše:Takže pro Valluna: Ano z mojí strany to byl prvoplán. A na rychlo vycucané z prstu a jestli to bude NY nebo nějaký jiný město mám na háku. (NY mě napadl jako první)

Za další, navrhuješ Mojawe desert? - klidně já neznám americkej zeměpis nijak dopodrobna takže může být. Já bych bojoval o borůvku, ale vzhledem k tobě popsané vazbě na Archeopteryx budiž jahůdka. :-)

Parta nadšenců je v mém chápaní světa to co si popsal ty. :lol: A právě jsem tě jmenoval technickým poradcem pro ARCHEOPTERYX. :salut:
------------------------------------------------------------------------------------------
H. Dragon: Budiž. Právě jsem tě jmenoval poradcem pro věci dějové. :-D

Markéta je moje přítelkyně, má můza, můj přepisovač, můj konsultant a korektor v jedné osobě. A mnohdy je to práce vskutku otrocká. Ale největší dík jí patří za to, že mě ještě neposlala do prdele a sešit mi neomlátila o hlavu. :salut:

Bodkin píše: Málo chlastu, drog a nadržených páračů. Za to ale spoustu, spoustu vaty.
Při čtení jsem si vzpomněl na takovou sadu článků od O. Neffa. Ne že bych chtěl radit či poučovat, ale když jsem se tím začal řídit já, všiml jsem si solidního (kvalitativního) rozdílu.
Tohle jsem opravdu nepochopil...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od KEBULE »

Takže pro Valluna: Ano z mojí strany to byl prvoplán. A na rychlo vycucané z prstu a jestli to bude NY nebo nějaký jiný město mám na háku. (NY mě napadl jako první)

Za další, navrhuješ Mojawe desert? - klidně já neznám americkej zeměpis nijak dopodrobna takže může být. Já bych bojoval o borůvku, ale vzhledem k tobě popsané vazbě na Archeopteryx budiž jahůdka. :-)

Parta nadšenců je v mém chápaní světa to co si popsal ty. :lol: A právě jsem tě jmenoval technickým poradcem pro ARCHEOPTERYX. :salut:


------------------------------------------------------------------------------------------


H. Dragon: Budiž. Právě jsem tě jmenoval poradcem pro věci dějové. :-D

Markéta je moje přítelkyně, má můza, můj přepisovač, můj konsultant a korektor v jedné osobě. A mnohdy je to práce vskutku otrocká. Ale největší dík jí patří za to, že mě ještě neposlala do prdele a sešit mi neomlátila o hlavu. :salut:

Bodkin píše: Málo chlastu, drog a nadržených páračů. Za to ale spoustu, spoustu vaty.
Při čtení jsem si vzpomněl na takovou sadu článků od O. Neffa. Ne že bych chtěl radit či poučovat, ale když jsem se tím začal řídit já, všiml jsem si solidního (kvalitativního) rozdílu.
Tohle jsem opravdu nepochopil...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
H.Dragon
Sigilan
Příspěvky: 15
Registrován: 12.5.2008 14:35

Re: Kritika a hodnocení dílka ARCHEOPTERYX

Příspěvek od H.Dragon »

Dobře já rád pomůžu, pokud toho budu schopen. :-D Snad tedy budu k užitku...

:salut:
Nač číst knihy, které napsali jiní, když můžeme číst a psát knihy vlastní ?
Nač psát knihy vlastní, Když můžeme číst a kochat se v knihách, které napsali jiní ?
Odpovědět

Zpět na „Reakce, komentáře, kritiky“